By 17 Şubat 2014 Devamı →

Avokado Diyeti ile ZayıflayınTüketim miktarına ve çeşidine dikkat ederek yağ tüketmekten korkmayın. Özellikle bu yağ avokadodan geliyorsa;

Avokado İçeriğinde tekli doymamış yağ asidi, birçok vitamin ve mineral içeren avokado fazla yağların da atımını hızlandırıyor.

Nutrition Journal’da yayınlanan avokado tüketimi ile ilgili bir çalışmayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Çalışmada obez deneklerin öğle yemeklerine yarım avokado ekleniyor ve gözleniyor.

Avokado tüketenlerin tüketmeyenlere oranla tokluk hissi artıyor, bir sonraki öğünde ise daha az yeme hissi oluşuyor. Kan bulgularında ise kan şekerleri daha düzenli salgılanıyor.

½ avokado ortalama 112 kalori ve 6gr lif içermekte.

Yemeklerinize yağ yerine ilave edilmeli, salatanıza ilave ediyorsanız salatanızda yağ kullanmayın, sebzenizin yanında ise sebzenizi yağsız tercih edin.

Zayıflama diyetlerinde tokluk hissinin oluşması başarıyı artırıyor. Avokado hem lifli hem de yağ içeriğinin yüksek olmasıyla tokluk hissini artıran besinlerden. Ayrıca iştahımızı etkileyen leptin hormonunu dengelemekte. Yemeğin yanında pilav veya makarna tüketimi, yemekten sonra tatlı isteği de azalabilmekte.

Diyetisyen Özlem Sert AYDINDyt. Özlem Sert Aydın
www.ozlemsert.com

Japon Diyeti ve Beslenme
En Çok Yapılan Diyet Hataları
LC Diyeti Nedir? LC Diyetin Faydaları
Stresi Gideren Beslenme Önerileri
Sonbahar Detoks Zamanıdır
Kalp Sağlığı için Hangi Gıdalar Tüketilmeli
Karbonhidrat Fobisi Gençlerde Artıyor
Sağlıklı Besleniyor muyuz?
Kilo Vermem Neden Durdu?
Şişkinlik Yaşamamak İçin
Düşük Kalorili Serinleten İçecekler
Semizotunun Faydaları
Ramazanda Kilo Almamak İçin Öneriler
Kuruyemiş Sanıldığı Kadar Zararlı Değilmiş

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları

Etiketler:, , , ,


Comments are closed.