By 17 Mayıs 2009 Devamı →

AŞKIN 9 BELİRTİSİKarşınızdaki insan size gerçekten aşık mı?
Bunu anlamanız hiç de zor değil. İşte, önemli ipuçları!

Antropolog Dr. David Givens’in yazdığı Aşk Sinyalleri (Love Signals)’ adlı kitapta tanışan iki insanın birbiriyle ilgilenmelerinin göstergeleri şöyle sıralanıyor:
AŞKIN 9 BELİRTİSİ1) Göz kırpma hızının artması: Aşkla birlikte beyindeki dopamin hormonu artar. Göz kırpışının hızlanması, dopaminin arttığının en önemli göstergesi.
2) Bukalemun etkisi: Vücut hareketlerinin taklit edilmesi partnerinizin gerçekten de sizin dalga boyunuzda olduğunu gösterir.
3) Yüz kızarması: Kulakların üstlerinden, yüzün tamamına kadar yüzdeki kızıl renk tonu, partnerinizin sempatik sinir sisteminin işe karıştığının göstergesidir.
4) Saçları düzeltmek: Kendine çekidüzen verme ile ilgili jestler, ‘İlgileniyorum’ manasına gelir.
5) Niyet işareti: Tesadüf eseri masanın üstünde size doğru uzatılan bir kol, dokunma isteğinin işaretidir.
6) Öne eğilme: İnsanlar her zaman en önemli buldukları şeye ya da kişiye doğru eğilirler; buna yönelme refleksi deniliyor.
7) Kocaman gözler: Partnerinizin merkezi sinir sistemi uyardığında göz kapaklarının istemsiz visseral kasları gözlerini normalden daha yuvarlak bir hale getirir.
8) Sarkmış çene: Bütün ilgiyi ele geçirdiğinizde, partnerinizin dudakları görünür bir şekilde aralanır. Sarkmış bir çene biraz daha yaklaşmanız için bir işarettir.
9) Bakışların kesişmesi: Partnerinizin sizin görüş alanınız içerisinde sürekli aşağı yukarı göz gezdirmesi göz teması kurmayı arzuladığını gösterir.Şefkat sinyalleri :Partneriniz aşağıdakileri yapıyorsa bir seks objesinden daha fazla anlamınız var demektir.

Elinizi tutuyorsa. Yakanızı düzeltiyor, giysinizle çekidüzen veriyorsa veya saçlarınızla oynuyorsa. Sevişmeseniz dahi üçüncü buluşmanızın ardından size ilgisini kaybetmiyorsa. Seviştikten sonraki gün sizi arıyorsa. Çıktığınızda gözleri etrafta dolanmıyorsa. Çok üstünüze gelmeden gereksinimlerinize kulak veriyorsa. Her fırsatta olmasa da kolunuza, omzunuza veya sırtınıza dokunuyorsa. İlk randevunuzu pas geçmiyorsa.
Sizinle ilgilenmediğini nasıl anlayabilirsiniz?
Tanınma devresindeki olumsuz ipuçları şunlar:

Tepki yok: Dikkat çekme davetleriniz tamamen görmezden gelinirse kur yapmanın en cesaret kırıcı işaretini almış olursunuz.
Donma: Durgun bir vücut tepkisiz gibi görünse de umursamazlık yerine utangaçlık sinyali veriyordur. Tüm yetişkin nüfusunun yüzde 50’sini oluşturan utangaç kişilerin nazik vücut dili, kendilerini olduğundan daha az yaklaşılabilir gibi gösterir.
Soğuk muamele: Başka bir yöne doğru umursamazca dönmek, ‘beni rahatsız etme’ manasına gelir.
Dudakların sıkıştırılması: Sıkıştırılmış dudaklar partnerinizin size kur yapacak bir ruh durumunda olmadığı izlenimi uyandırır.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Eğlence

Etiketler:,


Comments are closed.