By 15 Nisan 2012 Devamı →

ALTIN İĞNEYLE GELEN GENÇLİKCilt gençleştirme teknolojisi sınır tanımıyor. Hemen her gün yeni alternatifler geliştiriliyor. En yeni yöntemlerden biri de altın iğnelerle uygulanan fraksiyonel radyofrekans. Ucunda en iyi iletken olan altından 49 iğne bulunan cihazla, yüzeye hiç zarar verilmeden cildin 4 mm kadar altına inilebiliyor.

Birçok kişinin derdi biyolojik yaşla vücut görüntüsü arasındaki farkı açmak. En azından yıllara yenik düşmemek. Altın iğneler de cildi germe, gençleştirme, kırışıklıkları azaltma gibi etkilerinin yanısıra leke açma, akne izlerini gidermeye hizmet ediyor. Bu yöntemi uygulayan Dr. Yasemin Hızarcı, saç kılı kalınlığındaki altın iğnelerin, cilt altına ulaştırdığı radyofrekans dalgalarıyla ısıyı 60 dereceye çıkardığını söylüyor. Cilt yüzerinde herhangi bir hasar oluşturmayan sistemde, kolajenin üretildiği bölgeye ulaşılıyor. Cilde elastikiyet özelliğini sağlayan kolajen dokusunun üretimi tahrik ediliyor. Hızarcı, “Hem iğnelerin oluşturduğu mikro hasar hem de cilt altında radyofrekans enerjisinin oluşturduğu yüksek ısı, orada doğal bir yara iyileşme sürecini başlatıyor. Cilt kendini yenilemeye başlıyor” diyor.

HER MEVSİM YAPILABİLİYOR

Mezoterapi, fraksiyonel lazer ve radyofrekans teknolojilerini tek cihazda toplayan bu sistem Japonya’da geliştirilmiş. Ofis ortamında bile uygulanabilen yöntemde herkese özel tek kullanımlık iğneler kullanılıyor. İşlemden önce uygulama yapılacak bölgeye anestezik krem sürülüyor. Yüze ve boyna uygulanan yöntem ortalama 20-30 dakika sürüyor. Genellikle tek seans yetiyor.

Aynı amacı taşıyan birçok yöntemdeki gibi cilt yüzeyinde hasar oluşturmadığı için güneşe çıkma yasağı yok. Tam da bu nedenle her mevsim yapılabiliyor. Sadece uygulandığı gün 5-6 saat güneşe çıkılmaması, spor yapılmaması, denize veya havuza girilmemesi, sıcak suyla banyodan kaçınılması öneriliyor. Hızarcı, “En güzel tarafı, yüzde herhangi bir ifade bozukluğunun oluşmaması” diyor.

HEDEF AYNI: KOLAJENE KESTİRMEDEN ULAŞMAK

Ameliyatsız gençleştirme yöntemlerinin hemen hemen tümü kolajeni hedefliyor. Kolajen üretimini artırarak cildin kaybettiklerini geri vermek için üretilen birkaç teknoloji şöyle:

ISITARAK GENÇLEŞTİRME:

Yöntemde yine radyoferanks dalgalarıyla bölgenin ısısı artırılıyor. Cilt altındaki zayıflamış, boyları uzamış ve incelmiş kolajenlerin yapısı sıcaklıkla bozuluyor ve uzun çizgilerin bağı çözülerek kısalması, dolayısıyla kırışıklıkların giderilmesi sağlanıyor. Sistemde ağrı ve acı hissedilmiyor. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan uygulamadan sonra normal hayata devam etmek mümkün oluyor. Göz çevresindeki kaz ayakları, gözaltı kırışıklıkları ve gözaltı torbalarını azaltıyor ya da yok ediyor. Ayrıca eller, boyun ve dekolte bölgesinde de kullanılabiliyor.

LAZERLE MİKROKANALLAR AÇILIYOR:

Fraksiyonel lazerle cilt üzerinde binlerce mikroskobik kanal açılıyor. Sadece çok kısıtlı alanlara lazer uygulandığı için, sağlam deri alanlarında hızla yara iyileşmesi süreci başlıyor. Kolajen sentezi tetikleniyor, ince çizgiler ve kırışıklıklar azalıyor. Sistem izler ve yüzey düzensizlikleri üzerinde de etkili. Kırışıklıklar ve ince çizgilenmeler, travma, ameliyat  sonrası izler, akne izleri, yaşlılık ve güneş lekeleri, çiller, sarkmalar, cilt çatlaklarını toparlamak mümkün.

Göbekle yoğurt yiyerek savaşın

İç hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya, yoğurdun uygun bir diyetle beraber özellikle karın bölgesindeki yağları erittiğini söylüyor. Yüksek kalsiyum kaynağı yoğurt, içeriğindeki konjuge linoetik asit (CLA), nedeniyle karın yağlarını eritiyor. Yapılan araştırmalara göre bir sene boyunca, diyetinde her gün yoğurt tüketen kişiler, tüketmeyenlere göre yüzde 22 daha fazla kilo veriyor. Her gün düzenli yoğurt tüketilmesi daha hızlı yağ yakımına sebep oluyor.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Ayça Kaya, Guzellik

Etiketler:, , , , ,


Comments are closed.