By 07 Haziran 2009 Devamı →

AKUPUNKTUR İŞTAH KESİYORAKUPUNKTUR İŞTAH KESİYOR, BEDENİ DENGELİYOR.

Akupunktur İştah KesiyorUz.Dr. Ender SARAÇ – Öncelikle akupunktur uygulayacak hekim, hastaya sorular sorarak ve muayene ederek kişin fazla kilosunun sebebini bulmaya çalışır. Fazla kilolar bazen sadece psikolojik bazen fiziksel ya da başka bir nedenden kaynaklanabilir. Ayrıca doğu tıbbına göre hangi kanalda enerji dengesizliği var, ona bakılır. Asıl sebep bulunmalı ki, tedavi de kişiye özel ve bütünsel olsun. Parmak izi gibi ayrı olan kişilere fotokopi gibi aynı tedavi uygulamak doğru olmaz. Burada kilo verdirmek değil, kilo tedavisi ve kilo kontrolü daha uygun olur.

Önce kiloya neden olan sorunlar bulunuyor

Akupunkturu yapan hekim, aynı anda pek çok hedefe yönelik tedavi uygular. Yani kan dolaşımı, sinir sistemi, hormonlar, bağışıklık sistemi dahil tüm sistemlerin dengeye getirilmesi ve problemin ortadan kaldırılması sağlanır. O zaman sağlıklı ve kalıcı kilo verilir. Fakat akupunkturu sadece iştah kesme olarak kullanmamak gerekiyor. Çünkü diyet bittiğinde kişiler daha çok acıkıyor ve kurumuş süngerin suyu daha çok emdiği gibi daha fazla kilo alıyor. Burada problem akupunktur gibi mükemmel bir sistemden ziyade uzmanın uygulamadaki tarzıdır. İştah kesmenin yanında az ya da fazla çalışan sistem varsa dengeye getirilir. Bu arada kiloya sebep olan problemler ortadan kaldırılır. Kabızlık, boyun problemi, stres veya kronik bir rahatsızlık, alerji kilo vermedeki engellerden sadece birkaçıdır. Bahsettiğimiz gibi sıfır yan etkiyle bu problemlerin ortadan kaldırılması ile kilo kontrolü sağlanabilir.

Yeme alışkanlığını sigara ya da alkol bağımlılığı gibi kabul edersek akupunktur sizin duygusal ve düşünsel alışkanlıklarınızı değiştirmede yardımcı olur.

1. Hipotalamustaki iştah merkezinin çalışmasını dengeler ve böylece diyet yapan kişi az yemekle doymaya başlar. Yemek yediğimiz zaman ortaya çıkan endorfin (mutluluk hormonu) salgısının artmasına gerek kalmaz. Çünkü akupunktur tedavisi vücuda endorfin salgılatır. Bu endorfinler sayesinde akupunktur diyet yapmayı kolaylaştırır.

2. Sinir sistemi üzerine etki yaparak hormon sistemi, kan dolaşımı ve gastrointestinal sistem organlarının doğru ve dengede çalışmasını sağlayarak metabolizma hızını ve aktivitesini düzenler. Bu organların çalışmasını düzenleyerek az miktardaki gıdadan maksimum yararlanmayı ve bunların yağ olarak daha az birikmesini sağlar.

3. Mide yanması ve ekşimesi, tansiyon, kabızlık, kan şekerinin oynaması ve stres gibi diyet uygulanırken ortaya çıkabilecek yan etkileri azaltır. Kan şekeri düşmesine ve strese bağlı olarak yaşanan acıkma veya gastrit olgusundaki mide yanmasını bastırmak amacı ile yemek yenilmesini ortadan kaldırır.

4. Bu sayede stresten kaynaklanan ve kilo vermeyi engelleyen hormon ve enzim aktivitelerini düzenler. Çünkü stres sonucu yavaş yeme olmaz ve bedenin yemeği yağa dönüştürme oranı artar. Doğru tedaviyle ‘Yemeği çiğnersen enerji, yutarsan yağ olarak size döner.

Uz.Dr. Ender SARAÇ
Adres: Yasemin Sok. No: 9 34330 – 1. LEVENT – İSTANBUL Tel: 212 283 10 80
Email:
info@endersarac.com

Son Yazıları :
Zayıflatan Acı Biber Çayı
Diyete Başlama Teknikleri
Yazın Saçlar Özel Bakım İster
Misutgaru Gerçekten Zayıflatıyor mu?
Sağlıklı Kilo Aldıran Diyet
Diyet Yaparken Kabızlığa Son
Metabolizbayı Hızlandıran Baharatlar
Su İçmeden Diyet Yapılmaz
Depresyon için Beslenme Önerileri
Kilolardan Kurtulmak İçin Detoks
Reflü için Pratik Tarifler
Oruç Tutarken Baş Ağrısına Karşı
Kansızlığa Kınalı Çözüm
Ender SARAÇ’la Ramazan
Cinsel Gücü Arttıran Altın Öneriler
Ender Saraç’tan Zayıflatan Kurallar
Kilonuzu Korumak İçin
Ayurveda’ya yapılması gerekenler
Sağlıklı Kilo Vermek
İştah Kontrolü
Yaza Sağlıklı Zayıflayarak Girin
Sıçrayarak Zayıflama
Ender SARAÇ Doktorum Proğramında
Kilo Verdiren 12 Altın Tavsiye
Evinizi Diyete Hazırlayın.
Metabolizmanız Kışa Hazır mı?
Tansiyon Düşüren Formüller
A Gribine Karşı Mikropsavar Gıdalar
Yorgunluk Gideren Doğal Besinler
Keçi Peynirini Deneyin
Ender SARAÇ’tan Zayıflama Önerileri
Egzersiz Nasıl Olmalı
Formula 7

Tüm Yazıları İçin

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Ender Sarac

Etiketler:, , ,


1 Yorum Var "AKUPUNKTUR İŞTAH KESİYOR"

Trackback | Comments RSS Feed

  1. ipek günyil dedi ki:

    iyigünler ben ipek.Ben akupunturla sigarayi biraktim bir ay oluyo inaniyorum simdi kilo aldim onun icin gidicem sizden iyi bilgiler aldim benim sorunum hep kabizlik onu söylemem gerektigini bilmiyodum
    ben almanyadan yaziyorum devamli sizin tavsiyelerinizi okuyorum hep sorunum kilo vermek isterkene simdi 4kilo daha aldim ama isallah vericem sigaraya baslamayida düsünmyorum ama arada böyle canim istiyo iradem kuvetli heraldi simdilik iyiyim kiloda verirsem benden mutlusu olamaz sizin baska davsiyede bulunurmusunuz 41 yasindayim simdiden tesekkürler.