By 06 Mart 2009 Devamı →

AHMET MARANKİ SİVAS KONFERANS VİDEOSUMaranki Sivas Konferansında İzdiham Yaşandı

Ahmet MARANKİ SİVAS'da
Kozmik bilim, bio enerji, sağlıklı yaşam konularında uluslararası çalışmaları bulunan Prof. Dr. Ahmet Maranki‘nin Sivas Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) verdiği ”Kozmik Bilimle Yaşam” konulu konferansına yoğun ilgi gösterildi.

Sivas Belediyesi tarafından ”Sağlıklı düşün, sağlıklı beslen, sağlıklı yaşa” sloganıyla organize edilen ”Kozmik Bilimle Yaşam” konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Maranki, sağlıklı yaşamın sırları hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Yiyecek ve içeceklerin insan sağlığı açısından önemini vurgulayan Maranki, şifalı bitkilerin ve doğal ürünlerin sağlıklı yaşam açısından önemli olduğuna dikkati çekti.

İnsanlara stresten, öfkeden, korkudan ve kötü düşüncelerden uzak durmalarını öğütleyen Maranki, sağlıklı yaşam için tüketilmesi gerekli olan meyve, sebze ve şifalı bitkiler hakkında detaylı bilgi verdi.

Kaplıca, kür ve termal tesisin de sağlık açısından önemine değinen Maranki, sigara, cep telefonu, madeni para ve manyetik alanın insan sağlığına verdiği zararlar hakkındaki görüşlerini de katılımcılara aktardı.

Maranki, katılımcıların sağlıkla ilgili sorularını da yanıtladı.

Konferansın ardından Prof. Dr. Maranki’ye Vali Veysel Dalmaz ve Belediye Başkanı Sami Aydın çiçek takdim etti. Ayrıca Belediye Başkanı Aydın, günün anısına Maranki’ye çeşitli hediyeler verdi.

KONFERANSA YOĞUN İLGİ

Yaklaşık 600 kişi kapasiteli olan AKM salonu, konferans başlamadan tamamen doldu. Vatandaşlar, Maranki’yi dinleyebilmek için salondaki sahneye, merdiven boşluklarına ve koridorlara oturdu. Salonda yer bulamayan kimi vatandaşların ise AKM’nin ışık ve ses odalarından konferansı takip ettiği gözlendi.
Salonun dolması üzerine güvenlik görevlileri, izdiham olmaması için kapıları kilitledi. Salonda yer bulamayan çok sayıda kişi dışarıda kaldı. Bazı vatandaşlar evine gitmeyi tercih ederken, çok sayıda vatandaş ise kapıları zorlayarak içeriye girmeyi denedi. Polis ekipleri ve güvenlik görevlilerinin uyarılarına rağmen kapıları zorlamaya devam eden vatandaşlar ile görevliler arasında tartışmalar ve gerginlikler yaşandığı gözlendi.
Konferans sırasında özellikle kadınların, Maranki’nin tavsiyelerini tek tek not aldığı görüldü. Kimi vatandaşların ise konferansı, cep telefonları ve kameralarla kayda aldığı gözlendi. Maranki’nin kızı olduğu öğrenilen asistanına, vatandaşların sağlıkla ilgili sorunlarının cevaplandırılması isteğiyle çok sayıda not kağıdı bıraktığı görüldü.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:,


2 Yorum Var "AHMET MARANKİ SİVAS KONFERANS VİDEOSU"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. ZEYNEP ÇAM dedi ki:

  BEN SİZİNLE ACELE YAZIŞMALIYIM

 2. sevgi dedi ki:

  yaben beden temi liyi yaptım amahçbışey anlamadım
  sadece kılover dım
  onu okotu şey lerıde etmesey dım verir dım
  sabah osuyu iç mek bir kabustu
  bitti inanin kizetin yagın lan lımon hıçkomudetıldıııııııııııııııııı