By 04 Ekim 2008 Devamı →

AHMET MARANKİ KİMDİR?Prof. Dr. Ahmet MARANKİ Kimdir? Özgeçmişi

Ahmet Maranki 1956 yılında İnebolu’da doğdu.
Liseyi İstanbul’da bitiren yazar ilk önce Tütün Eksperleri Yüksek Okulu’nu bitirip 1976 yılında stajını tamamladı. devlet görevine başladı. Sırasıyla 1981 yılında İstanbul Üniversitesi T. Endüstri Mühendisliği’ni, 1986 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Siyaset Bölümünde ‘master’ını, 1990 yılında aynı bölümün Sosyal Siyaset Çalışma Ekonomisi Endüstri İlişkileri alanında doktorasını tamamladı. Ahmet MARANKİ (Prof.Dr.)1991 yılında ABD’de mesleki alanda mahalli idareler, sosyal güvenlik sistemleri ve tarım alanında doktora üstü bilimsel çalışma ve araştırmalarda bulundu.1993 yılında SSCB’nin yıkılmasıyla Azerbaycan devletinin talebi üzerine, T.C. adına görev yaptığı ilgili birimin baş uzmanı olarak araştırmalar yapmak ve üniversitelerde ders vermek üzere görevlendirildi. T.C. adına Azerbaycan Birleşmiş Milletler Teşkilatı (BMT) U.N.D.P, UNV birimlerinin kalkınma programları çerçevesinde devlet ve özel üniversitelerinin planlı ekonomiden pazar ekonomisine geçişleriyle ilgili “Principles Marketing”, International Economic Organization”, “International Marketing”, “Islam Economy Relation” ders programlarının hazırlanıp uygulanmasında “University Lecturer” unvanıyla “Specialist” olarak diplomatik statüde görev yapan yazar, Azerbaycan Milli Meclisi’nde danışmanlık yapmış olup, bu çalışmalarını “Türkiye Azerbaycan Harici İktisâdi Alakaları” , “Agent Mukaveleleri” adlı kitaplarıyla yayınlamıştır.

Ahmet Maranki yaptığı bu ve burada kaydedilmeyen çalışmalarıyla 1998 yılında Azerbaycan’da “Yılın En Başarılı Yabancı Bilim Adamı” seçilmiştir.

BMT’nin Unesco ve Avrupa Birliği nezdinde kurularak faaliyet gösteren IPA-International Personel Academy’de görev yapan yazar; yaptığı bu ilmi çalışmalar, hazırlanan ders programları ve bunların uygulanması, yayınlanan kitaplar ile ilmi şura kararıyla “Univesity Lecturer” göreviyle “Economy” alanında profesör unvanı alarak ‘Ateste’ edilen tek T.C. vatandaşıdır.

Kafkasya ve Azerbaycan’da kaldığı bu sürede yazar, SSCB’nin çağdaş dünyaca bilinmeyen yönleriyle ilgili stratejik ve kozmik araştırma merkezlerinde eğitimde bulunarak ekstrasens ve bioenerjist unvanını almıştır.

Yazar eserlerinde de görüleceği gibi T.C.’deki devlet görevi sırasında mesleki çalışmaları yanında, 1987’de Ortadoğu’daki İran-Irak Savaşı sırasında Musul-Kerkük bölgesinde Türkmenlerle ve Suudi Arabistan’da İslam konferansıyla ilgili, 1990 yılında Balkanlarda ve Bulgaristan’daki Türklere uygulanan asimilasyon ve tehcirle ilgili, 1991 yılında ABD’de Müslüman-Kızılderililerle ilgili, 1993’ten günümüze kadar da Kafkaslardaki Türkler ve bilhassa Azerbaycan’la ilgili çeşitli kuruluşlarla işbirliği içinde görev yapmıştır. Bu çalışmalarını ulusal ve uluslararası yazılı ve görsel medyada 55 adet tebliğ, 10 adet ders ve sosyal muhtevalı kitap ve “strateji” adıyla yayınlanan makaleleriyle kamuyla paylaşmıştır.
Pek çok bilimsel araştırmanın öncülüğünü yapan ve Rusya-Avusturya-Azerbaycan -Türkiye’nin bilim adamlarından oluşarak 1990 yılında kurulan “Bilim ve Buluş Adamları Derneği’nin genel sekreterliğini de yürüten yazar, halen Türkiye’nin AB’ye girme sürecinde AB stratejilerinin hazırlanmasıyla ilgili olarak Hollanda Amsterdam’da “Türkiye Hollanda Vakfı”nı ve bu kitabın konuların bilimsel olarak araştırmalarının yapıldığı “The Institute for Cross Cultural Health” adlı enstitünün başkanlığını yürütmektedir.

MT Asya-Pasifik ve Avrupa Başkanı Setsuka Yamazaki tarafından başka projelerde uzman olarak çalışmak üzere davet edilen yazar, Türkiye’de kalarak bu necip millete hizmeti ön planda tutmuştur.

1969 yılından beri sporla yakından ilgilenen yazar, kara kemer, judo, tekvando, şhiatsu hocası olarak halen Güreş İhtisas Kulübü’nde Türk sporuna hizmet vermektedir.

Dünyada ve Türkiye’de sosyal ve stratejik pek çok vakıf, dernek, düşünce kulüpleri vs. gibi NGO’larda (Sivil Toplum Kuruluşu) faaliyet gösteren yazar evli ve 3 çocuk babası olup İngilizce, Arapça, Rusça, Azerbaycan Türkçesi, Osmanlıca bilmektedir.

Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin 5 ayrı sahada 54 adet yayınlanmış eseri bulunmakta olup, yazarımızın son eseri “Kozmik Bilim ve Bilinçle Yaşam Enerjisi” kitabı bugüne kadar 2 yılda 73 baskı yapmıştır.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Faydalı Bilgiler

Etiketler:,


38 Yorum Var "AHMET MARANKİ KİMDİR?"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. halidiye çakır dedi ki:

  pemfigus vulvaris rahatsızlığım var.ne yapmam gerekir…hocam ne olur cevap verin..

 2. sedat olcay dedi ki:

  Butun yorumlari bastan assagi okudum ters tepki gosteren patavatsiz adilere sesleniyorum sayin Dr ahmet maranki denilen kainat eczanesine kendini adamis bitki ile tedavi doktoru bu insan baska milletlerin arayip bulamadigi bu bilim adami ne sansliyizki turk asilli turk oglu turkumuz ne olur yazi yazarken kelimelerimizin nereye gittigine cok dikkat edelim, bu insan syn ahmet maranki ne benim akrabam ne benim emserim nede bir uzakdan yakindan tanidigim adam hic deyil inanin ben australyada melbournede uzun suredirli yasayan kardesinizim ben o adama ulasamiyorum turkiyede yasayan turk kardeslerim sizler cok sanslisiniz.sevgiler sayin dostlar.

 3. ilyas Şahin dedi ki:

  Yahu bu adamın biyografisi var internet sayfasında tütüneksperi diyo yok efendim orayı burayı bitirdi diyo devlet görevini bıraktı gitti diyo ey sayın sahtekar maranki sen kimsinki seni o kanallara o tv lere nasıl çıkartıyorlar kıçı kırık bi profluk ünvanının azerbaycandan niye aldın ne yaptında sana bu ünvanı verdiler. Para para para başka nasıl alacaksın.Seni dikkate alıpta o insanlar nasıl dinliyor nasıl bir alt yapınvar yada bu kdar insanın kandırmak için gerekli para yı nerden buldun söyle bana eyyy büyük sahtekar. Kimsin nesin sen ne anlarsın bitkiden nasıl oluyor bunu anlat ey tütüncü

 4. Ali kahraman dedi ki:

  Ben ilahiyatci bir HOCAYIM. bu adami taniyanlar, MARANKIYI BILENLER BILIRLER, OZELLIKLE ISCILERINE SORUN; DUPEDUZ xxxx TEKIDIR BU HERIF, ISLAMI ALET EDIYOR TICARETINE. DIKKAT EDIN, GERCEK DOKTORLARA GIDIN DANISIN.

 5. GERCEKLER dedi ki:

  BAKIN OZGECMISINE!! OZELLIKLE EKONOMIST, IKTISAT UZERINE OKUMUS VE O YONDE CALISMALARDA BULUNMUS!!
  NE var anlamiyacak?? uyanik bir tuccar, ne yani sizler iyilesin diye 3 katina satmasinmi urunlerini?

  sifayi allah versins izlere maranki neden evrecekmis az paraya urunlerini??
  pfffff

  manyak ya buna para kaptiran turk halki

  VASIFLI DEGIL ISTE , AMA GOZ BOYAMAYI IYI biliyor!! diyetisyenmi? HAYIR! HERBALISTMI? YANI BITKILERLE TEDAVI NASIL EDILIR EGITIMINI ALMISMI? HAYIR! DOKTORDA DEGIL!

  NEDIR IKTISATCI= TUCCAR, KAZIGIDA IYI ATIYOR.

  helal olsun allah yar ve yardimcisi olmaya devam edecek suphenizde olmasin!
  turk halki bunun gibileri dinledikce urunlerini satin almaya devam ettikce……
  YASASIN SARLATANLAR!!

 6. hanife yılmazcan dedi ki:

  benim yaşım 27 olmasına rahmen göz altında morluklar ve çöküntüler var.kırışıkta.ne yapmalıyım yardımcı olrmusunuz

 7. Mesut Bahtiyar dedi ki:

  Yukarıdaki yorumları okuyorumda Prof.Dr.Ahmet Maranki'nin tütün uzmanı olduğu yazılmış.Madem öyleyse meydan bu kadar boşmu.Buna dur diyecek yokmu ?

 8. erkan tepe dedi ki:

  maranki hocamın konuşmasıyla bile şifa buluyorum onu izlediğim gün moralim daha iyi oluyo bide dediklerini yapsam süper olur ama yavaş yavaş başladım hocam sizi çok begeniyoruz sizin varlığınız bile bize yetiyo

 9. dr.mustafa moralıgil dedi ki:

  ey canımın içi cahil milletim…bu ülkenin yetiştirdiği sıradan bir genç hekim olarak sizlere nacizane bi kaç tavsiyem olacak…bu adam profosor ünvanını kullanıyor acaba sordunuz mu ne üzerine hangi dalda profosor…(sorgulayın)bu adam bilimsel araştırmalar yapmış acaba hangi konularda araştırma yapmış(araştırın)bu adam azerbaycanda profosor ünvanı almış…neden türkiyemde değil…(düşünün)türkiyede mi yoksa azerbaycanda mı parayı bastırınca adamı yılın en iyi profosoru yapıyorlar?ağzından neden Allahın adını düşürmüyor?çünkü ülkemizin yüzde 99 u müslüman…biz hekimler zaten anlattığı konularda diyet olarak önerdiğimiz gıdaları sanki kanserin tedavisini bulmuşcasına sizlere satıyor…güzel de bi site yapmış…marankialisveris.com.bazıları kutsal hak dinimizi paraya bazıları oya çevirerek sizleri kandırıyor…biz Atatürkün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıyız…bu insanları haketmiyoruz…lütfen uyanın artık…arap ülkelerine döndük bilimden uzak din tüccarları sırtımızdan para kazanıyor…

 10. merhaba hocam ben dr .ibrahim saraç beyi de takib ediyorum hakı anlatan haikikate ulaşmıştır . siz hakı anlatıyorsunuz sizin hakınızı ancak allah rızası olarak size döner ben ABDenin firmasında gıda çalışıyorum ancak allahın yaratığı bir balık var biz balığı tutup ta yemek yerine birilerinin bize balık yapmasını istiyoruz günümüzde bu şey imkansızlaştırılıyor ancak bir ayet te allah cc. şöyle buyuruyor.kafirler istemeseler bile allah nurunu tamalayacaktır… biz allahın varlığına imaneden insanlarız o yüzden size bir hikaye yazayım tücarın biri balyapar satar mış pazarlarda . ancak hergün eli boş gidermiş evine yanındaki bir satıcı daha öğle olmadan pekmezi star evine gider bizim devriş ise hala pazarda birgün eve dönerken evliya nını birisi karşısına çıkar derki kardeş sen nereye gidersin oda eve demiş şikayetinedir . demişki devriş ben bal yapıyorum ancak satılmıyor öbür satıcı hilelli yapıyor ancak heemn satıyor evliya devrşie demiş yarın ballarının içine idrarından birer damla bırak çık pazara yapmış devriş ogün malı öyleden önce bitmiş lafın kısası iyidir evliya tekra karşısına çıkınca devriş sebebini sormuş demiş evliya sen helal mal yaparsın ancak millete helal para olmadığı için sen zara edersin unutmaki hela malın müşterisine helal kazanan müşteri gelir.. .. kimsede helal para kalmadıki.. bizler sizin için buradayız allahın aelamı üzerinize olsun adım …. menders samancıoğlu

 11. merhaba hocam ben dr .ibrahim saraç beyi de takib ediyorum hakı anlatan haikikate ulaşmıştır . siz hakı anlatıyorsunuz sizin hakınızı ancak allah rızası olarak size döner ben ABDenin firmasında gıda çalışıyorum ancak allahın yaratığı bir balık var biz balığı tutup ta yemek yerine birilerinin bize balık yapmasını istiyoruz günümüzde bu şey imkansızlaştırılıyor ancak bir ayet te allah cc. şöyle buyuruyor.kafirler istemeseler bile allah nurunu tamalayacaktır… biz allahın varlığına imaneden insanlarız o yüzden size bir hikaye yazayım tücarın biri balyapar satar mış pazarlarda . ancak hergün eli boş gidermiş evine yanındaki bir satıcı daha öğle olmadan pekmezi star evine gider bizim devriş ise hala pazarda birgün eve dönerken evliya nını birisi karşısına çıkar derki kardeş sen nereye gidersin oda eve demiş şikayetinedir . demişki devriş ben bal yapıyorum ancak satılmıyor öbür satıcı hilelli yapıyor ancak heemn satıyor evliya devrşie demiş yarın ballarının içine idrarından birer damla bırak çık pazara yapmış devriş ogün malı öyleden önce bitmiş lafın kısası iyidir evliya tekra karşısına çıkınca devriş sebebini sormuş demiş evliya sen helal mal yaparsın ancak millete helal para olmadığı için sen zara edersin unutmaki hela malın müşterisine helal kazanan müşteri gelir.. .. kimsede helal para kalmadıki.. bizler sizin için buradayız allahın saelamı üzerinize olsun adım …. menders samancıoğlu

 12. Hikmet Özdizlay dedi ki:

  Sayın Ahmet Marankinin geliştirdiğive araştırmalırı neticesinde ortaya koyduğu fikirlerinin ürünlerini sergileyerek ve kamu oyunu yanına getirerek yakınlaştırarar nerede satılıyor veya nerede bulabilirim i ortadan kaldırmak ve günün popiler ticaretlerinden biri olan AKTAR lığa yenibir boyut kazandırmak için kendisi ile görüşmek ve kafamdaki ticareti oğullarımla realize etmek ve Kuran ın dağıttıyı şifayı ihtiyaçı olanlara iletmek maksadı ile Sayın Maranki ile temas kurmak istiyorum.

 13. YÜKSEL ZOR dedi ki:

  SAYIN MARANKİ SİZİ ŞAHZINIZDA TEBRİK EDİYORUM BÖYLE CALIŞMALAR ANCAK ÖNEMLİ BİR CALIŞMA NETİCESİNDE OLUR KOLAY KOLAY CALIŞMADAN BU SONUCA ULAŞILMAZ BİR KEZ DAHA TEBRİKLER. BAŞARILARINIZIN DAVAMINI DİLERİM

 14. mer hocam ben menderes bir adı gıda soyu belisiz bir ürün firmasına girdim 10 yıldan beri takib ediyorum ve sırf araştırmak için içlerine girdim anca k insalar hep kendilerini düşünüyor geçen gün seda hanımın proğramında sizi o nur yüzünüzü gördüm sizinde bir allah dostu oldunuzu gördüm sizinle buluşmak ve istişare de bulunmak istiyorum oğlum şeker gastalığından öldü 11 yaşında.. belki yaşamamaızı allah istiyor sizin le tanışmamızda bir tevafuk olabilir. …………………inşallah..ALLAHIN NİYMETLERİNİ İNKAREDEN LERE CEENET HARAMDIR.

 15. FAZLI ÇİFTCİ -RABİA ÇİFTCİ dedi ki:

  ÇOK SEVGİLİ HOCAM ÖNCELİKLE BİR HEMŞEHRİNİZ OLARAK ELLERİNİZDEN ÖPER SAYGILARIMI SUNARIM SİZİ SÜREKLİ TELEVİZYON KANALLARINDAN İNTERNETTEN VS.SÜREKLİ İZLEYEN VE O AÇIKLAMALARINIZDAN DEVAMLI FAYDALANMAKTA OLAN BİRAİLEYİZ ASLEN KASTAMONULUYUZ AYRICA ŞİFALI BİTKİLER KİTABLARINIZDANDA İSTİFADE EDİYORUM EŞİMDE AYNI ŞEKİLDE FAYDALANIYOR. BİZ ANKARADA İKAMET ETMEKTEYİZ EŞİMDE BENDE EMEKLİYİZ 3 KIZIMIZ VR 2.Sİ ÜNİVERSİTEYİ BİTİRDİ AMA BİZİMDE ELDE AVUÇTA KALMADI 3. KIZIMIZ ESKİŞEHİR ANADOLU ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK BÖLÜMÜ 2. SINIF ÖĞRENCİSİ ASLINDA İDEALİ ECZACILIK İDİ AMA AZ BİR PUAN FARKI İLE KAÇIRDI MİMARLIK TERCİH ETTİ ODA ÇOK MASRAFLI GEÇEN YIL HAZIRLIK OKUDUĞU İÇİN FAZLA MASRAFI OLMUYORDU BU YIL İNANIN OKUL AÇILDIĞINDAN BU TARAFA AYLIK 1000 TL İLE 1200 TL ARASI MASRAFI OLUYOR DEVLET YURDU ÇIKMADI ÖZEL YURTTA KALIYO AYLIK 250 TL. 100 TL YOL MASRAFI. KAMPÜS 5 KM DIŞARDA YURTTA YEMEK ÇIKMIYO. KENDİLERİ YAPIYORLAR GÜNLÜK AZAMİ 10 TLDEN AYDA 300 TL CİVARINDA GERİYE KALAN 350-400 CİVARINDAKİ HARCAMA İSE MAKET İÇİN ALINAN MALZEME GİDERİ HERGÜN DEĞİŞİK MATERYALLERDEN MAKET ÖDEVİ VERİYORLAR ANKARAYA GELDİ GEÇEN HAFTA SONU HOCALARI 45 ADET ÖDEV VERMİŞ BEYAZ BÜYÜK KAĞITÜZERİNE ÇİZMEK SURETİYLE İNANIN BİZDE YARDIMCI OLDUK 2 GÜNDE 26 ADEDİNİ YAPTIK DİĞERİNİ GİDİNCE YAPACAK EŞİMLE BİRLİKTE İKİMİZDE EMEKLİ OLDUĞUMUZ İÇİN HİÇBİR BURS ÇIKMADI ALLAHA ŞÜKÜR İDARE ETMEYE ÇALIŞIYORUZ AMA KREDİ FALANDA ÇEKTİK BAYAĞI ZORLANIYORUZ GEÇEN BİR TELEVİZYON PROĞRAMINA TELEFONLA KATILDIĞINIZI GÖRDÜM MAVİ KARADENİZ TV. ORADA ÖĞRENCİLERE HEMŞERİ OLAN BİRÇOK ÖĞRENCİYE BURS VERDİĞİNİZİ BEYAN ETTİNİZ KIZIMIZIN BİRAZ DAHA İYİ ŞARTLARDA EĞİTİM GÖREBİLMESİ İÇİN MİKTARI ÖNEMLİ DEĞİL KIZIMIZ BURCU ÇİFTCİ YE BURS YARDIMINDA BULUNABİLİRMİSİNİZ. ÇOK ÇOK MİNNETTAR KALIRIZ ELLERİNİZDEN ÖPÜYORUZ SAĞLICAKLA KALIN MÜMKÜN OLURSA KIZIMIZ HAKKINDA BİLGİYİ RESMİ OALARAK BİLDİREBİLİRİZ

 16. biyolog hüseyin karataç dedi ki:

  tıp dr yerine tedaviyle uğraşanlara fransızcada xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx- deniliyor.dikkat……………

 17. demir gümüşhaneli dedi ki:

  adam zeki belli kral olmuş vatandaşın gözünde
  halbuki tıbbi konuda konuşmanın ne kadar hassas olduğunu tıbbiyeliler bilir
  bizim vatandaş dedikleri gibi kahraman manyağı
  tıbbiyeli bir doktor bişeyler söylemek için 6+4 yada 6+6 yıl en az eğitim alır
  bu süreçte bilgiyle susmayı öğrenir ve bilmediğinde susar
  her konuda fikri vardır ama konuşmaz
  uzman olduğu konuda konuşur
  her konda konuşmak zayıflıktır
  bu adam ekonomistmi tütün uzmanımı kozmik bilimcimi sosyal siyaset uzmanımı?
  doktormu yoksa mutatabbib mi
  resmen rezillik ya bu ülke
  bizim insanımız kime kıymet vereceğini bilmiyor

 18. adsızzz dedi ki:

  meraba ahmet bey bende 6 seneye yakındır bartolin kisti var önceleri 6 ay bi senede tekrarlardı şimdi ise son bi ay içerisinde iki kere ameliyat oldum.psikolojim iyice bozuldu biçak altına yatmaktan bu arad halen bekarım nişnlanmayı düşünüyorum artık onu bile düşünemiyorum ne olur bana önerebileceginiz bi ilaç yada bitki varsa sevinirim inanın zor durumdayım

 19. doğrucu davut dedi ki:

  bırakın bu sxxxı akıllı olun.geçen seneki fotograflarında parmaklarında gümüş alyans harici yüzük yok.bu sene elleri yüzük dolu.geçen seneye kadar bilmiyormuydu taşların faziletini.yoksa bu sene fazla mal mı ürettirdi de pazarlama stratejisi olarak parmaklar taşlı yüzük doldu.eski ve yeni kitaplardan aşırdığı şeyleri kendindenmiş gibi yazıyor.ilk çıktığında ne taş ne bitki vardı,sadece cin min,büyü felan işlerine ait ilgi alanı vardı şimdi piyasadaki talebi doyurmak adına herşeyden anlıyor havasında.kendinizi kurtarın böyle sahxxxxx.

 20. süleyman demir dedi ki:

  madem çok iyi vakıf kursun

 21. mustafa fidan dedi ki:

  bunlar yan etki yapıyomu

 22. ferdi koc dedi ki:

  arkadaşlar bir tıp çalışanı olarak ben bu adamın bu konulara ne kadar vakıf olacağını maalesef ve şükür ki biliyorum kendi balon kahramanımızı yaratmakta üstümüze yok …

 23. cevat ŞİŞMAN dedi ki:

  selamün aleyküm sayın hocam bir karadenizli olarak sizin legurur dumamak bence delilik demek olur sizinle iftihar ediyorum başarılarınızın devamını temenni ediyorum saygılar

 24. sıtkı sıyrık dedi ki:

  ya bu adam ekonomist ne anlasın tıp tan?

 25. fatma zeybek dedi ki:

  sayın maranki benim oğlum hemilitik anemi hastası şuan oğlun 4.5 aylık bu konuda bi tedavi varmı bilgilendirir misiniz.
  teşekkürler

 26. ELA ERSOY dedi ki:

  GERÇEK DOKTOR YERİNE BU TÜTÜN UZMANININDAN YARDIM BEKLEYENLERE YAZIKLAR OLSUN..

 27. alp çakır dedi ki:

  sn maranki …bir kanalda ki programda sizi "kozmik bilimci" olarak tanıttılar..siz bu sıfata nail olmak için ne gibi çalışmalarda bulundunuz acaba?

 28. öznur arı dedi ki:

  sevgili hocam benim 11 yaşında kız kardeşim var şeker hastası çok yüksek doktorlar birşey söylemiyor birinci tıp hastası sadece dikat edecek diyorlar birde insülini birakamaz böyle devam edecek diyorla.dikat ediyor ama hep aynı anlamıyoruz şekeri en düşük 300 bize yardım edin ne olursunuz sizinle görüşmek seyazlarınıza katılmak sizin hastanız olmak istiyor. okuma istiyor taktir getirdi okula gidemiyordu evde çalışıyor öğretmenleri yardımcı oldu ne olur hocam bize yardım edin.iyleşmek istiyor.eskisi gibi hastalığı bir seneden beri vartşk

 29. hava gümüş dedi ki:

  sevgili ahmet maranki ben 11 yaşındayım şeker hastasıyım bana yardımcı olun ne olursunuz şekerim 600 aşağıya düşmüyor sizinle tanışmak sizin seyzlarınıza katılmak istiyorum bana yardım edin allah rızası için tşk

 30. irem seda kodaman dedi ki:

  ya sizin bu önerilerinize hayranım…bu önerilerinle herkes rahatladı valla…
  sizi çok seviyorum…

 31. irem seda kodaman dedi ki:

  ya ahmet amca ben çok sıkıntılıyım…bu sıkıntımda bana yardım eder misinniiiiiiz

 32. ismail küçük dedi ki:

  sayın ahmet maranki bey efendi benim yeğenim küçük.iken ishallik geçirdi izmirde doktorlar zor tedavi ettiler. küçük kardeşide aynı hastalıktan izmirde yata yata vefat etti.bu çoçuk yedi yaşında.yine ishal oldu kusma var geğirme var dün yine izmire götürdüler tahliller yapılmış birşey yok diye geri göndermişler akşam eve geliyor dahada ishal fazlalaşıyor hatta kan lı ishal olmuş. bugün yine izmire götürdüler.bu çocuğun derdine çare arıyoruz lütfen acilen bize yardımcı olurmusunuz.
  sizi devamlı takip ediyoruz.şuanda elimde sizin noktalarlamucizevi tedaviler veyaşam enerjisi kiştaplarınız elimde mevcut. lütfen yardımcı olun.ismail küçük

 33. Hayati TERCAN dedi ki:

  sayın maranki önce sizleri saygı ile selamlıyorum.ben 49 yaşındayım.
  1-yaklaşık 20 yıldır vücudumun belli yerlerinde (kollarda,bacaklarda ve karın kısımlarında) LİPOM denilen şişlikler var bunlar her defasında irili ufaklı en az 15-20 tane şişlikler oluşuyor. bunlardan kurtulmak için 2 kez ankara hastanesi ve ibni sina hastanelerinde cerrahi müdahale ile bu şişlikleri aldırdım patoloji sonucu iyi huylu olduğunu söylediler.ama yine şu anda aynı bölgelerde irili ufaklı 20 ye yakın şişlikler oluştu.tekrar yine cerrahi müdahale görünüyor.fakat yine oluşacağına inanıyorum.Şikayetçi değilim yine şükrediyorum beterin beteri var.
  2-yine 10 yıldır stresten oluştuğu söyleniyor CİLT HASTALIĞI PEMFİGUS VULGARİS hastalığına yakalandım.2002 ylında ibni sina hastanesine acil getirildim.bu hastalıktan el ve ayak tırnaklarım döküldü.yerine yeniden geldi.en ufak bir sıkıntıda başka hiç bir yerde oluşmuyor ağız içlerinde yaralar oluşuyor.bu rahatsızlığında ölene kadar devam edeceği söyleniyor. ilk yakalandığımda gözlerim ve ağız içleri kandan görünmez olmuş damak eti düşerek yenisi gelmişti.onlarda çok şükür tedavi ile kontrol altına alındı.amaen ufak bir sıkıntıda tekrar ediyor kortizon ilaçlarla kontrol altında tutuyorum
  3-Son olarakeşim ve benim heriki bacaklarda varisler var yine yıllarca ilaç tedavisi görüyoruz bir türlü geçmiyor.tecrübelerinizle sizden cevap bekliyorum
  Baki Selamlar

 34. M.ANIL YİĞİT dedi ki:

  MERABA BEN 12 YASINDAYIM 9 YASINDA KULAK ZARIM DELİNDİ 2 SENE BEKLEDİM İYİLEŞMESİ İCİN. AMA DELİK KAPANMADI AMELİYAT DENİLDİ. AMELİYAT SARTMI YOKSA BANA ÖNEREBİLİCEĞİNİZ BİR TEDAVİ YÖNTEMİ WARMI?SİZİ ANNEM BİR PRGRAMDA DİNLEMİŞ AMELİYAT YAPILMAMIŞ OLSAYDI ÖNEREBİLİCEĞİM BİR TEDAWİ WARDI AMA AMELİYAT OLDUĞU İCİN BİRSEY SÖLEMEMİŞSİNİZ . CEVABINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TESEKKÜRLER.

 35. mehmet taşdemir dedi ki:

  merhaba benim oğlumda ve kızımda büyüme geriliği var bitkisel ilaçlara 2500 tl gibi bir rakam verilmiş ama maddi açıdan bunu karşılayamıyoruz başka bir yolu varsa bize cvp verirseniz seviniriz.oğlum 13 yaşında,kızım 3,5 yaşında cevabınızı bekliyorum. teşekkür ederim

 36. binnur ayan dedi ki:

  merhaba sizi ilgi ile izliyorum cokbeyeniyorum vesizden bişey rica ediyorum bende on iki parmak mide ülserivar kabızlık ve şişkinlik yaşıyorum cokrahatsız oluyorum lütfen öneri ve ilginizi rica ediyorum merakla bekliyorumyardımcı olursanız cok sevinirim iyi calışmalar kolay gelsin

 37. ÜMMÜHAN ALTUNAY dedi ki:

  Allah razı olsun bu önerileriniz için .birşey söylemek istiyorum benim yeğenim çok zayıf ve kanında mikrop var neler tavsiye edersiniz .birde hiç yemek yemiyor
  benim soruma cevap verirseniniz çok sevinirim ALLAHA EMANET OLUN

 38. filiz tanıbak dedi ki:

  sn ahmet maranki sizi çok büyük bir beğeniyle takib ediyorum. ben mide yanması ve kolit tedavisi ile ilgili bilgi almak istiyorum çalışmalarınızın devamını diliyorum.teşekkürler.