By 16 Temmuz 2008 Devamı →

AĞIZ KOKUSU NASIL GİDERİLİRDoğal yollardan Ağız Kokusu Nasıl Giderilir?

Ağız KokusunaZaman zaman herkesin ağzı kokabilir. Özellikle de sabahları! Bazen karnımız acıktığında veya diyet yaparken, hele soğan, sarmısak gibi şeyler yediğimizde kokudan kurtuluş yoktur.

Birisi ile konuşurken başını geri çektiğini fark ederiz veya kendimiz ağzımızı kapatma ihtiyacı hissederiz. Her ikisi de birbirinden kötüdür. İnsan rezil olur! Ağız kokusuna genel olarak ağızda artakalan ve damakla dişler arasına sıkışan yiyecek parçaları neden olur. Ağız kokusunun ardında kötü beslenme alışkanlıkları veya bazı sağlık sorunları da gizlenebilir.

TÜKÜRÜK ARINDIRIR

Tükürüğün arındırıcı bir özelliği vardır. Tükürük salgısı azalınca bakteriler çoğalır ve kokmaya başlarlar.
Örneğin;
– Sabahları ağzımız kokabilir, çünkü tükürük salgısı uykuda hemen hemen sıfırlanır.
– Karnımız acıkınca ağzımız kokar. Sakız çiğnemek tükürük salgısını arttırdığı için biraz yardımcı olur.
– Vücut susuz kalınca da ağız kokar, çünkü tükürük salgılaması azalır.
– Bazı hastalıklar, ilaçlar ve alkol de tükürüğü azaltır. Kokulu yiyecekler, sigara, çürük diş, dişeti sorunları, diş taşları, dişetlerinde plaklar oluşması, ağız ve boğazda iltihaplanmalar dışında; solunum yollarındaki sorunlar, diyabet, reflü, karaciğer ve akciğer hastalıkları da ağız kokusuna yol açan etkenlerdir. Eczaneler ve marketler ağız kokusuna karşı ürünlerle dolup taşar. Ama çoğunun içinde sert kimyasallar bulunur ve ağız kokusunu kısa bir süre için maskeleyip bastırırlar. İsterseniz aşağıdaki önerilerimi deneyin.

 DİŞ MACUNU YAPIN:

Kendinize gayet sağlıklı bir diş macunu ve gargara hazırlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm malzemeler; yemek sodası ile biraz hidrojen peroksittir. Antiseptik gücünü arttırmak için birkaç damla çay ağacı yağı veya okaliptüs yağı da ekleyebilirsiniz. İşte diş macununuz hazır!
SU : Ağzınızın kurumasına izin vermeyin. Tükürük vücudun doğal deterjanı gibidir. Onun daima bol bol salgılanmasına yardımcı olun. Tükürüğünüz arttıkça bakteriler azalır. Bunun yolu da su içmekten geçer.
Çay ve maydanoz ağız kokusunu önler

MAYDANOZ:

Ağız kokusundan şikâyetçiyseniz daha az et ve daha az yağ tüketin. Beslenmede meyve ve sebzelere ağırlık verin. Her gün taze mayalanmış yoğurt yiyin. Maydanozun her zerresi şifalıdır. İçindeki klorofilden ötürü ağız kokusuna karşı da son derece etkilidir.

ÇAY KEYFİ:

Siyah çayın içinde ağız kokusuna yol açan bakterileri etkisiz hale getiren önemli bileşikler bulunur. Yemeklerden sonra içerseniz gayet iyi gelir. Bazen de yeşil çay veya nane çayı ile değişiklik yapabilirsiniz.

Dr. Yasemin Fatih Amato‘ ya ait www.xprodoksit.com ‘da yer almış yazılar :

Yasemin AmatoPHOTO AGİNG NEDİR?
KUSURSUZ GÜZELLİK

DİYET YAPMAK UZMANLIK İSTER
SELÜLİTLERE RADYO FREKANSI
DOĞRU YÜRÜYÜŞ NASIL OLMALI
SAGLIKLI BİR YIL İÇİN
KIŞ VE CİLDİNİZ
KAHVALTININ FAYDALARI
FAYDALI GÜZELLİK FORMÜLLERİ
DOMATESLE SİHİRLİ MASKE
YEŞİL ÇAY VE DİYET
AKNE İZLERİ
KAFEİNLE YAĞLARA VEDA
TONİK TAVSİYELERİ
DOĞAL CİLT TEMİZLEME
KURU CİLT İÇİN TEMİZLEYİCİ

 


Ağız Kokusu İçin Bitkisel Çözümler :

Hazırlanış ve Kullanım Şekli :
– 2-3 dal Biberiye
– Menekşe
– 4-5 adet Mine Çiçeği
– 1 avuç Adaçayı
– 1/2 Limon
– Nane Ruhu
* Biberiye çiçekleri dilimlenmiş limonla birlikte on beş dakika süreyle kaynar suda bekletilir. Sıkılarak elde edilen sıvı, bir kaba boşaltılarak serin bir yerde dinlendirilir. Dinlendirilen sıvıdan, kahvaltılardan önce ve yemek sonrası bir fincan içilir.* Memekşe çiçekleri, maydanozla birlikte on dakika süreyle suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvıya bir miktar nane ruhu karıştırılarak bir gün dinlendirilir. Dinlendirilen sıvıdan, rahatsızlık süresince yemeklerden önce ve sonra gargara yapılır.

* Bİr avuç ada çayı çiçeği, on dakika süreyle kaynar suda demlenir. Sıkılarak elde edilen sıvıya bir tutam nane ruhu karıştırılarak gün boyu dinlendirilir. Dinlendirilen sıvıdan, yarı oranında içme suyuna ilave edilerek ağız bu karışımla sık sık çalkalanır.

Ağız Kokusunu Giderici ve Ağız Yıkama Suları :

Aşağıda belirtilen malzemeler ayrı ayrı olarak nefes kokusunu gidermek için ağızda çiğnenirler. Çay olarak hazırlanır veya %75’lik alkolde bir hafta ıslatılır ve sonra su ile seyreltililir, ağız yıkama suyu haline gelirler.

Anason tohumu, kakule tohumu, karanfil, Avrupa melek otu kökü, damla sakızı, nane yaprağı, süsen, maydanoz, nane yağı, eğir otu kökü, tarhun yaprağı.

Gülten Şenşafak
Fitoterapist ve Uzman Estetisyen


Ağız kokusu rahatsız edici kokuya sahip nefestir. Aynı zamanda “hali-tos” olarak da bilinir. Ağızda özellikle dilin arka tadafında milyonlarca bakteri yaşar. Çoğu insanda ağız kokusunun sebebi bundandır. Ağzın sıcak ve nemli ortamı bu bakterilerin büyümesi için ideal koşulları oluşturur. Çeşitli hastalıkların belirtisi olan ağız kokusu, bu rahatsızlıkların tedavisinden sonra ortadan kaybolur.

Pratik Bitkisel Formüller :

* Ardıç tohumunun çiğnenmesi ve yutulması durumunda nefes kokuları ortadan kalkar.

* Ağza alınan 1-2 adet karanfil uzun müddet tutulup, emilir.
* Sirkeyle karıştırılan bal ağızda çiğnenir.
* Pırasa yaprağı ile defne yaprağı iyice ezilip, bu karışımla dişler ovulup temizlenir.
* Birkaç çay kaşığı dere otu yaprağını yada dövülmüş tohumlarını, yarım litre suya karıştırıp kaynatın.
* Yaklaşık 50-60 gr. taze kişnişi yarım litre suya ekleyip, 3-5 dakika kadar kaynatın. Süzdükten sonra ister için ister ağız yıkama sıvısı olarak kullanın.
* Birkaç çay kaşığı anason tohumunu, yarım litre suda birkaç dakika boyunca kaynatın. Ilıdıktan sonra süzün ve isterseniz çay olarak için yada ağız yıkama sıvısı olarak kullanın.

Prof.Dr. Ahmet MARANKİ


Ağız kokusunun sebebini bulmak zor değil
Ağız kokusu sorunu eskiden gizlenirdi, bugün ne iyi ki çoğu insan bu sorunu en azından hekimleriyle korkmadan çekinmeden paylaşabiliyor. Ağız kokusundan yakınanların sayısında ciddi bir artış var ama problem hekimlerle paylaşıldıkça çözüm yolları da çoğalıyor. Sorun çoğu zaman oral hijyenin bozukluğundan kaynaklanıyor. Diş, diş eti ve ağız içinin çeşitli hastalıkları dışında boğaz ve bademcikle ilgili problemler de ağız kokusuna yol açabiliyor. Akciğer hastalıklarından bazıları, sindirim sistemi hastalıkları (gastrit, reflü, ülser) da ağız kokusu yapabiliyor. Uzun süre aç kalmanın da ağız kokusuyla ilişkili olduğu iyi bilinen bir gerçek. Bazı insanlarda hiçbir sağlık sorunu olmadan da ağız kokusuyla karşılaşmak mümkün. Eğer böyle bir sorununuz varsa problemin çözümünü öncelikle diş hekimleri ve kulak burun boğaz uzmanlarında aramalısınız. Eğer bu uzmanlar herhangi bir problem olmadığı kanaatine varırsa göğüs hastalıkları ve gastroenteroloji uzmanlarıyla görüşmelisiniz.

Prof.Dr. Osman Müftüoğlu


AĞIZ KOKUSUNA karanfilli gargara

AĞIZ kokusuyla başım dertte. Bayramlar gibi kalabalık içine girmek zorunda kaldığım zamanlarda çok utanıyorum. Bu problemi gidermek için ne yapabilirim? E. G./Sinop

750 gram suyun içine iki çubuk tarçın atın. Bir çorba kaşığı da karanfil ekledikten sonra, bu karışımı suyun ölçüsü 500 grama ininceye kadar kaynatın. Ardından da çay gibi demleyip süzün. Her akşam dişlerinizi fırçaladıktan sonra ağzınızı bu suyla çalkalayın. Karışımı cam bir şişede, soğuk bir yerde saklayın.

Ağız kokusunun nedeni diş ya da mide problemleri olabilir. Bu nedenle henüz gitmediyseniz, mutlaka doktora görünün.

Suna DUMANKAYASuna Dumankaya
suna@sunadumankaya.com.tr

 

 


 

Ağız kokusu birçok farklı nedenle oluşur ve farklı şekilde sınıflandırılır.

1.Fizyolojik Ağız Kokusu: Bu tip ağız kokusunun nedenleri bazı gıdaların midedeki sindirim işlemi (sarımsak, soğan, alkol, baharatlı gıdalar vb.), veya iyi temizlenmemiş ağız boşluğu, düzgün olmayan diş hekimliği restorasyonları (dolgu, protez vb.), çürük dişler, dişeti problemleri, sigara tüketimi, mensturasyon sırasındaki hormonal değişikliklerdir.

Fizyolojik ağız kokusu, sistemik bir hastalık veya patoloji ile ilgili değildir ve geçicidir. Genellikle diş fırçalama, antiseptik solüsyonlar ile kontrol altında tutulabilir.

2. Patolojik Ağız Kokusu: Bu tip ağız kokusunun %80-90’ı ağız içi sebeplerden olmakla beraber birçok ağız dışı sebepten de kaynak alabilir.

Ağız içinden kaynaklanan ağız kokusu sebeplerine bir örnek vermek gerekirse, dişeti hastalıkları, dil tabakası, yemek artıkları, ağız içi yaralar, kirli takma dişler , tükürük miktarındaki azalma bunlardan birkaçıdır.

Tükürük bezinin fonksiyonlarındaki bozukluklar da ağız kokusuna neden olabildiği gibi, antidepresan, antipsikotik ve narkotik ilaçları da tükürük azlığına neden olabilmektedir.

Burun akıntısı ve rüflü hastalığı da ağız kokusunda etkili olmaktadır.

Ağız dışından kaynaklanan ağız kokusunda ilk şüphelenilmesi gereken bölge burundur. Burunda oluşacak tıkanıklık, burun solunumu yerine ağız solunumu yapılmasını ve buna bağlı olarak ağızda kuruluk dolayısıyla ağız kokusu oluşmasını sağlamaktadır. Başlıca ağız dışı kaynaklı halitozis nedenleri olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Başlıca örnekler peritonsiller abse, retrofarengeal abse, tonsillit, sinüzit, yabancı cisimler, atrofik rinit, kıkırdak septumu etkileyen burun tüberkülozu, sifiliz, rinoskleroma, adenoit, nazofarengeal abse, larenks kanseri, larenjit olarak verilebilir.

Bunlar dışında akciğer absesi ve kanseri, bronşektazi, nekrotizan pnömoni, ampiyem gibi alt solunum yolu hastalıkları da halitozis nedeni olabilmektedir. Diğer sistemik hastalıklardan, gastrointestinal sistem rahatsızlıkları (mide kanseri, hiatal herni, pilor darlığı, ösefagus rahatsızlıkları, kronik böbrek yetmezliği, karaciğer sirozu, karaciğer yetmezliği, kanserleri gibi), kronik böbrek hastalıkları, lösemi ve agranulositoz, karsinoid, AIDS, multipl skleroz ve metabolik hastalıklar gibi hastalıklar da ağız kokusuna neden olabilmektedirler.

Ağız kokusunun tedavisi; ağız hijyenine dikkat etmek, diş ve dil fırçalamak, dişlerin arasını temizlemek, diş eti iltihaplarını tedavi ettirmek esaslarına dayanır. Ağız kokusu olan hastalar, sigara içmeyi azaltmaları için cesaretlendirilmeli, zararlı gıdalardan uzak durmalı, düzenli aralıklarla beslenmeli, diş doktorlarını düzenli aralıklarla ziyaret etmelidirler.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Yasemin Amato

Etiketler:, , , , , , , , , , ,


321 Yorum Var "AĞIZ KOKUSU NASIL GİDERİLİR"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. Ayla dedi ki:

  Arkadaşlar ben turk digilm bu yuzden de dogru sozler kullanmazsam kusura bakmayın ama sızlere yardimci olmak ıcın yazdim bende de agiz kokusu vardi ne yapdiysam geçmedi hatta butun dıslerımın sağlam dolgularını bıle sokturup yenıden yapdırdım ama nafıle artıq ölmek ıstıyordum o derece( ama ta kı eczaneye gıttım ve en ıyı gargar hansını dıye sordum bana TRACHISAN adli gargara verdı ınan kı kullandıgım andan agiz kokusu yok oldu sabah uyancınca yok denılecek bır koku vardı ama gun boyu inanin Allaha hic bırsey yok yeniden dogmus gıbıyım zann edersem benım sorunum dıl ustu bogazla alakalıymıs bu gargara hepsını yok ettı ben kendım yapdıgımda dılımı kazıyacak gıbı olsamda fayda etmezdı wukur Allaha, sızde deneyın usenmeyın zaten cok pahalı bırsey degıl Allah sıfa versın🙏

 2. Dastan dedi ki:

  HVA Yöntemiyle Bademcik Yıkaması
  Bademcikler düzensiz yüzeyli pürüzlü organlardır. Üzerlerinde çok sayıda Crypts adında çukurlar ve boşluklar bulunur. Dökülen mukoza hücreleri, yemek parçaları ve bademcik iltihabi kalıntıları tükürükle yutulurken bazı kişilerde bademciklerdeki çukurlarda birikir ve mikropların yaşamı için uygun ortam sağlar ve ‘’Kronik Tonsillit’’ , ‘’Tonsillolith’’ gibi bademcik hastalıklarına yol açar. Bu birikintileri Hydrovacuumaspiration’’ (HVA) yöntemiyle temizleyerek ve bağışıklık sistemine destekleyici tedavi vererek tekrarlayan bademcik iltihapları önlenebilmektedir. Ayrıca HVA tekniğiyle bademcik yıkaması ağız kokusuna (Halitozis) sebep olan bademcik taşlarının (Tonsillolith) giderilmesinde de son derece etkili ve güvenli bir yöntem olarak kendini kanıtlamıştır.

  HVA yöntemiyle bademcik yıkanması kimlere yapılır ?
  Kulak Burun Boğaz hekimi tarafından kronik tonsillit, rekuren tonsillit, tonsillolith (bademcik taşı) tanılarının herhangi biri konulan hastalara önerilmektedir.

 3. ali dedi ki:

  Arkadaşlar kokuyu yaşayanlar bu yorumumun altına cevap yazsın mail adresimi vericem ordan konuşup bişeyler yapmamız lazım birleşmemiz lazim :(((

 4. ali dedi ki:

  Dikkatttt.!!
  Arkadaşlar bademcik taşları!!! Boğazınızın arka tarafında biriken beyaz renkte iğrenç kokuyu veren illet kbb uzmanına böyle bi sorununuzun olup olmadığını sorunn.

 5. samet dedi ki:

  arkdaşlar ağız kokusumudur nederi bilmiyorum ağzımda kokmuyor ama benim kokumu 50 metreden bile hissedersiniz çok garip bir koku etrafımdaki herkes öksürüyor hapşırıyor sinüzit yok reflüyok ağız bakımı tam sanki üstüme bok sürmüş gibi bir koku nereye gitsem hep var sosyal hayat yıkık böyle birşeyi yaşyan varmı nefestemi bir sorun var kbb de yok diyo ama ne yapılabilir ağız kokusu değil kesinlikle içten geln bir koku ?

 6. Çağan Güreli dedi ki:

  Arkadaşlar deneyimlerimizi www forumun paylaşıyoruz.
  umut tacirlerinden, doktor görünümlü tüccarlardan uzak duruyoruz.

 7. Çağan Güreli dedi ki:

  Merhaba,
  uzun zamandır vakit sıkıntısı sebebiyle maillere cvp veremedim. ama araştırmalarım devam etmekte. halitosis testi, anaerob bakiteri ve mantar ile ilgili tedavilerle ilgili yeni çözümler üzerindeyim. henüz kesinleşmiş yollar değil ama 10-15 gün içinde durumu sizlerle paylaşacağım.
  Skype : kokuylasavasin@windowslive.com

 8. mustafa dedi ki:

  slm
  herkese acil şifalar ağız kokusu sorununun insan da yaptığı psikolojik çöküntüyü yaşayan biriyim.
  endoskopi sonucu h p midenizde var olduğunu bilmek insanı daha cok uzuyor 14 günlük helipak kullanıcam umarım herkese iyi haberler veren bir iyileşme sürem ve sonucum olur.
  hp harici yani bunu bilmeden önce başka bir dr reflü hastalığımın olduğumu ve ağız kokusunun olmasını doğal karşılamam gerektiğini ve bununla yaşamamı söyledi. bende kızdım verdiği ilacı almadım bu dönemde sabahları aç karnı kudretnarlı macun kullanıyordum ve koku olmuyordu fakat bu geçiçi cözümler bir zaman sonra kişiyi hastalığın geçtiğine ikna ediyor helicobacter pylori harici bir ağız kokunuz ve mide şikayetiniz varsa lütfen deneyin ve devam edin

 9. Seda dedi ki:

  Sorunu bence en iyi gideren ürün freshies, kullananlar bilir her kullanımda 3 tane yuttuğunuzda ne koku ne bişey hiç bir şey kalmıyor. Ürün tamamen doğal olduğu için sürekli kullanabiliyorsunuz ve vücuda bir zararı yok.

 10. nmles dedi ki:

  arkadaşlar coookzorr cokk…ceken bilirde en zoruda evlılık kısmı degılmı…varsa kendıne guvenen burda agzı kokan erkek ve kızın evlenmesı lazım dıye dusunuyorum……mantıklı dusunun ve bana hak verin…güzel ama agzı kokan aklı başında birkız herşeye değer bence…beklıyorum

 11. sabır dedi ki:

  bekliyorum biri girsin ve yorum yapsın artık..

  • nmles dedi ki:

   arkadaşlar coookzorr cokk…ceken bilirde en zoruda evlılık kısmı degılmı…varsa kendıne guvenen burda agzı kokan erkek ve kızın evlenmesı lazım dıye dusunuyorum……mantıklı dusunun ve bana hak verin…güzel ama agzı kokan aklı başında birkız herşeye değer bence…beklıyorum

 12. elanur dedi ki:

  bizim paramız yok bunları alacak bunlardan başka ne olabilir:'(

  • sabır dedi ki:

   birbirimize ulaşmamız gerek..

  • ali dedi ki:

   Arkadaşlar 1 yıl önce yazmışsınız ama bende bu kokuyu çekenlerdenim 5 6 yıl olmuştur gördüyseniz cevap yazarmisinizz sedaa ???

 13. yorgun dedi ki:

  Allah rizasi icin kimse yardim etsin bana cok küçük yaşlarindan koku sorunum var hep utandim 10 yaşimdan düznli dişlerimi ve dilimi temizliyorum faydasi yok .deli gibi aşik oldugum biri var ama koku yüzünden onu kaybetmek üzereyim cok mutsuzum cok yorgunum.bu beladan kurtulmanin yolu yokmu

 14. Gizem Işık dedi ki:

  Merhaba 🙂 Ben bir şeker hastasıyım. 9 yaşından beri. Şu an 14 yaşındayım. 5 sene oluyo galiba. Ağız kokumdan nefret ediyorum. Dişlerimi fırçalamam ağız kokumu 5 en fazla 10 dk hafifletiyor. Ondan sonrası aynı. Arkadaşlarımla konuşamıyor oldum. Biri benle konuşunca onlara başımı sallayarak cevap verebiliyorum. Diş teli kullanınca da çok fena bir koku geliyor. Annem babam ablam yiğenlerim herkes bana ağız kokumun çok pis olduğunu söylüyo. Bıktım. Diş hekimine hiç gitmedim. Dişlerimin alt kısımlarında siyah çizgiler var. Çürük mü bilmiyorum. Ne yapabilirim ?

  • ali dedi ki:

   Gizem bende bu durumdayım kimseyle konuşamıyosun yanına yaklaşamıyosun artık nefret etmeye başladım sanırım bi çözüm yolu buldum bademcik taşları.. ki bende olduğunu düşünüyorum doktora gidicem inş bademciklerimi aldırmayı düşünüyorum. 2 yıl önce yazmışsın ama mesajımı gördüysen cevap verir misin biraraya gelmemiz lazım bişeyler yapabiliriz

 15. nmls dg dedi ki:

  çörek otu arkadaslar deneyelımmmmmmmmmmm…..dikkattttttt

 16. buket dedi ki:

  merhaba arkadaşlar yaklaşık 10 yıldır bende böyle bir sorun yaşıyorum.yorumları dün usanmadan okudum.p.tesi günü önce diş hekimine ardından k.b.b ye onunda ardından gastrologa gideceğim.oradanda birşey çıkmazsa göğüs hastalıkları bölümüne gideceğim.sonuçları buradan size yazarım…

 17. namles dag dedi ki:

  bu durumda sevgilinizin olması cok ılgınc ve cesaret dogrusu…iyi cesaret serap hanım…..cocouk sizde demiyormu herhangı bır sey

 18. Çağan Güreli dedi ki:

  arkadaşlar çok büyük bir kısmımız anaerob virüslerden dolayı bu sıkıntıyı yaşıyoruz.
  trio veya helipak kullandığı sürede kokusu giden ama sonra tekrar edenler lütfen bana ulaşsın… : kokuylasavasin@windowslive.com

 19. serap dedi ki:

  arkadaşlar çok uzu n zamndır bu şikayeti çekiyorum ve bıktım artık insanlar uzaklaşmaya çok sevgilimden ayrılmayı düşünüyorum evlenmeyi hiç düşşünmüyorum kimse bu eziy3eti çekmemeli

 20. tugba yıldız dedi ki:

  bitkisel hiçbirşeye aldanmayın.. benim kardeşimde böyle bi sorun vardı.. trio diye bi ilaç kullandı 500 mg lık.. 2 yıldır ağzı kokmuyo,hatta sabah uyandığında bile ağzı kokmamaktan ziyade vanilya gibi kokuyo hala.. kesinlikle hiçbişeye inanmayın,bu ilaç birebir..

 21. melis dedi ki:

  arkadaşlar ben kendimi bildim bileli annem babannem babam hepsi ağzımın koktugunu soyluyordu. fakat ben hic bi koku almıyodum. onlar bunu sıklastırdıkca bende agız kokumu farketmeye basladım. baktımki en yakın arkadaşım bile onunla konusurken geri cekilmeye basladı. hiç kimseyle konusmak istemiyodum. okula gitmk bile istemiyodum. bundan 1 sene önce tel tedavisine başladım 1 bucuk ay once tellerim cıktı. tel tedavisi sürecinde diş fırçalama alışkanlıgı kazandım. tellerim çıktıktan sonra başka bi dişçiye gittim diş taşlarımı temizlettim. ve dişlerimi , dişetlerimi , dilimi fırcalamaya basladım 2 haftadır agzımda tek bir koku yok alaha sukur. artık herkesle konusabiliyorum rahat bi sekılde. onceden biri bişey sordugunda baska tarafa bakarak konusurdum ona bakmazdım agzımın kokusunu almasın diye ama sımdı cok ıyıyım cok mutluyum. eger sizde agzınızın koktugunu fark ediyosanız ilk gideceginiz yer diş hekimi olsun. diş taslarınız temizletin diş etlerinize baktırın. cürük dişleriniz varsa mutlaka cektirin. ha bide fırcaladıktan sonra dilinizi fırcalıyosunuz ya ondan sonrada mutlaka diş ipi kullanın. hic zor bişey değil ben üşeniyodum o kadar fırcalıcam bide diş ipiyle mi ugrasıcam diye. ama cok basit hemen giriyo zaten dişinizin arasına. agız gargaraları spreyler hic birinin faydası yok. 10 dakka bile sürmüyo. eger agzınızda bir problem yoksa dahiliyeye gitmenizi tavsiye ederim. gecmeyecek bisey degıl sadece ne kadar rahatsız olsakta doktorlarla veya bı baskalarıyla bu rahatsızlıgımızı paylasmaktan cekiniyoruz. ama utanılıcak hic bisey yok insanlık hali bu, bi rahatsızlıktan dolayı kaynaklanıyo mutlaka uzerine dusunn. iyi gunler

 22. Çağan Güreli dedi ki:

  Nuran arkadaşımıza teşekkür ediyorum ; safra reflüsü için size ursofalk kapsülü önerebilirim. Bunu sadece 10 gün gece yatarken bir kapsül olarak alabilirsiniz. Yanında pandev 40 mg sabah kahvaltıdan 1 saat önce 1 tablet olarak alabilirsiniz.
  Bir de bademcik taşı veya apsesiyle ilgili olarak; bademciklerinize dokunduğunuzda parmağınız pis bir koku oluyorsa, gazlı beze batikon sürüp o bölgeyi günde birkez silmeniz faydalı olacaktır. Karbonatlı su yada oksijenli su ile mutlaka günde birkez gargara yapın.

 23. nuran dedi ki:

  mrblar arkadaşlar; bnde yıllardır bu derttten muzdariptim. helipak olsun başka ilaç olsun, kullanmadığım ilaç kalmadı. midemde bakteri çıktıı için. dediiniz gibi bi süre sonra koku tekrardan oluştu. fakat bu arada helico bakteri yok gözüküodu. sonra doktor endoskopiyi önerdi. endoskopiye girdim. mideme safra kaçmış. ondan olabilir dedi doktor. sonra doktor bunun için için 100 tabletlik bi ilaç verdi. bide bunun yanında normal bi mide ilacı. 3 gün önce 100lük bitti. ertesi gün safra kustum. şimdilik koku yok gibi duruyo. inşallh böle devam eder. öle rahatladımki. arkadaşlar besmele çekip hastaneye gidin. derdini veren Allah dermanına da verirmiş. hepinize gönülden acil şifalar.

 24. Çağan Güreli dedi ki:

  bir önerim daha olacaktır. ağızda üreyen bakteriler için her sabah birkez, bir çay bardağının 1/4 kadar oksijenli su ve 1/4 kadar ılık su karıştırıp 1 dk. süre ağzınızı çalkalayın. Bu sadece bakterilerden kaynaklanan koku ve rahatsızlık için etkilidir. Ama helipak ile ağız kokusu geçen herkes bu yöntemi kullanarak kokuyu büyük ölçüde hafifletebilir. Araştırmalarım sürüyor. Herkesi bu beladan kurtaracağım. sorularınız için msn: kokuylasavasin@windowslive.com

 25. çağan güreli dedi ki:

  arkadaşlar,
  helipak tedavi seti bittikten sonra yine bakteriler üretmeye başladığı için sıkıntı tekrar ediyor. h.pylori virüsüne karşı beyaz ve kara lahanayı çiğ olarak tüketmek iyi geliyormuş.
  ayrıca dilde beyazlık varsa bağırsak mantarı riski de var. internette doğal ilaçlar satılıyor. kimyasal olmadığı için deneyebilirsiniz.

 26. ayşe sayan dedi ki:

  arkadaşlar bende yıllardır bu sorunla savaşıyodum.sırayla diş hekimine,kbb uzmanına göründüm birşey çıkmadı.en son gastroenteroloji ye gidip derdimi anlatınca bana helipak 14 gün setini verdi.daha ilk günden geçti koku.ama tabiki önce uzmanına danışınız.

 27. asfsa dedi ki:

  kenan umudunu kırmak istemem ama helipak kullandıktan sonra doğrudur koku gitmiştir şu anda %80 diyorsun hatta %100 geçecek emin ol ama adı helipak olsun veya başka bişey olsun antibiyotiğin bu kokuyu kalıcı geçirme şansı çok düşük çünkü ilacı bıraktıktan sonra bakteriler tekrar oluşuyo ve yine malum koku geri dönüyor

 28. aysu dedi ki:

  kardeşler böyle milletten ilaç ism almayın allah korusun hastanelik olabilirsiniz çünkü her ilaç her bünyeye uymuyor…
  evet ne yaparsak yapalım geçmiyor müminin mümine duası tutar herkz birbirine dua etsinde kurtulalım şundn ya çok kötübu şey utanıyorumm :(((

 29. kenan dedi ki:

  DİKKAT…DİKKAT….ÖNEMLİ….Arkadaşlar ben yaklaşım 10 senedir bu ızdırabı çekiyorum.gerçekten korkunç bişey.hayatı mahvediyo.en son endoskobi yaptırdım ve doktoruum HELİPAK ilacını verdi .inanın bu ilaca başladığım üçüncü gün ve neredeyse %80 ağız kokum azaldı.tamamı 14 gün sürüyor.ben çok umutluyum üç günde böyleyse 14 günde ağız kokusundan eser kalmaz….heinize tavsiyem mutlaka HELİPAK kullanın.detaylı konuşmak içim mail xexe63@hotmail.com

 30. itiraafçı bg dedi ki:

  X

 31. ERKAN TAN dedi ki:

  ve sunu eklemeyi unuttum…

  kesinlikle ögün arasında cay havhe buna hazir kahvede dayil icmeyin ..

  size imram edilse bile icmeyin ictikten inanın bana 3 dk sonra coook feci kokmaya basliyor
  onun yerine su isteyin

  yada ada cayı.. oda yoksa zahter icin bire bir ama kesinlikle cay icmeyin cay sadece sabah kahvaltısında ice bilirsiniz ..

  ve arkadaslar bol su icin buna ayran yada hazır iceceklerde dahil

  2 eviniz wc olsun ama kendinizi cok fazla zotlamadan 30 dk veye 40 dk arası mutlka 1 bardak su icin

 32. ERKAN TAN dedi ki:

  arkadaşlar aynı sorun bensdede vardi ve ben bir arastırmaya göre coook farklı cözümler buldum bunun icin

  1: karbonat

  2 tuz

  3 1 litrelik boş şişe

  boş şişe icerisine tamamını su doldurduktan sonra bir kaşik dolusu karbonat

  ve icine bir tatlı kasigi kadarda tuz ilave ecedeksiniz ..

  1 sabah 1 aksam olmak üzere bunu bir bardak icine doldurup 2 defa gargra yapnız

  İNANIN BANA DUA EDERSİNİZ..

  burda bisey daha demez zorundayım aferdersiniz hepmiz insanız CİNSEL İLİŞKİ olsun veya
  tek kisilik bosalma ( 31 tekme ) deyimiz bayan ve erkek fark etmez bunu cook sayıda az yapınız haftada 1 gün en fazla

  sebebi ise mide asırı derecede asit üretiyor..

  yine aynı sakiz cinmek olsun dişler fırcalanmak olsun yapılmak zorundadir..

  bunu uygulayan kisiler lütfen yazsinlarki herkes bu konuda duyarlı olsun !!!!

 33. Bekar dedi ki:

  Ağız kokusunun en önemli sebepleri 1. bademcik taşı ( çözüm ) Bademciklerinizi aLdırın… 2. Mide rahatsızlığı ( çözüm ) reflü için mide hapı alın eczaneden ya da doktor reçetesiyle %100 geçer dier 1 i ise
  normal ağız kokusudur ağız içinde oluşan buna pek kafayı takamamk lazım günde 2 defa diş fırçalamak yeterlidir

 34. sedat yapmacık dedi ki:

  benimde ağzımda koku oluyor.fakat endeskopiye girdim ve midemde yaralar oldugu saptandı..doktor helipak ve denol adlı ilaçları verdi aldıgım sonuç gerçekten muhteşemdi ağzımda koku yok suan ama ilaçları bıraktıgımda ne olur bilemem…bu ilaçlar agızda acımsı bi tat yaratıo ama koku yok helipak gerçekten faydalı ama doktora danısıın yinede gastroenteroloji uzmanına

 35. w dedi ki:

  bende senelerden beri bu durumdan muzdariptim.kimseye bu durumumu çaktırmadım,gargaralar,sekersiz sakızlar,limonlu sakızlar filan,ama hep geçici bi çözüm olmuştu.ağız bakımıma çok çok önem veriodum we kokunun mideden olduğunu düşünüodum,seneler önce mikrop tedavisi görmüştüm midemle ilgili,we o iki hafta hiç koku olmamıştı.ama tedavi sorası yine başlamıştı o koku,artık ümidi kesmiştim,nette yine bakınıodum,kokunun çok büyük kısmının ağız içinden kaynaklandığıyla ilgili,ama saçma geliodu bu durum diorum ya süper bakım uyguluodum ağız içim için,we son bi şansımı denedim o kadr yorumdan ötürü,size tavsiyem dilinizin altını ustünü iyice fırçalamanız,hatta boğazınıza kadar,klorhex ya da kloropen gargaralarını kullanmanız,bakterileri yok etmeniz.we de kulak burun boğaza muhakkak gitmeniz gerekio.çünkü herkesin bademciği bir diil,bazılarımızınki girintili çıkıntılı we bu durum yemek artıklarının orda birikmesine,dolayısıyla bakteri oluşmasına we ağız kokusuna yol açıyor,en kötü ihtimal bademciklerinizi aldırın böle bi durumda,boğazlarımı incelerken beyaz bi şey fark ettm orda,doktora gittim,kanserden filan dicek sanıodum,ama mühim bişy yokmuş,o beyaz şeyi patlattı temizledi,ordan kötü bi köku geliodu ztn elimi sürünce,we simdi tamamen kurtuldum,herşeyden ümidimi kesmişken Allah yardım etti,sizle bu durumu paylaşıorum çünkü piskolojik olarak ne kadr çöküntü yaptığını çok ii biliorum,durumu kabullenmeyin,üstüne gidin,çözümü war emin olun,saglıklı nefesler

 36. Çağan Güreli dedi ki:

  Değerli arkadaşlarım,
  Nasrettin Hoca; "bana eşekten düşen birini bulun," demiştir. İşte o "eşekten düşen biri" benim.
  Bu ve bunun gibi birçok platformda binlerce arkadaşımız ağız kokusu belasından sıkıntı yaşadığını dile getirmekte, çözüm aramakta! Bende bu düşman yüzünden çok çile çektim. Uzun yıllar boyunca bu konuyu çok detaylı ele aldım; ince eleyip sık dokuyarak bu hastalıkla ilgili çok önemli bilgilere ve tedavi yöntemlerine ulaştım. Bu hastalık beni asosyalleştirdi ama yıldıramadı! Araştırmaya sevk etti, ruhsal olarak yıkım yaşatsa da zihinsel olarak gelşimime yardım etti.
  Sizlere hayat hikayemi anlatıp, çektiklerimi paylaşacağım. Kesinlikle kendi reklamını yapan biri değilim, birazdan anlatacaklarım benim mücadelemi anlatıyor. Bu sayede kazandıklarım; yılların, yöntemlerin ve hastaların çok özenli bir sentezidir. Hiçbir tecrübem yüzeysel değil oldukça derindir. Bundan sonra bu beladan gerçekten kurtulmak tüm arkadaşlara tecrübelerimi aktaracağım. Korkmayan, yılmayan, azmi yüksek olan herkesin bu beladan kurtulmasına yardım edeceğim. İnanın imkansız değil!
  Hayatım 17 ila 22 yaş aralığında alkol ve kadın düşkünlüğü yüzünden verimsiz geçti. Sigara kullanırdım ve sağlığımı umursamazdım. 22 yaşımda bir ilişki esnasında tükrüğümün koktuğunu farkettim. Olayın üzerinde gidince ağzımın kokmaya başladını anladım. Sakızlar, ağız hijyeni için çabalar vs. derken kendimi bir bataklıkta buldum. Kurtulmak için çareler aramaya başladım. 22 yaşımdayken yurtdışından ilaçlar ithal ettim. Gargaralar, sprayler derken durum iyice kötüleşti. Arkadaşlarımdan, çevremden uzaklaşmaya başladım. Asosyalleştikçe zihinsel gelişim açısından evrim geçirmeye başladım. Öncelikle korkunç bir araştırma alışkanlığı, okuma, öğrenme derken bitmez dediğim üniversiteyi bir çırpıda bitirdim. Elimi attığım her işte başarı göstermeye başladım. Bilgisayar, yabancı dil, internet, iş-güç hiç ummadığım bir yerde buldum kendimi…
  Bu hikayeyi aslında en kötü hadiselerin bile yazgıda kişi bir hayra vesile olabileceğini göstermeye ve size moral vermek için anlattım. Lütfen başka yere çekmeyin.
  Arkadaşlar msn adresim: kokuylasavasin@windowslive.com buradan elimden geldiğince size yardımcı olamaya çalışacağım. Size onlarca soru yöneltecek ve cevaplara göre yapmanız gerekenler hakkında fikir vereceğim. Sorularıma yürekli cevap veren, bu beladan kurtulmakta gerçekten azimli olan herkesi kurtacağım. Yeter ki bunu gerçekten isteyin. 10 yıllık çalışmaların hepsini sizinle paylaşacağım! Lütfen diğer platformlardaki arkadaşların da bana ulaşmasını sağlayın. Birlikte daha güçlüyüz!

 37. menekse dedi ki:

  benım agız kokum 2 3 yaslarında baslamıs 22 yasındayım hala devam ediyor diş doktoruna gtttim dişlerimde hiç bir problm yok kbb ye gttim kronik franjt var dedii burun ameliyatı oldum bu yuzden. ne faranjıtım gectı nde agız kokusu. Dentistanbul die bi tedvai mrkzi vrmıs agız kokusu kliği olan xxx en yakın zmanda buraya gdicem baska care kalmadı umarım burası cozum olur

 38. kandil varsak dedi ki:

  çözümme süper@@mail

 39. Mehmet Furkan dedi ki:

  arkadşlar size şunları yapmanızı öneririm….

  Benim sıra arkadaşımın ağzıda kokuyordu buna bi çare bulmak için araştırma yaptım 🙂

  ilk olarak ''' Diş Fırçalamaya Önem Vermeniz Lazım Her Yedğiniz Öğün Yemeği Başına

  dişlerinizi iyice fırçalamalısınız. Dilinizi Özel Dil Fırçasıyla Fırçalayın Teknoloji İlerlediği için dillinizi fırçalarken mideniz bulanmıyor…

  Sürekli ama sürekli diş fırçalamalısınız… Ayrıca Dilinizdeki pisliğide Fırçyla Temizlemeniz Gerekiyor…

  Eda semanur ve Ece Bi sorun varsa msn me ulaşın

  zalim_furkann@hotmail.com

 40. Ece buyuk dedi ki:

  uzun zamndir yazmiyodum Maglesef hala cozum bulamadim herseyi denedim.dis migdevs…cozum yok maglesef:(

 41. Ece buyuk dedi ki:

  arkadaslar!!!

 42. semanur yolcu dedi ki:

  benim adım semanur benimde ağzım kokuyor ne önerirsiniz

 43. eda soylu dedi ki:

  merhaba bnde agız kokusu yeni olmaya başladı ben almıyorum kokuyu ama karşımdaki alıyor ne yapmalıyım

 44. betul kaya dedi ki:

  arkadaslar ben bu sorunu uzun yillar cektim herkesi anliyorum lanet birsey iki seneden beri cok rahatim cunku agiz kokusunun en buyuk nedeni agiz ici kaynakli bakteriler neden oluyo marketlerde satilan ipana gargarasi var onu kullanin sabah ve aksam ve dis macunu cok onemli ben sensodyn dis macunu ile kurtuldum ve tabi dis ipi disinizi fircalarken dilinizide fircalamayi unutmayin ayrica enginarin yapraklarini kaynatip cay seklinde icerseniz ve agiza gargara yaparsaniz sonucu goreceksiniz bana guvenin ve deneyin lutfen cok etkili

 45. ahmet dedi ki:

  arkadaşlar bende sizin gibi bu sorunla mücadele ediyom.. size tavsiyem ilk once diş hekimine gidn.dişlernizde bir sorun yoksa k.b.bye gidin ordada bir sorun yoksa dahiliye gidin mutlaka sorunu bulursnuz .benim sorunum reflüymüş ve şimdi tedavi oluyorum inş kurtulurum sizde ilk önce sorunu bulun ondan sonra tedavi olun herkese acil şifalar dilerim allah hepimize yardımcı olur inş…..

 46. sercio dedi ki:

  Arkadaslar,Trio isimli ilaci Doktorunuza gidin ve Sagliginiz Elverisliyse yazdirip kullanin,cogunuzun kisa zamanda Agiz kokusu probleminin gideceginden eminim.Ilac vücuttaki ilthaplanma olayini tedavi ediyor bogaz,burun ,kulak,ic Organlar vs.Benim sahsen Disten olusan bi koku problemim vardi,2disimi cektirdim,4gün agzimdaki kokuyu resmen hissettim .Ama simdi bisey kalmadi,mümkünse Disinizin Röngenini cektirip Doktorunuza Gösterin.Allah Herkese Sifa Versin.Bide Gargara Kullaniyorsaniz,Alkolsuz olmasina Dikkat edin,Alkollü Gargara daha kötü bi koku yapiyor agizda.Selamlar.

 47. ece dedi ki:

  xxxxxxxxxx x ben dişlerimi 7 yaşımdan beri fırçalarım 14 yaşındayım her yıl kontrole giderim bide naneli sakız vardır hep çantamda miss gibi kokarım dişlerim de bembeyaz xxxx

 48. dünyanın en şanssız insanı dedi ki:

  ÇÖZÜM öncelikle diş dokturuna gidin eğer birşey bulamazsa yani ağızdan kaynaklı değil der ise iç hastalık vardır mutlaka bu da son derece önemli bir hastalığın belirtisi olabalir hafife almayın karbonatmış karanfilmiş vb şeylerle geçici çözümler aramayın dahiliyeye gidin diş doktorundan temiz raporu alırsanız kan testi falan yapacaktır dahiliye mide de sorun varsa belli olur yoksa kbb uzmanına yönlendirir sinüzit bademcik yada faranjitte koku yapabilir burada temiz çıkarsa bağırsak mantarı olablir şüphesiyle cildiyeye gidin ve tükrük testi yaptırın o da temiz çıakrsa nefes testleri var kokunun sebebi bir sürü hastalık olablir iç organlarda dahil demem o ki üşenmeyin doktora gidin bende de aynı sorun var dişler temiz mide temiz kbb ye gidicem yarın muhtemelen sebebi belli olacaktır bu arada çok sık hasta oluyorsanız grip gbi kış boyu halsizlik gibi muhtemelen kokunun sebebi sinüzit yada faranjittir bende de var bunlar ama faranjit değildir inşAllah zor geçen bir hastalık çünkü doktora gidin tekrar tekrar söylüyorum yardımcı olabilmişimdir inşAllah ölüm falan da düşünmeyin her şey Allah'tan inancı olan bunu bilir ona göre davranır.

  • sabır dedi ki:

   kesinlikle aynı düşünüyorum.ve arkadaşlar belki garip gelebilir ama şükür halimize.bu hastalık bize çok şey kaybettirdiği gibi bizi farklı biri kıldı emin olun..

 49. oğuz karataş dedi ki:

  benim dil kökünde sarı tonlarında bişeyler vardı cildiyeye gittim dahiliyeye yolladı o da kan testi yaptı temiz dedi kbb ye gönderdi o da faranjit olduğunu söyledi ilaç verdi 15 güne geçer dedi geçmedi araştrma hastanesine dcm şmdi üni hastanesi kbb ye gidicem yine boğaz bademcik yada bu tip birşey gibi geliyor ne test varsa yaptırıcam para mara umrumda değil sebebi bulan doktoruda devlette dahi açlışıyo olsa paraya boğarım ama onca testin ardndan bulunmazsa Allah affetsin tek kurşunla canuma kıyarım kafama değil ağzıma sıkarım şerefsizim.

 50. hastasıyız dedi ki:

  Arkadaşlar nefes kokusunun %90 sebebi Helicobacter pylori adında bir bakteridir.Mideye yerleşir ve burda çoğalır.Mide asidini dayanıklı bir bakteridir.Midenize bırakmış olduğu dışkı nefesinizde kötü kokuya sebep olur.Bulaşıcıdır, oral(ağız) yolla ve dışkı yoluyla insanlara bulaşır.1980”² lerde keşfedilmiştir.Dahası mide ülseri ve mide kanserinin %80 sebebini oluşturur.
  C14 üre nefes testiyle %90 güvenirlikle tespit edilir.Üre nefes testini hastanelerin nükleer tıp bölümlerinde yaptırabilirsiniz.15 dk. lık basit bi testtir.2 gün sonra sonuç belli olur.
  Eğer sonuç pozitif ise “Helipak 14 günlük tedavi paketi” kullanabilirsiniz.Ben şahsen denedim işe yarıyor.Sabah-akşam aç karna 3”²er li şekilde alıyorsunuz.3. gün zaten nefes kokusu ortadan kalkıyor.Ben bunları öğrenebilmek için çok zaman harcadım.En azından siz zaman harcamadan tedavi olun.İşe yarayacağından kesinlikle eminim.Yararlı olabildiysem ne mutlu bana”¦

 51. gaye çetin dedi ki:

  meraba. 2-3 haftadır ağız kokusu var. internetten sebeplerini araştırdım bir çok sebebi var ve bunlardan çoğuda bende var. midemde gaz problemi var, 3 sene kadar doğum kontrol hapı kullandım 1 senedirde kullanmıyorum, snüzitim var bunlar ağız kokusuna neden olanların bende olanları. şimdi dr a görünmek istiyorum ilk olarak kime gitmem gerekiyor öncelikle diş hekiminemi gitmem gerek ?

 52. geo hasan dedi ki:

  BİR LİMONU SIKIP SUYUNU ÇIKARIN, İÇİNE BİR TATLI KAŞIĞI TUZ ATIN, TUZ İYİCE ERİYENE KADAR KARIŞTIRIN. BU KARIŞIMLA GARGARA YAPARSANIZ İNANIN İŞE YARIYOR.
  BEN YILLARDIR ÇEKİYORDUM ÇOK ŞÜKÜR İŞE YARADI…:))

 53. ilkay ÖZCAN dedi ki:

  Hala bu hakan denen şahsın ş….zin birisi olduğunu anlayamadınız değil mi?? Arkadaşlar neden bu basit olayı göremiyorsunuz,Ş…siz ACI BADEM HASTANESİ’nin reklamını yapıyor, yada oradaki diş-ağız doktoru kimse,bu niçkle yazıyor ki,kendine müşteri gitsin..Ulan ben sizin gibi sinsilerin var ya …millet bir derman-çare arayışı içinde, bu laleler bunlardan yararlanmanın peşinde…

 54. Engin muhakkak dedi ki:

  Bende yeni evliyim sayilir ve benim esim'de agiz kokusundan sikayetci. Ara sira bende fark ediyorum fakat benim nazarimda kendisi dünyanin en sevimli en tatli ve en güzel kiz oldugu icin ben rahatsiz olmuyorum. Beni müteessir eden bir mesele var o da sadece hanimin kendi durumuna cok üzelmesi ve kendisi benden daha cok rahatsiz olmasidir. Yani ben onun üzelmesine üzülüyorum.
  Burdan hem genc kiz ve erkeklere me'yus olmayin demek istiyorum. InsaAllah sizde sizi oldugunuz gibi beyenen bir es bulursunuz. Hanimimda ki agiz kokusuna sebep olanlari bilmiyoruz isin kötüsü bu iste. Yine de belki biri bize bir ip ucu verebilse cok mütessekir oluruz. Simdiden cok tesekkürler. Allah sizden razi olsun ve herkese bu mübarek Ramazan ayin hürmetine acil sifali nasip eder insaAllah.

 55. Engin muhakkak dedi ki:

  Beterin beteri var

 56. AYŞENUR AYŞENUR dedi ki:

  HADİİ SİZDEE TEK AĞIZ KOKUSU var bendee hem o hemdee aşırı tüy problemii var erkek gibii vücüdum tüy içinde 🙁 çözüm yok almak öldürüyoo benn evlenincee ne yapıcamm :/ off ALLAHIM NE OLUR Bİİ ÇAREE

 57. Bullshit dedi ki:

  Ayrıca; Melike çok iyi açıklamış. Üzerine artık bi şey eklenmemeli. Ölüm falan da düşünmeyin:) Doktora gidin. Üşeniyorsanız mecbur maydanoz yahut karanfil olayını deneyeceksiniz ya da araştırın işte uygun bi cevap bulacaksınız muhakkak. Ümidi kesmeyin. Dünyadaki herkesin ağzı kokar. Belki bazı insanlar bu konuda şanslı olabilir o ayrı.

 58. Bullshit dedi ki:

  Mehmet arkadaşımın dediği Fresshees olayı doğrudur ben ismini hatırlamıyorum Migros, Şok deyince anladım. Ben de almıştım Migros'tan küçük sarı top şeklinde içerisinde maydanoz, nane yağı vs. varmış nasıl kullanılacağı üzerinde yazıyor zaten. Ben kullandım gerçekten işe yarıyor ama geçici. Günlük yani, üstelik günde 2-3 tane yutmanız gerekiyor. Tablette 24 tane var fiyatı da 5 lira. Buradaki fikirleri de not alıyorum belki işe yarar. Yardım edenlere de teşekkür ederiz.

 59. ahmet kapacı dedi ki:

  bıktım bu kokudan bunun için işe gidemiyorum hemenhemen 4 senedir var bence ölünceye kadarda var olacak kurtuluş ölümde…

 60. fulya dedi ki:

  arkadaşlar kesinlikle kbb ye gidin ve doktora en ince ayrıntısına dek anlatın. doktor kan tahlili yapmanızı isteyecek, o tahlilde kandaki aso oranına bakıcak ve yüksek çıkarsa oranı yükselten bakterilerin ölmesi için penisiln yazıcak. bi müddet ayda 1 olmaz üzere iğne olucaksınz -ilk iğnede farkı görürsünüz- ve ağız kokunuz -Allahın izniyle- geçicek..

 61. pelin dedi ki:

  dr shiffa ürünü hakkında neden hiç yorum yapan yok kimse kullanmadı mı bu ürünü

 62. aciz dedi ki:

  bu işin çözümü yok arkadaşlar, yaşım 37. kendimi bildim bileli bu sorunum var. diş taşım yok, çürüğüm yok. fırçalamadığım diş ipi kullanmadığım gün yok. daha bugün diş hekimindeydim hiç bir sorunun yok dedi. tonsillerimi sırf bu yüzden aldırdım. bademcik taşı oluyordu çünkü. yıllar oldu aldıralı. mide problemim yok çok şükür. ama ama bu koku ve dilimdeki ağır acı tat geçmiyor, geçmiyor. fırçalayınca 5-10 dk iyi. sonra yine aynı. denemediğim gargara kalmadı. artık kabüllendim. savaşmaktan yoruldum. bu benim hastalığım yapacak bir şey yok. ömrümü bu yolda heba ettim diyebilirim. ama artık yeter, buraya kadar. bu sorun benimle mezara gidecek, çözümü yok kabullendim.

 63. izmirli dedi ki:

  şimdi hazırlayıp yapacağım eğer olumlu olursa yarın sizlerle paylaşacağım arkadaşlar..inş olumlu olur ve bir çoğumuz bu dertten kurtuluruz.

 64. izmirli dedi ki:

  arkadaşlar hepiniz olmasada bir çüğunuzu bu dertten kurtarıcam bir bileşim var onu deniyecem olura yazacağım…

 65. pelin kara dedi ki:

  bildiğim bi ilaç var kesin çözüm diyorlar dr shiffa ağız bakım ürünü internette var ama kullanmadım

 66. Erhan SİMSEK dedi ki:

  yıllardır hep aynı sorun
  doktorlarda doktor diil ki
  dis doktoruna gidiorum,agız kokusu war , ne yersem ne icersem koku yapıo diorum,fırcala gecer dior.biz bilmioz yha fırcalamasını,kimse isini hakkıyla yapmıyo.bunca insanı,bunca hastayı caresiz we bunalım icinde bırakıolar.kendimden tiksindim iice.bu koku hayatımı karartıo resmen.bu kadar özen göstermeme ragmen.nefes testi,endoskopi,k.b.b hepsini denedim.
  olmuo,olmuo,olmuo.
  kaderimizle basbasa bırakıolar bizleri.
  tıp ın bu kadar gelismis olmasına ragmen bi agız kokusuna care bulunmaması cok sacma.adamlar nerdeyse ölüme care bulucak ama.bi agız kokusuyla basa cıkamadılar.
  normal zamanda bi sekilde ört pas ediosun agız kokusunu,yha ramazanda napıcaz.kimseyle konusamıcaz,konussakta utanıp yerin dibine giricez
  Allahım hepimize acil sifalar nasip etsin insallah
  bildiiniz ii bi ilac warsa Allah rızası icin yazın lütfen

 67. melike dedi ki:

  öncelikle şuna değinmek istiyorum. Karbonatın diş temizliğinde ya da ağız kokusunda kullanımı diye bir şey söz konusu bile olmamalıdır. çünkü karbonat diş plağını tahriş eder ve uzun süreli kullanımlarda diş sararmasına neden olur. Ağız kokusu için ise ; eğer iç hastalıkları ile ilgili herhangi bir sorun yoksa yani ağız ve dişlerden kaynaklanıyorsa karanfil ve maydonoz tüketimi mutlak iyi gelir. bunun yanında diş temizliği de çok önemlidir. fırçanın ulaşamadığı yerler mutlak suretle diş ipiyle temizlenmelidir. ve çok önemli bir dipnot daha, bol bol su tüketilmeli ve düzenli diş temizliği yapılmalı, sigara, alkol, kokulu gıdalardan ( soğan, sarımsak gibi..) uzak durulmalıdır.

 68. pelin dedi ki:

  dr shiffa kullanan yokmu arkadaşlar aranızda

 69. ceyda değer dedi ki:

  ağızda koku olurken boğazımda yanma da hissediyorum bu nefesle alakalı olsa gerek

 70. siyahbeyaz dedi ki:

  arkadaşlar dr shiffa ağız koku setti varmış bunu kullanan varmı kesin çözümmüş öyle diyorlar
  kullanan varmı

 71. midecik dedi ki:

  slm ayşe hanm ben doktora gittim geçenlerde once diş hekımıne sonrada iç hastalıklarına muayne oldum diş doktoru diş taşlarımı temızledı ardından curuk vardı onuda cektı bıde dolgu yaptı daha sonra dahılıyeye gıttım mıdemde yanma vardı reflu cıktı onun koku yapacagını soyledı ve ılac yazdı su an mıdemde bı problem yok yalnız agız ıcı hala vahım durumda neyden kaynaklanıyor bılemıyorum bogazlarımda yutkunma guclugu var muhtemelen bogazda problem var ıltıhap kapmış olabılır bende sureklı fırcalıyorum ama gecmıyor ınankı rahatsız edıyor benı anlayabılıyorum sızı ayse hnm. en son cagre kbb ye gözükücem sanırım…

 72. ayşe aydın dedi ki:

  sn midecik.Benim sorunuma benziyor.Benim de boğazımda sürekli bi akıntı var sanki. kbb ye gittim.kafa tomogrofisi çektiler. Sinüslerim temiz çıktı.dişlerimde de bir problem yok.Ayrıca fırçalamaya ve diş ipi kullanımına özen gösteririm.Ben hiç kokmadığını zannettiğimde eşim uyarıyor.Lağım karıştırılmış sanki diyor.Nasıl başımdan aşağıya kaynar sular boşalıyor anlatamam.İçimden geldiğini biliyorum.Yalnız hiçbir sağlık problemim de yok.Ne midemde ne barsaklarımda.Genelde de ağzımın içi (aç-tok farketmiyor) acımsı,ağır oluyor.En azından öyle olduğunda kendimi insanlardan uzak tutuyorum.Nasıl bi dert bunu yaşamayan bilemez.Kokmadığını zannettiğimde de meğer çok kötü kokuyormuş. Yakınlaşmaktan korkmadan yaşayabileceğim,boğazımın ve ağzımın ferah ferah olacağı bir gün olurmu acaba..

 73. UU dedi ki:

  http://www.medicinenet.com/strep_throat/article.htm ARKADAŞLAR BU SİTEYE Bİ BAKIN İŞİMİZE YARAR BELKİ İNGİLİZCESİ OLMAYANLAR GOOGLE ÇEVİRİDEN TÜRKÇESİNİ OKUYABİLİRLER

 74. isa inan dedi ki:

  Allah cümlemizi kurtarsın bu illetten

 75. atilla dedi ki:

  Kokusuz Sarımsağın sırrı için Urens yazın Sitemizi ziyaret edin.

 76. midecik dedi ki:

  kesınlıkle mıdeden geldıgını bılıyorum farkındayım.mıdeden yukarıya dogru bır yanma soz konusu agzımı kapatıyorum burnumdan lanet bı koku gelıyor cok cabuk kuruyor yanımda su bulundurmama ragmen olmuyo doktora gıtmeyı planlıyorum ama cekınıyorum daha dogrusu masraflar ne kadar tutar bılemıyorum bogazımdada bır tıkanıklık soz konusu rahat yutkunamıyorum acaba bogaz ıltıhabımı mıdır? bı doktor yardımcı olsa yorum yapsa aydınlatsa benı cok mutlu olurum.saygılar

 77. Ece buyuk dedi ki:

  Arkadaslar benim sorunum migdemde degil bunu cozdum.ust damagimdan kotu tat var ve burdan gliyo koku galiba.ve bazen uyandgmda dilimin ustu sari renk oluo tam orta kismi yanlari deil ve daha kotu kokuyor..sizinde bu tip problemleriniz varmi ve acaba neden oluyor merak ediyorum:((

 78. insancık dedi ki:

  malatyada yaşıyorum.buradaki yerel bi marketten aldım.ama çoğu yerde olması lazım çünkü kentonun bi ürünü heryerde olması lazım.marketlerde kabartma tozu vs. ürünlerin olduğu reyonlara bak.eğer bulamazsan eczanelere sor belki onlarda vardır.bu arada marketlerde kendin ara çoğu market çalışanı neyin marketlerinde olduğunu dahi bilmiyor.

 79. ensar dedi ki:

  insancık bu cep sodası her yerde satılmıyo galiba ben bikaç yere sordum yok senin aldığın marketin ismini yazarsan sevinirim

 80. insancık dedi ki:

  arkadaşlar benim de ağız kokum vardı aylar önce kurtuldum.marketlerde satılan sodyum bikarbonat ı alıp (cep sodası adıyla satılıyor kentonun bir ürünü fiyatı 50 kuruş) sabah akşam bu tozla dişlerinizi ve dilinizi 3 dakika fırçalayın arkasından bol suyla ağzınızı çalkalayın.koku filan kalmayacak.inanın bana .bunu hergün sabah akşam yapın arada bir ara verin .bu çözümü başka forumlara da yazdım.siz de kurtulun bu illetten.

 81. ensar dedi ki:

  arkadaşlar bene bu sorunu cekiyorm ama fazla dert etmıyorum bazen ailem bazen arkadşlarım uyardıgı oluyo sakızla gidermeye çalışıoyrm onemlı olan moralinizin bozulmaması iyi birisi olduktan sonra sosyalleşmeyi hiç bişey engelleyemez..sevgilim bile rahtsız olmuyo onemli olan kendimiz sevdirmek sonuçta bu bir saglık sorunu gidermenin yollarına bakıyorm ilgilenirsen azalır yada yok olur….

 82. Dr.Murat Saglam dedi ki:

  Fluconazole , FRESHIE , TRİO bu üçünü deneyin arkadaşlar dişlerinizde bir problem yoksa ve buna ragmen nefesiniz kokuyorsa özellikle TRİO etkili olacaktır tabiki doktor teşhisi daha iyi olur ancak doktora gitmekten cekinen arkadaslara trio yu tavsiye ediyorum. Daha önce kullanan varsa rahatsızlık nedenini , nasıl kullandıgını ve etkisini yazsınki bir faydası dokunsun simdiden hepinize gecmis olsun..

 83. Ali dedi ki:

  Ağız kokusu probleminden çekenlerdendim aslında ağzı sağlığı genel olarak bozuktu Damla Sakızlı Papatyalı Diş Macunu kullanmaya başladıktan sonra koku kalmadı ama 2 hafta kullanımdan sonra etkili oldu sürekkli kullanınca olayı çözüyor

 84. Merve Türker dedi ki:

  agız kokusu için ne yaparsanız yapın bir diş hekimine gitmekten başka çare yok kısa sürede kurtulabiliyosunuz kokudan ben gittim ve şimdi çok rahatım dişlerime çok önem veriyorum ve hiç bir şikayetim kalmadı

 85. güllll dedi ki:

  Ben bugün Maslak Acıbadem hastanesinde üre nefes testini yaptırdım.Cumartesi günü sonuçları çıkacak.Pazartesi günü dahiliye doktoru sonuca bakıcak.Pazartesi günü bilgilendiririm sizleri.Kokusuz olmak dileğiyle….

 86. Ece buyuk dedi ki:

  Tessekkr ederim bu hafta gidicem ins,sonrada paylasicam burda.ama merak ettigim bisey var yorum yapan arkadaslar 2008 den beri birdaha yazmamis cogu,acaba caresini bulduklari icin mi merak edoyorum.ama ben bi doktora gidiyim insallah faydasini gorurumde sizleride yonlendiririm.

 87. Ece buyuk dedi ki:

  Msn adresimi veriyim lutfen bilgilendirin.Ece-90-buyk@ hotmail. Yalniz ecenin E si buyuk harf maillrnizi bkliyorum arkadaslar.simdiden tessekrler.

 88. güllll dedi ki:

  acıbadem hastanesinde üre nefes testinin fiyatı 375 tl.ama onun sonucu doğrultusunda doktora göstermelisin. Gastroenropoloji doktoruna onun muayene ücretide 200 TL ben araştırdım ama henüz yaptırmadım.

 89. Ece buyuk dedi ki:

  İns hepimiz evlenebiliriz:) gercekten cok yardimci oldu bu site herkeze tessekkrler ama gecici cozumler maglesef:( ins testi bi yaptiriyim paylasicam sizlerlede

 90. nihal dedi ki:

  ben doktora çok gittim ama bu normal devlet hastanelerin de yok galiba özele de hiç gitmedim ama gerçekten pahalı bir şey değildir inşllah keşke bir söleyen olsada ona göre hareket ederiz ben de kafaya koydum bu testi yaptırmak istiyorum bakarız bi yardım eden olursa artık olmazsa bu site baya bir yardımcı oldu kendi başımızın çaresine bakcaz artık bu arada sorun çözülürde sende rahat rahat evlenirsin. ………………………………………………………… 🙂

 91. Ece buyuk dedi ki:

  Nefes testi her hastanede var mi birde cok pahali birseymi yazarmisiniz lutfen?

 92. Ece buyuk dedi ki:

  Nihalcim evet yanliz degilmisizde keske bir caresi olsa.sevgilim var 7 yildir bana katlanio bilmiyorum nasil ve evlenmek istedini soyluyo offff:( onun yanina giderken birsuru sakiz yutuyorum anca oyle oda 10 dk fln sonra gene ayni:( ne yapicagiz ins biri cikarda iyi bir cozum soyler:(

 93. nihal dedi ki:

  üüüfffff arkadaşlar bende bir kendim zannederdim ne iğrenç bir rahtsızlık bu benm de aynen ağzım iğrenç kokuyo okurken bile tiksindiğinizi hissediyorum bende 21 yaşındayım ece aynen 14 yaşımdan beri hatta bu benm hatırladığım belkide daha önceden beri en kötüsüde ne zaman koktuğunu anlamaman sanki hiç birşey yok sanıyorsun ama karşındaki tuhaf bir tepki verince anlıyorsun işte o an (ÖL)…… yani bende evliliği düşünüyorum ve senin gibi bu yüzden kendime hiç güvenemiyorum doktOra gittim kaç kere bakteridendir dedi yüzüme bakıp ilaç yazdı kullandım ama hiç bir etkisini görmedim lütfen yalnız bırakmayın bir çözüm bulalım 🙁

 94. Ece buyuk dedi ki:

  Mrb arkadaslar sizi cok iyi anliyor ve bende ayni problemi cekiyorum.21 yasindayim ve 14 yasimdan beri cekiyorum.evlilik dusunuyorum ama bu agiz kokusuyla imkansiz.reflum var ama doktorum agzimin bundan dolayi kokmadigini soyluyor.daha dogrusu icimden gelen kotu nefesvkokusu.ne olur bir cozum soyleyin.Allah hepimizin yardimcisi olsun.yorumlarinizi bekliyorum ve yalniz ben degilmisim:(

 95. hayatın anlamı dedi ki:

  evet ya arkadaşlar %60 insanların ağzı kokuyor bir çok sebeplerden dolayı
  bu gidişata bir çözüm yolu bulunsun
  varmı peki bir çözüm

 96. berrin dedi ki:

  arkadaşlar bademcik taşı denilen bir şey var. bademciklerimizdeki kıvrımlara yerleşen ölü mukoza, hücreler, yemek artıkları burda bakteriler için uygun ortam oluşturuyormuş ve kötü kokulara sebep oluyormuş. hekimler bile bu konuda çok net şeyler söylemiyor. yani teşhisi bile zor. ancak bazen ağzınıza çok kötü kokan beyaz ya da sarı parçacıklar geliyorsa bu bademcik taşı olabilir. çare olarak bademcikleri aldırmak diye okudum ama bilemiyorum yine de. bende bunlardan var. oluştukları zaman ve ağzıma geldiği zaman çok mutsuz oluyorum. inşallah gitmesi için bir çare vardır. araştırmaya devam edeceğim. ağız kokusu çok zor bir durum. ama burada bazı kişiler çok umutsuzluğa kapılmış ve utandığı için doktora gitmediğini söylemiş. doktorlardan utanmayalım bence sonuçta onlar hastalıklara çare bulmak için bu mesleği yapıyorlar ve biz onlara sorunumuzu anlatmazsak çözüm bulamazlar. herkese sağlıklı ve mutlu günler diliyorum.

 97. çiseM er.. dedi ki:

  arkadaşLAr bnde ağz kokusu çekiyodum çok oLmamıştı 3-4 ay kadar ve çok rahatsız edici bişey insanı asosyaL biLe yapıyo kmseyLe konuşamıyodum nişanLımLa biLe (en kötüsüde bu) ama 2 gün önce hastaneye gittim dişlerimi gösterdim taşları fLn temizLediLEr ama devam etti önce sorunun geLdiği yeri bilmek gerekiyo kaç gündr hastaneye gidip geliyodum ciğerLerimi gösterdim…. guatır olabilir dediLEr oda değiLdi son olarak GASTROENTEROLOJİ böLümüne sevk ettiLer odrdan da ÜRE NEFES TESTİ istediLer ve sonuç miğdemde mikrop varmış ondan doLayı kaynakLanıyomuş çoğu insanın ağzı buyüzden kokuyomuş yani miğdedeki mikroptan şimdi ilaç yazdıLar kuLLAnıyorum etkisini görmeye başLadım (yani utanıyosunuz ama doğaL yoLlarLa koku gitmiyo çok denedim en iyisi bi hekime gözükmekmiş ) inşaLLah kurtuLursunuz sizde bu dertten en iyi çeken biLiyo….. 🙂

 98. mehmet ö... dedi ki:

  arkadaşlar fresshees kullanın midenize atıyonuz sonra o midede kötü kokuları yok ediyor ben bir kere kullandım emin değilim kokuyu giderdiğini ama yinede doktora gitmeyenler için söyliyeyim migros şok veya tansaşta bulabilirsiniz ben migrostan aldım kokuları bence gidiriyor çünkü o küçük mideye atılan kapsaülü kullandım sonra hafif hafif geğirtiyor ve sonra kokuyu yok ediyormu anlamadım ama bence denenmeye değer….inş kurtulursunuz.

 99. Slipknot dedi ki:

  11 yaşından beri ağız kokusunu çekiyorum. şuanda 18 yaşındayım ve hala yaşıyorum. Hayattan soğudum artık. Hiç doktora felanda gitmedim sadece diş doktoruna gittim o da diş taşlarını temizledi ama hala koku var çok kötü kokuyor öyle böyle değil. Dişimde 2 tane dolgu var acaba ondan mı bilmiyorum . nasıl yapıcak doktora gitsem hangi bölüme gitmeliyim .?

 100. DENNNNNN dedi ki:

  selam arkadaslar sızı cok ıyı anlıyorum nedense bazı arkadaslar ılacaların adını yazmak ıstemıyor anlamadım nedenını umarım sızede yarar .
  AMWAY in glıster agız spreyı fıyatı 10 tl , bırde fresh dıye eczanede satılan bıtkısel ılac var
  ıkısınıde kullandım cok ıyı geldı lutfen sızde deneyın
  FRESHIIN FIYATI 7 TL .dısarı cıkmadan alıyorum acsam 2 tane atıyorum hem mıdenızede ıyı gelıyor .
  lutfen uzulmeyın hepsı gececek emın olun bunları deneyın

 101. svda 36 dedi ki:

  bnce biz nefesi kokan insanlar olarak dünyanın en şanssız insanlarıyız eminim…hepinizi çok ii anlyrm böyle yşnmıyor grçktende yha nfret ediyrm kendimden ileriyi dşndgmde sağlık prsoneli olcm insnlarla iç içeyim bu drum hem bni hemde dğer insnları olumsuz etkliyor yha evleninnce nlcakk bu sorun yznden bşanan çok insn var inş kurtulrz bu derttennn keşke kanser olsydım 3 ay snr geberirdm her gün ölmektense bir kere ölrdmmm..Karslı..

 102. zynp dedi ki:

  çok iğrenç bir şey doktora sylyrm anlamıyorr…bnim gastritim var ondn olblr hrhlde ağız içindn kaynklndığnı znnetmyrmm nasıl kurtlcm onuda blmiyorum yha ltfn bnim gibi dşsnen ve czüm buln varsa yazsnn…:[

 103. selcan dedi ki:

  bıktım yemın edyrum bıktım yok byle bsey ya neden ben anlamıyorum cevremdekı insanlar dgalda ben anormalmısım gbı hssdyrum bseyden umudum kalmdı artk doktora gtcem hralde ama utanıyorum mralım cok bzuk byle yasanmaz delırdım yan harbden kafayı yedım mıdemı blandıyr bu koku dayanamıyorum artk..kalıcıysa yazın lutfen ya crszlık son snır..

 104. çözüm dedi ki:

  onur kardeş eğer buraya tekrar girersen bu yazıyı okumanı tavsiye ederim sakın intiharı felan düşünme seni gerçekten anlıyorum çünkü ben de bikaç kez aklımdan geçirdim ama sonra sabrettim http://www.webhatti.com/saglik/19103-agiz-kokusuna-lazerli-cozum-bulundu.html sonuçta bu israilde bulunmuş buraya gelmesi biraz zaman alabilir ama illaki gelir ondan dolayı hepinizin sabırlı olmasını diliyorum

 105. nesibe başak dedi ki:

  ağız kokusu bir çok insanın önemli sorunları arasındadır. benim tavsiyem ağız kokusu olanların en yakın hastaneye gitmeleridir. sağlık her işin başıdır doktora gitmeniz sizin için en iyi yöntemdir ağız kokusuyla insanları rahatsız etmeye hiç hakkımız yoktur.

 106. onur akkaya dedi ki:

  arkadaslar hepinize merhaba belkide bu internet alemine son mesajım olabilir bıktım artık bu ağızımın leş gibi kokmasından ne bi topluma girebiliyorum ne birisinin yüzüne bakabiliyorum ne yaklasabiliyorum bana yaklasınca kafamı geri çekiyorum fln filan herkez yazmış yok gargara yap dilini temizle fln diye yazmıslar son yoruma kadar hmn hmn hepsini okudumda herkez hmn hmn aynı şeyi söylemiş genelde buraya yazı yazanların sorunu midede ağızda deil yoksa 1 ağız kokması için buralara girmez . googleye yazar 1 2 tane formül görür yapar bnce sizde konuyu biraz mideye yöneltin size ymn ediyorum doktara gidecem bu işi 2 3 ay kovalayacam 2 3 ay boyunca 1 oraya 1 buraya herşeyi deneyecem baktım olmadı çekmecedeki silahı alacam ymn ederim ki sıkacam kafama böyle hayat olmaz cünkü böyle yaşayacagıma yaşamayayım daha iyi allaha emanet olun inş sizinki geçer …

 107. bahadır kuzu dedi ki:

  Arkadaşlar Ağız kokusu konusunda msn mi ekleyin ..Çözüm var
  bahadirkuzu1@hotmail.com

 108. gerek yok dedi ki:

  burnunuza bir miktar suya tuz ve karbonat atıp karıştırarak çekmeyi deneyin google a tuzlu su nasıl yapılır yazarsanız orda daha iyi ölçeğiyle tarif var bu sizi rahatlatacaktır emin olun

 109. çaresiz dedi ki:

  Çare olur diye sigaraya başladım, sonra bıraktım, her iki halde de geçmedi, alkol öneren kişi de yanlış söylüyo, alkol kullanmayan biri olarak onu da denemedim değil, kesinlikle alkol ağız kokusuna çözüm değil arkadaşlar. Bu logar kokusundan kurtuluş imkansız gibi bişey. Hele bazı kendini aşamamış tipler açıktan ağzın kokuyo diye insana söyleyince daha da kötü oluyor insan. Burdaki yüzlerce ağzı kaka kokan arkadaşlara söyleyeceğim şey şu: bunun çaresi yok arkadaşlar. Tıp dünyası bunu çözemiyor, gözünü sevdiğim lokman hekim olsaydı belki çözerdi ama heyhat o da yaşamıyo. lağım kokusuna devam..

 110. afca dedi ki:

  peki bu mersin yaprağı tamamen engelliyor mu yoksa azaltıyor mu

 111. farketmez dedi ki:

  ARKADAŞLAR MERSİN YAPRAĞINI 10 DAKİKA DEMLEYİN HER AKŞAM 1 BARDAK İÇİN 3. GÜNDEN SONRA YARARINI GÖRECEKSİNİZ…MERSİN YAPRAĞI NEFESİN KOKMASINI ENGELLER AKTARLARDAN BULABİLRSNİZ DEMLERKEN DEMLİĞİN KAPAĞI KAPALI OLSUN…BEN YAPTIM FAYDASINI GÖRDÜM..BU KIYAĞIMIDA UNUTMAYIN…

 112. afsdav dedi ki:

  karbonatı bilmem ama pharmol zn ye rahatlıkla güvenebilirsin tabi sorunun ağız kokusuyla nefes kokusu değil ise

 113. AT1 dedi ki:

  karbonat gerçekten işe yarıyormu? yada pharmol ZN dediğiniz o gargara?

 114. memetfr89 dedi ki:

  arkadaslar bende bu illetten cok cektim iki senedir doktor kalmadi gitmedigim su anda fransadayim gomuk disleri cektiler olmadi bademcikleri aldilar olmadi sinus rontgenleri cektiler temiz seramical dis rontgenleri temiz cikti gastro doktoru ultrason yapti tas gibisin diyolar tukuruk testleri temiz cikti kan testleri temiz cok saglikliymisim ole diyolar ve inanin bir bok bulamiyolar bu illetten kurtulmak icin binlerce euro dan oldum almadigim denemedigim urun kalmadi yilbasindan sonra belcikaya gidiyorum orda ozel bir hastane varmis bir de orayi deneyecegim.valla verdikleri ilaclar kurtarsa bu illetten bu derdi olanlara alir ben gonderirim bedava dan hepinize iyi bakin tam bir sonuc alamasanizda cinkolu gargaralar ve sakizlar kullanin boylece rahatca konusa bilir ve ya calisa bilirsiniz .

 115. derin saban dedi ki:

  helipakı oneren hastalardAn bır benım..helıpakı yazmadan once kan testı yapılıoo.ama ben yaptrmadım.sadece kan grubumusoledım doktotra uygun grmeseydı wermezdı.ama yınede eger mıde agrıların yoksa kullnama bı doktora gorun derım..zararı olabılırr.ayrıca arkadaslarr ben en guwendıgım kuzenıme sureklı soruorm koku hısseddıormusun dıee.bazen ewet bazense hayrr dıo.suna ınanıorm artık bız kendı psıkolojımızz bunun bole olmasını saglıo.yanı bız tum gun aman azım kokuo sunla konsmayım bunla konsmayım dıorz yaa wucut kendı kendıne kokuyu olustruo o yuzden.lutfen yemekten sonra dıslerınızı frcalayın gereklı bakımı yapın we en yakınlarınıza sorun bunda ayıp bıse yok bu bı hastalık….teskklrer

 116. ali dedi ki:

  sizce bu helipak denen ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmak doğru mu yani insan da ülser vb şeyler yoksa sadece ağız kokusu için kullanılabilir mi

 117. mert dedi ki:

  Arkadaslar galiba yeni bir yöntem buldum, denemenizi tavsiye ederim.

  Cikolata ve sekerlerden uzak durun, hayvansal gidalardan da uzak durun. üc hafta boyunca vejeteryan gibi beslenin. sonuc alacaginizi saniyorum..Süt, yag, peynir, et, hayvansal gidalara bir süreligine veda etmek nefesinizi ferahlata bilir.

 118. sentius dedi ki:

  bende yıllardır aynı sorunu yaşıyorum,baştan sona tüm yorumları tek tek okudum.meğer aynı sorunu yaşayan ne kadar çok insan varmış.
  ağız kokusu daha çok karşımızdaki insanı rahatsız ettiğimiz için bizi bunalıma sürüklüyor.mesela birisiyle konuşurken soğan,sarımsakmı yedin diye soruyorlar,arabada gidiyorsak camı açıyorlar.insanlar yüzüme karşı söylemesede ne hissettiklerini anlamak hiç zor değil.bu durum kimseye yaklaşmama kimseyle konuşmama eğilimi yaratıyor ve sosyal hayatı bitiriyor.hatta hayattan bıkıp bunalıma girmek için tek başına bir sorun.bazı arkadaşlar birtakım tedavi ve yöntemlerle kurtulduğunu yazmış onlar adına sevindim.
  benim sorunuma gelince dilimin üstünden köküne doğru bir beyazlık var,ağzıma bir lokma yemek veya içecek attığım zaman tadı ağzımda ekşimsi bir hal alıyor.tükürüğüm koyu çıkıyor.ne fırçalama ne gargara ya da tarçın gibi yöntemler fayda etmiyor.
  daha önce gittiğim KBB ve diş doktoru bir şey bulamadı,zaten çokta üstünde durmadılar.yakınımdakilere ağzım kokuyormu diye sormaya cesaret edemiyorum,ama koktuğunu biliyorum.ne yapıcamı bilmiyorum.ağzımın ferah olmasını insanlarla çekinmeden konuşabilmeyi ne kadar özledim bilseniz 🙁

 119. şenay dedi ki:

  Ağızın özel bir kokusu yoktur. Ama ağız kokusu çeşitli hastalıkların habercisidir, bir çok hastalık sırasında ortaya çıkan bir belirti olarak açıklanıyor sitelerde.

  Ağız kokusu için en güzel çözüm karanfil ya da kakuledir ancak farklı bitkisel tedavi yöntemleri yani tarifler (12 adet tarif var)uygulamak isterseniz aşağıdaki sitede tarifleri bulabilirsiniz. Fazla kalabalık olmaması ve yer tutmaması için buraya yazmadım site adı verdim arkadaşlar.

  http://www.bitkiselkitap.com/a-dan-d-ye/agiz-kokusu.html

 120. derin saban dedi ki:

  slm mılleettttt aynı detten muzdarip olan ben..diş hekımıme gdıp agız koku sorunum oldugunu soledım kı ben dıslerımı aralıksızz delı gıbı fırcalayan bı tıpım yanı dişlerımde hıc curuk we plak olamdıgını soleyınce doktorum, kulak burun bogaz doktoruma gıttım. tabı ondan once mıdemde gastrıt war ondan kaynaklı dıe duymustum habıree mıdem ıcın ılac ıcıordum tabıkıı gecmıorduu.bı ara her sabah uyandgmda dıslerımı we dılımı karbonatla fırcalamaya basladım. ewet kokuyu gecırııo hemdee uzun suree kokusuzz gun ıcınde dolansabılıorsunzz ama karbonatla fırcalarken karbonat kokusu we tadı benii öğürtüyo we mıde bulantısına sebep oldgndan bugun doktoruma gıttım.daha oncede arastrmıstım trio dıe bı ılac warmıss gecırdıgını duymustum doktora gdınce bole bole agzım kokuoo dedım bana trıo dıe bı ılactan bahsettıler kesın cozummus dıolar dedım ben o ılactan ıstıorm dedım kan grbumu falan sordu neyse ıste ben sana trio deıldee helipak vereyım aynı sey dedı tamm dedım yarın ilacıma baslıorm 14 gunluk bı tedawı pakedı bu pakett ıcınde sabah2 aksam 2 ıcıcek sekılde cok guclu ıltıhap kurutucu we 2 de mıde hapı war mıde haplarının bırını sabah ac karna dıgerınıde aksam yemekten 1 saat once ıcıorsunzz yemekten sonrada dıger 2 ıltıhap kurutucuyu.kullanımı bu sekılde.bakalım 14 gun sonra eger hıc bı seyım kalmımıssa muhakkak yenıden sıze yazıcam umarım ılac ısmı konusunda yardımım dokunmustur..herkese gecmıs olsun arkadaslarr….

 121. mert dedi ki:

  Arkadaslar uzun yillardir bende ayni sorunu yasiyorum. Hepinize acil sifalar diliyorum. Ben bir cok yöntemi denedim gecici faydalar gördüm ama kalici etkisi olmadi. Bütün arkadaslara soruyorum, acaba Cikolata, Pasta , Tatli gibi yiyecekleri tüketim miktarlari nedir ?

 122. nerqiiiz dedi ki:

  dişlerimi çok iyi temiz tutmama ragmen aç yada tok hiç fark etmio iğrenç bi koku kendim tiskiniorum başkası ne yapmaz nasıl kurtulucaz ya çare bulan varmı bu derde bu ara ALLAH RIZASI İÇİN Bi çözüm bulan mail adresime mail atsın lütfen nerqizzz_34@hotmail.com

 123. serdar dedi ki:

  bende de war ama ilginçtir ramazanda kaybold ramazan bitti tekrar başladı acaba sürekli oruçmu tutmalıyım diye kendi kendime sormuyor değilim

 124. su dedi ki:

  ben nefes testi yaptırmaya karar verdim tanısı konuluyormus benımle bırlıkte gıtmek ısteyen olursa mail adresimi yazarım…

 125. alex dedi ki:

  Hastanızın ağız hijyenini artırınız

  Ağızda bakteri tutunabilecek her pürüzlü yüzeyi gideriniz. Ağız içerisindeki bütün yüzeyler bakterileri tutamaz olmalıdır, cilalı olmalıdır. En sık rastlanan problem köprü gövdesidir.

  Dil fırçası eğitimi veriniz. Kanatmadan incitmeden her gün dilini fırçalamasını söyleyiniz.
  Hastanızın alkol kullanmasını engelleyiniz veya ağız kokusu tedavisinden vaz geçiniz.! Çünkü alkol tek başına ağız kokusu sebebidir.

  Dil fırçası eğitimi veriniz. Kanatmadan incitmeden her gün dilini fırçalamasını söyleyiniz.

  Köprüleri sökünüz. Sayısız ağız kokusu vakası sadace ağızdaki köprüler sökülünce kaybolmaktadır.!!

  Her gece uyumadan önce ve her sabah kahvaltıdan sonra dişler fırçalanmalıdır.

  Diş fırçası
  1- Seyrek kıllı
  2- Orta sert
  3- Küçük olmalıdır

  Ağız kokusu hastaları çinko içeren diş macunu kullanmalıdır. Piyasamızda 4 tane çinkolu macun vardır.

  Dil fırçalandıktan sonra 1 haftadan uzun olmamak şartı ile antiseptik gargara kullanılabilir

  .Her diş fırçalamadan sonra dil fırçalanmalıdır. Diş fırçası dilin arka kısmından öne doğru bastırmadan süpürmek sureti ile yapılmalıdır.

  Antiseptik gargara alkolsüz olmalıdır.

  Antiseptik gargara antiinflamatuvarsız olmalıdır.

  Eczanelerimizde bu özelliklere uygun olan sadece 1 (bir) tane gargara vardır. Diğer gargaralar ağız kokusu tedavisine uygun görünmemektedir.

  Antiseptik gargara yerine tuzlu su gargarası kullanılabilir. Tuzlu su gargarasını hipertansiyon ve böbrek hastalarına vermeyiniz.

  1-8 hafta boyunca hastanıza çinkolu sakız çiğnemesini önerebilirsiniz. Piyasamızda 2 tane çinkolu sakız vardır

 126. LuGaNo dedi ki:

  offf allahım neden yaa inşallah herkes iyileşir kardeşlerim :S çok sewdigim we su anda birliktelik yaşadığım kız war kıza 1 metreden fazla yaklaşamıyorum öpmek istiyorum ama nefret edr diye öpemiyorum 🙁

 127. bunalım zeynep!!! dedi ki:

  sorry sorry vermıssın cvbı tamam okudum ınsallah ben de etkısını gorurum..tesekkurler

 128. bunalım zeynep!!! dedi ki:

  hayata perde yeniden açıldı 🙂 noooooooolur neymıs o tedavı yontemı soyler mısn bana da ınankı varya öldürcem kendimi artık ya sevdiğim adamla evlenemiyorum gorusmek ıstemıyorum onunla cok acı cekıyorum ınan kı lutfen yardımcı olun cok acıl LÜTFEN!! pisipisi41@hotmail.com msn adresım lutfen cvp beklıyorum

 129. furkan bıdıbıdı dedi ki:

  Beyler hanımlar bende bu konudan muzdaribim.Kendimi bildim bileli bu iğrenç his ve koku ile yaşıyorum. 21 yaşındayım. Ve dil sırtından kaynaklanan çok kötü bir koku var! Parmağımı sürttüğüm zaman dil sırtına gerçekten iğrenç bir koku olduğunu anlıyorum, malesef hiç geçmiyor. Pharmol ZN bu işi başaracak tek gargara. Unutmayın DR. murat aydın bu konuda en bilgili doktordur türkiye de. Zaten yabancı forumlar da falan da araştırırsanız görürsünüz. İkincisi çinkolu diş macunu kullanın ki üstte bir arkadaş listeyi vermiş. GELELİM BAŞKA İLACA;

  Nidazol denen ANTİBİYOTİK. fiyatı 2 lira mı ne. 250 mg.lık olanı kullandım. birinci ikinci gün günde 2 tane diğer günler tek hap içtim. Sadece 5 gün kullandım. 2.gün sonunda ne koku kaldı ne bir şey. Az bir şey bile bırakmadı. İkinci gün aynanın karşısına geçip kahkahalarla güldüm. Ya dile kolay lanet koku ki 7 senedir çekiyorum 13 yaşından beri 7/24 hiç geçmiyordu. Ve sonunda o yaşadığım 1 hafta kokusuz zaman da o kadar mutluydum ki. Hatta 3. 4. gün salak salak test ediyordum kendimi. Sonra tekrar gülmeye başlıyordum. Anlatılmaz bir güzellik. Neyse tabi sonra yavaş yavaş artmaya başladı. Gene aynı şimdi:( Kutunun yarısı duruyor hapın. Otobüs yolculuğuna çıkacağım 2 hafta sonra, ondan 2 gün evvel içip kokuyu belli bir süre saf dışı bırakmış olurum inşallah. Ama bir doktora sormak lazım antibiyotiği ne kadar süre kullanmak lazım. nedir zararı. Sonuçta normal bir ilaç değil. Hadi kendinize iyi bakın.

 130. LuGaNo dedi ki:

  kardeşlerim karbonat kullanın

 131. lanetli meleq. dedi ki:

  yaaaa arkadaşkar bende aynı derttten müzdaribin yeterrrr diorum ya.evden dışarı çıkamaz oldumm.sevgilimle dahi görüşemiorumm çok kötü bi durum.bunalımdayım resmen bıktım artık lanet olsun..gerçekten bi çözümü olan yardımcı olsun allah rızası için:((

 132. özge dedi ki:

  ciddi anlamda hepinizi anlıyorum,çocukluğumdan beri ben de aynı şeyden yakınıyorum,insanlarla konuşamıyorum,kısık sesle konuşuyorum,biraz sesimi çıkarsam herkes kokuyu alacakmış gibime geliyor,ağzım kapalı veya,sağa,sola dönerek konuşuyorum,zaten kişilik olarak sosyal bi insan değilim,bu şekilde daha beter içime kapanıyorum,naneli sakızlar alıyorum,daha beter koku yaptıkları dahi olmakta,spreyler alıyorum,anlık değişim,sonra tekrar aynı şeyler,sevgilimle yakınlaşamıyorum,konuşamıyorum,ağzımın koktuğunu söyleyen insana dahi rastladım,gerçi o onun terbiyesizliği ama kimseyi rahatsız etmeye hakkım da yok,ne yapacağımı bilmiyorum,senelerdir rahat rahat sohbet edemiyorum insanlarla,cidden artık bıktım bundan,bütün söylediklerinizi anlıyorum,yarın bir doktora gitmeyi düşünüyorum,yukarıda yazılan ilaçları doktor tavsiyesi olmadan kullanmayı pek tasvip ettiğim söylenemez,size tavsiyem bir doktora başvurmanız,çünkü her insana göre farklı sebeplerde kendini gösterebilir sorunumuz,umarım bir çaresi bulunur,size de faydalı olabileceğini düşündüğüm birşeyler olursa mutlaka yazarım,hepimizin bu sorundan kurtulması dileğiyle…

 133. elif dedi ki:

  ya arkadşlar bn tatlı tuzlu bişey yedikten yarım saat bi saat sonra nefesimin koktuunu hissediyorum bunu daha önce söleyen olmadı ama tabiki nezaeketen olduğnu düşünyorm.tokken bile bu sorun bnm peşimi bırakmıyor öğrenciyim süreklı sakız çiğniyorm hocalarım artık bkıtı sakızı çıkar demekten ama bnm bundan baska yapcak bişeym yok.dil fırçalama konusuna gelince onu bnde denedim ama fayda göremedim ne yazık ki .. intihar etcem sonunda bu genç yaşta bok yoluna gitçem valla

 134. eren d dedi ki:

  arkadaşlar 19 yaşındayım bu siteyi görünceye kadar gerçekten öyle karamsardımki ama demekki birçok kişide bu illet war ben 2 senedir çekıyorum bunu bilmıorum belkide 3 ama daha 19 yasında genç arklarımzn en guzel zamanlarında bu kadar berabt durumda olması gerçekten içler acısı ben bundan kurturmak için 20 lik dişlerimi amelıyatla aldırdım diş taşı temızlıği agız gargaraları vs. hiç biri faydalı olmadı hiç bi hast. yok çok şükür diş hekimleri hep aynı yöntemi uyguluo diş temizliği her seferınde aynı şeyleri zırvalıyorlar bıktım artık ne doktora ne gidiyorum ne diş hekimine subatta askere gidicem napıcam bılmıyorum tamamen ewe kapattım kendimi bütün sosyalliğim azaldı arkadaş çevrem azaldı herkezi iyi anlıyorum burdaki kimse yüzünüze karşı sölemıyor bunu siz ailenizle paykaşmaya bile çekınıyorsunuz çok kötü bişey inş hepimiz bundna kurtuluruz .

 135. ases dedi ki:

  yaa sizleri cook iyi anlıyorum 19 yasındayım we knendimi bildim bileli bu sorunum war kadar psikolojim bozuldu ki herseye isteksizim,mutsuzum.Herkes karbonattır gargaradır bende yapıyorum ama bu ağız içi kaynaklı bi sorun olmadığı için hiçbi işe yaramıyır. doktora gitmeye bıktım herkes birbirine sallıyor ne yapıcam hiç bilmiyorumm.H epinizi cook iyi anlıyorum canlarım ben kendimi dunya da tek sanırdım cok sasırdım çekmeyen ne yazıkki anlamıyor… Allah yardımcımız olsun =((

 136. LuGaNo dedi ki:

  burdaki bütün yorumları okudum en işe yarayanı karbonat..sabah fırçalayaın akşama kadar agzınız kokmaz dilinizi cok güzel temizleyin öözellikle.. UYGULAYIN !!

 137. lugano dedi ki:

  arkadaşlar size bi önerim var gerçekten çok işe yarıyor..ben denedim..ilk önce dişlerini güzelce karbonatla fırçalaryın ama çok iyi bi şekilde..snra dilinizi temzleyp agzınızı çalkalayın snra normal diş macunuyla fırçalayın tüm gün rahat edersinz.. CİDDİYİM YAPIN !!!

 138. sahte sahte dedi ki:

  dişlerimle ilgili bir sıkıntım yok ve düzenli fırçalarım hatta dilimi bile fırçalarım. bilek yalama yöntemini denedim sadece hafifi bir tükürük kokusu aldım( kötü değil) bunun dışında dilimin üzerini gazlı bezle silip kokladım ve yine anormal bir koku almadım. yalnız alt çenemi öne doğru itip de burnuma doğru hohlarsam sanki kötü bir koku alıyormuşum gibi geliyor ve ağzımın iç kısmında ekşimsi,acımsı keskin bir tat oluyor sürekli ve bu durum ağzımın koktuğunu düşündürüyor bana ve ben psikolojik olarak çok etkileniyorum. ne önerirsiniz?

 139. ömer55 dedi ki:

  yaa bu kokunun allah belanısı wersin..kimseyle 2li konuşmaya giremiyorum..bu kokunun geçmesi için neler wermezdimki.. lütfen yardımcı olun

 140. mücahit dogan dedi ki:

  bildğiniz gibi deil arkdaslar intihar etmek istiyorum abartısız soyluyoorum.Deli dolu esprili bir karakterim var.Daha 17 yasındayım bırısınn yanına yaklasamıyorum acaba koku gider mi giderse rezil olurum gibi dusunceler beynimde dolanıyor.Malesef bu lanet şey heryerde aklıma geliyor size yeminediyorum alısveriş yapmaya bile cıkmıyorum gorevliyle konusurken ya koku giderse diye.Deli dolu eglenmeyi seven bir insanken simdi icime kapanık kimseyle konusamayan bir insan oldum.Kendime guvenemiyorum.Asagılık biri gibi hissediyorum kendimi. bunu onleyebilmek ıcın herseyimi verebilirim.eğer tedavi olmus arkdaslar warsa yardımcı olurlarsa sevnrm.skyline.muco@hotmail.com mailim simdiden teskkurler

 141. merve düzenli dedi ki:

  yha hakan aamca şuu ilacın adını versene bn 2 sened ir çekiorum daha çok gencim arkadaşlarımmın alay konusu oldum lliütfen yazın

 142. ali dedi ki:

  kerem o trio ilacini internet uzerinden nasil alabilirim bi fikrin warmi?

 143. ali dedi ki:

  ya bildiginiz cozum hastane yada doktor qidipde kurtulan warsa herhangi bi cozum ama lutfen bu hastaligi olupda kurtuluanlara soruyorum lutfen cok onemli
  bildiginiz her seyi paylasin

 144. samun dedi ki:

  kokulu arkadaşlarım bende aynı dertten muzdaribim ama napalım hastalık bu. bende dr a gittim tahliller verdi normal çıktı sonra bir tahlil verdi hastanede yoktu özel bi yerde dışkı tahlilimi öle bişeydi ama en detaylısı çapanın karşısında mıydı yeri tamda hatırlayamıyorum oldu baya çünkü slak gibi üşendim gitmedim oysa dra okadar güzel anlatmıştımki adamcağız bile üzülmüştü halime elinden gelenin en iyisini yapacaktı yarım bıraktım ama bu bir hastalık bilip bilmeden ilaç kullanılmaz gidersin dr a anlatırsın güzelce sonra zaten oo gerekeni yapar

 145. kerem dedi ki:

  ağız kokusunudan kurtulmanın en etkili ve tek yolu ''TRİO'' adında bir ilaç. bu tedavi paketini kulanmaya başladığınız ilk günlerden etkisini görüceksiniz. gün boyu aç kalsanız bile nefesiniz artık kokmaz. hiç başka yolllara başvurmayın en iyisi bu ilaç..

 146. hayata perde yeniden açıldı :)) dedi ki:

  ben yukarıda yazdığım yöntemle kurtuldum çok mutluyum..

 147. aysel adıyaman dedi ki:

  arkadşlar bn de suan kendimi çok iyi hissediyorum bu sorunun sadece bn de olduğunu düşünüyodum ama suan hepimizde ve bu sorunu hep birlikte çüözmeye ççalışalım lütfen aynı seyleri bn de çekiyorum arkadaş ortamımdan uzaklştım bu lanet sorun yüzünden halbuki arkadaşlrım bnimle hep vakit geçirmeyi de seviyolar ama bn onların rahatsız olmamaları için uzaklaştım çok üzülüyorum bazen bunalıma giriyorum lütfen bir ilaç kullanıp faydasını gören varsa lütfen aama lütfen söylesin yalvarıyorum doktora gitmeye çekiniyorum doktora gidip faydasını gören varsa onuda söylesin utanmama rağmen giderim size yalvarıyorum arkadşlar şimdiden tşklr

 148. sanane dedi ki:

  benimde kokuyorr hepimiz pasaklıyız :DS:D:D

 149. ali dedi ki:

  ya herkez gecici yontemlerden bahsetmis belli bi surede tamamamen yok edicek bisi yokmu 5 li ilac seti aldim 5 6 saat koku yok sonra ayni yine benim sorunum dilimin ustu beyaz ve acaib kotu kokuyor ve bi gun parmaimla dilimin en arka kismina dokunsum cok sert bi tabaka war agzim cok cabuk kuruyor ve gunduzleri yanma oluyor su an doktora qitme imkanm yok benim acil bu hastaliktan kurtulmam lazim intihar esiindeyim wallahi

 150. sahte sahte dedi ki:

  Çinkolu diş macunları (alfabetiktir):

  Colgate sensetif çok yönlü koruma Firma sayfası
  İpana expert 7 diş eti koruma Firma sayfası
  İpana Pro expert
  Signal integral Firma sayfası
  Signal Nutriaktif

  Alkolsuz, antiseptik ve çinkolu gargara
  Pharmol ZN Firma sayfası

  Çinkolu sakız:
  First Duo keskin nane,
  Vivident karbonatlı
  bu ürünler ağız kokusunu eğer ağız kaynaklı ise geçiriyormuş arkadaşlar.

  bir de dr. murat aydını n bir sitesi var her soruya cevap bulunabilecek bir site faydalı olabilir kalın sağlıcakla.

 151. Offf offff dedi ki:

  Aslında bende koku çok aşırı yok ama arada farkediyorum çok azda olsa oluyor ağız kokusu.Şu dil kökünü fırçalama temizleme neyse onu yaptım dilimin kökünde anlatılmaz bi ağrı var ve boğazım burnum çok kötü yanıyor bu normal mi ?

 152. firat güner dedi ki:

  arkadaşlar,yukarıda yapılan tüm yorumlara ben de katılıyorum,ağız kokusunun diş,mide veya vücudun diğer organlarının rahatsızlıklarından kaynaklanan sebepleri olabilir.Uzun bir zamandır ben de bu rahatsızlıktan şikayetçiyim,15 yıl kadar önce iç hastalıkları uzmanı bir doktora gittiğimde benim mide röntgenimi çekti ve midemin şeklinden kaynaklanan yapısal bir bozukluk olduğunu,mide borusundan gelen yiyeceklerin midenin şekli bozuk olan önce bu bölgesinde biriktiğini,bu biriken yiyeceklerin belli bir süre burada kalmasından dolayı koku oluştuğunu ve ancak bu bölgenin dolmasından sonra yiyeceklerin aşağıya mide asidinin bulunduğu bölgeye indiğini söyledi ve tedavi olarak da yemekleri az ve öz yememi,öğün sayısını arttırmamı,sofradan genelde aç kalkmamı ve mideyi rahatlatmak içinde yemeklerden sonra bir 10 dk. kadar yüzüstü yatmamı söyledi.Ben de yaklaşık 15 yıldır bu tedaviyi aksatmadan uygulamaya çalışıyorum,akşamları yemekten sonra bu tedaviyi uygulayabilsem de tabi ki gün içerisinde çalışırken bunları uygulamak pek mümkün olmuyor ben de o zaman ya ağzıma naneli sakız atarak veya arkadaşların söylediği gibi freshies kullanarak bu sorunu gidermeye çalışıyorum.Size tavsiyem eğer sorununuzun diş hastalıklarından sebebiyle oluştuğunu düşünmüyorsanız,bir iç hastalıkları uzmanına başvurup,midenize baktırmanız,önce sorunun kaynağını bulup,teshis etmek sonra çözüm yollarını düşünmek en mantıklı yaklaşım olacaktır.Bu rahatsızlığı çeken tüm arkadaşların en kısa zamanda bu rahatsızlıktan kurtulmasını bütün içtenliğimle diliyorum

 153. hayata perde yeniden açıldı dedi ki:

  dilin arka kısmı öğürme yapacak kadar derine sokmanıza gerek yok.. diş fırçasıyla aldıktan sonra salyadaki koku nasıl..

 154. deniss dedi ki:

  Teşekkürler "HAYATA PERDE YENİDEN AÇILDI"… Dil kökü derken nereyi kastediyosunuz, kusura bakmayın doğru anladım mı diye soruyorum… küçük dile doğru değilmi? Eğer orayı diyosanız öğürme oluyor ve ikinciye yapamaz oluyorum… dil kökü temizliği için başka yöntem yok mu, sizce ne yapabilirim?

 155. hayata perde yeniden açıldı dedi ki:

  inan ne sabah oluşan koku var.. nede gün boyu ağzımdaki koku var (eğer gün içerisinde koku olursa dil kökünü temizlemen yeterli olacak) şuan oruçlu olmama rağmen iftara kadar hiç koku olmuyor.. inanın bi anda insalara yaklaşımım değişti artık her ortama rahat girip çıkabiliyorum.. yine her zaman yardımcı olmaya hazırım..

 156. deniss dedi ki:

  Teşekkürler, deneyeceğim söylediklerini "HAYATA PERDE YENİDEN AÇILDI" ama birkaç sorum daha var: Bu sıraladıklarınla kesin sonuç aldın mı acaba? Yani birkaç saat değil gün boyu önlüyor mu ve sabahları oluşan kokuda geçiyor mu?

 157. hayata perde yeniden açıldı dedi ki:

  bu arada yazmayı unuttum eğer mideden bir şikayetinizin olduğunu düşünüyorsanız lansor 30 mg sabahları aç karnına içebilirsiniz bu ilaç sizin mide asitini düzenlemenize yardımcı olucaktır.

 158. hayata perde yeniden açıldı dedi ki:

  arkadaşlar bu durum genelde dil kökündeki bakterinin fazla olmasından kaynaklıyor.. bunun için dil temizliği çok önemli
  1- orta sert küçük başlı diş fırçası
  2- sert fırçalı başlı diş fırçası ( 2-3 TL'lik bişi olabilir bunu dil kökü ve dil temizliğinde kullanıcaz )
  3- colgate sensıtıv diş macunu ( bazı diş macunları felaket derecede ağız kuruluğu yapıyor bu bence en iyisi)
  4- corsodyl gargara ( ağızda bakteri ve plak oluşumunu mükemmel derecede engelliyor eczanelerde bulabilirsiniz fiyatı 9.00 TL ile 9.50 arasında bişi fazla para vermeyin
  5- diş ipi ( mumsuz )

  eğer evde sert bir macunu varsa hemen dil köküne kadar sokun ve orayı sıyırın öğürme olabilir ama mutlaka yapın çıkan salyayı şöyle bir koklayın iğrenç kokuyor demi.. ağız kokusu burdan geliyor.. 1- dişlerinizi fırçalayın.. 2- dilinizi ve dil kökünü(özellikle dil kökü temziliği çok önemli oradaki salyayı bir kaç sefer denyerek iyice kazıyın) sert diş fırçasıyla macunsuz fırçalayın… 3- diş ipinizle dişlerniizi çok özenle temizleyin 4- son olarak ismini vermiş olduğum gargarayla boğazınıza kadar gargara yapın(gargarayı düzenli kullanımda etkisi artıyor.)

  inşallah derdinize çare olabilmişimdir. ve her zaman yardımcı olmaya hazırım eğer tedavdiden olum sonuç alırsanız burada belirtmenizi rica ederim. teşekkürler.

 159. deniss dedi ki:

  Arkadaslar bir SORUM daha olacak: hangi doktora gitmemiz gerekir? Diş doktoru hariç? Dahiliyeye mi ya da hangisi?

 160. deniss dedi ki:

  Merhaba arkadaslar, herkese acil sifalar dilemekten baska diyecek bişeyim yok… "HAYATA PERDE YENİDEN AÇILDI" paylaşırsan benim gibi birçok arkadaşımda sevinecektir. Şimdiden teşekkürler…

 161. hayata perde yeniden açıldı :) dedi ki:

  2 hafta öncesine kadar ağız kokusu problemin vardı bunu kesin olarak yenmeyi başardım inanın yeniden doğmuş gibiyim insanlarla daha rahat iletişim kurmaya başladım artık herkezin yüzüne karşı konuşabiliyorum tedavi yöntemini isteyen arkadaşlarla paylaşabilirim… oruçlu olduğum sürede bile koku gün boyu yok..

 162. inci demir dedi ki:

  arkadaslar aç olunca ve sabah uyanınca insanların yuzde doksanında ağız kokusu olabilir bu çok normaldir ve geçicidir.Ama eğer tok bile olsanız sürekli ve sizi rahatsız eden bir koku varsa bunun bir çok sebebi olabilir ve sebebler öyle sandığınız gibi ağızdan kaynaklanmaz bi doktora gidip test yaptırarak nedenini bulmanız gerekiyor çünkü buna sebeb karaciğeriniz bile olabilir ben çok yeni bir doktorm böyle bir sorunumda yok ama sizi çok iyi anlıyorum bi kaç önerim olacak öncelikle muhakkak dilinizide fırçalayın cünkü söylediğim tarzda tıbbi bir rahatsızlığınız yoksa ağız kokusunun yüzde 99u dildeki bakterilerden kaynaklanır size özel bir diş macunu söyliycem eger uygularsanız işe yarayacağını göreceksinz yemek sodası ile biraz hidrojen peroksit birkaç damla çay ağacı veya okaliptüs yağı bu malzemeleri karıştırn size özel diş macunu olarak kullanın eğer sorunuz vara buraya yazabilirsiz

 163. filiz dedi ki:

  arkadaşlar lütfen geçici çözümler aramayın. kesin çözüm için doktora gidin. aynı yıllardır bendede var ve gerçekten çekilir gibi deyil. sürekli fırçalamak ve sakız çiğnemek çözüm deyil. çünkü sorunumuz ağız kaynaklı deyil içten gelen bir sorun var.. önceleri önemsemiyordum ama şimdi bir evlenmeyi düşündüğüm bir sevgilim var ve kesin çözüm için doktora gidicem. ağız kokusu bünyede küçük veya büyük bir sorun olduğunun göstergesidir. doktora gitmeye kesinlikle çekinmeyin ve bütün sıkıntılarınızdan kurtulmak için hemen harekete geçin. unutmayın bununla yaşamaya mecbur deyiliz ve istersek kurtulabiliriz.

 164. Fatih Erdoğan dedi ki:

  hakanın yaptırdığı nefes testi neleri içeriyor. Bilgisi olan arkadaşlardan acil yardım bekliyorum. Evliliğim buna bağlı. Eşimin ağzı çok kokuyor ve katlanamıyorum. mail adresim turkiyem85@hotmail.com

 165. serap ak dedi ki:

  s.a arkadaşlar bağdemcıklerınızde ıntıhap varsa eger eger kokusuna neden olur nar çiçeği dıye bı bıtki var aktarlardan alın sabah aksam aç karnına 1 bardak ıcın ıctıgınız gun faydasını gorursunuz ıslh burun tıkanıklıgınada ıyı gelıyo ben sıze tavsıye edıyorm a e olun…

 166. hayata perde çektim dedi ki:

  yani arkadaşlar bu durum hepimiz için çok kötü bir durum gerçekten bu kokunun gitmesi için herşey vermeye razırım sosyal aktivite kısıtlanıyor insanlara yaklaşmaktan korkar durumdayız ben başka birinin ağız kokusunu çekemezken benim ağzım kokuyor bu yüzden evlenmeyi bile düşünmüyorum ama dil fırçalama olayı kokuyu baya bi azaltıyor birde sürekli sakız çiğnemek artık zor oluyor.. dişciye gittim kbb'ye gittim herkez bir birine atıyor yani anlayacağınız psikolojimiz iyice bozuldu ve derdimizin çaresi yok.. :(( bir kızla buluştuğun zaman acaba ağzım kokuyormu diye sürekli beynimle çatışıyorum. allah kahretsin bu yüzden neden dünyaya geldim diyorum

 167. pelin avci dedi ki:

  selam Millet, benimde agzim bi aralar kokmaya baslamisti ve simdi sükür gecti, size bi kac yöntemler sunmak istiyorum:
  1.) disinizi bastirarak fircalamayin, yavas yavas yumusak sekilde fircalayin
  2.) dis icin ipler var, yediniz artiklari cikartir dislerin arasini iyce temizler
  3.) agiz icin, bakterie karsi agizini carkalamak icin bürsürü cesitli su seklinde seyler var, oda olmassa tuzlu suyla calkalayin agzinizi sabah aksam, yada yesil caylan carkalayin agzinizi,
  4.) bol bol cay icin
  5.) agzinizi fircalarken, dilinizide temizlemeyi unutmayin, cünkü dilde en cok mikrop olan yerdir, ve her üc ayda bir yeni dis firca almaniz lazimdir…
  6.) dislerinizde problem olabilir ve koku yapabilir, disdoktor tavsiye..
  7.) cogu agiz kokusu, agzin kuru olmasindan geliyor, herzaman su icin, kuru birakmayin agzinizi yada bol bol naneli sakizlar
  8) yada bogazinizda intihaplar olabilr ona karsi doktorunuzdan ilaclar yazdirsaniz cok iyi olur bakterileri öldürür.

  Türkcem fazla iyi degil ama size yardimci olabildiysem ne mutlu bana, ben avrupadan oldugum icin tabiki daha cok inkanlarimiz var, mesela agiz kokusuna karsi burda enmek icin haplar var, cok iyi geliyor onlarda.

 168. damla dedi ki:

  disciye gitmek lazim, herseyden once…….sonra bu yazilanlari uygulayin..beslenmenize bakin bolbol meyve sebze tuketin 6 ayda bir cek-up, bu kadar basit

 169. esmer dedi ki:

  ben bu ağız kokusu için sigaraya başladım kokuyu bastırsın diye ama iş dahada bir çıkmaza girdi benim bu hayatta tek derdim bu galiba hani derler ya her güzelin bir kusuru vardır diye işte benim kusurumda bu galiba

 170. eda er dedi ki:

  DİKKAAAAAAATTTTTTTTT.MERHABA ARKADAŞLAR..BENİMDE BÖLE Bİ SORUNUM WARDI ARTIK GEÇTİÇOK MUTLUYUM İNANAIN İLK ÖNCE DİŞLERİMİ TEMİZLETTİM AMA YİNE KOKUYORDU BÜTÜN TETKİKLERİ YAPTIRDIM BİŞEY ÇIKMADI SONUNDA ABİM KBB UZMANI.BANA BİR HASTASI OLDUĞUNU BU SORUNLA GELDİĞİNİ ANLATTI WE BADEMCİKLERİNİ ALMAYA KARAR WERMİŞLER KIZ BU DERTTEN KURTULMUŞ WE BANADA BADEMCİKLERİNİ ALALIM DEDİ WE KARAR WERDİM SONUNDA ALDIRDIM WE KOKUDAN ESER YOK BADEMCİKLERİM RESMEN TAŞLAŞMIŞ WE YEDİKLERİM HEP ORADA BİRİKİYORMUŞ ABİM SÖLEDİ.BİRAZ AĞRILI DÖNEM GEÇİRİOSUNUZ AMA İNANIN KURTULUOSUNUZ EĞERKİ TETKİKLERİNİZDE HİÇBİRŞEY ÇIKMADIYSA BÜYÜK OLASILIKLA BADEMCİKLER KALIO.ALLAH HEPİNİZE ACİL ŞİFALR WERSİN ARKADAŞLAR..

 171. SELÇUK ERGÜN dedi ki:

  BENİMDE İNANILMAZ BİR AĞIZ KOKUM VAR YEMEK YEDİKTEN SONRA FIRÇALASAM BİLE YİNEDE KOKUYOR LÜTFEN BUBUN BİR YÖNTEMİ VARSA SÖYLEYİN İNSANLARLA KONUŞURKEN UTANIYORUM

 172. GİZEM dedi ki:

  ANLADIM DEMEK İSTEDĞİNİDE HERKESİN SORUNU DİŞTE DEĞİL MALESEF.MİDEDEN OLAN VAR,ŞEKERDEN OLAN.DOKTORA GİTMEKTE FAYDA VAR TABİKİ HATTA MUTLAKA GİDİN AMA BAZI ARKADAŞLAR DOKTORA GİTTİKLERİ HALDE ÇÖZÜM BULAMAMIŞLAR BENDE YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIYORUM.

 173. mustafa dedi ki:

  Gizem dedigin şey boş tmm yararlı olabilir ama en iyisi doktora gitmek 5dk sürüo zaten . Burda eziyet cekmeyn gidin temizlio sonra ilaç verio bitio..

 174. GİZEM dedi ki:

  HERKESİN SORUNU SENİNKİ GİBİ ÇÖZÜLEMEZ.BENİM BÖYLE Bİ SORUNUM YOK AMA OLAN ARKADAŞLAR SÖYLEDİKLERİMİ DENESİNLER.

 175. mustafa dedi ki:

  ve agzım şimdi tertemiz herkese üflüyorum :D:D:

 176. mustafa dedi ki:

  Benimde agzım kokuodu . Diş hekimine gittim. Dİş taşı oldugunu söledi ve temizledi 5dkkada.İlaç verdi onunla gargara yapmamı söledi. Benden tavsiye DOKTORA gidin lagımlıktan kurtulun :D:D

 177. GİZEM dedi ki:

  TABİ ELİMDEN GELDİĞİ KADAR YARDIMCI OLURUM YUSUF.
  MUTLAKA SU İÇMELİSİNİZ.TÜKÜRÜK SALGISI AZALAN İNSANLARDA KOKU OLUR.MAYDONOZ ,SİYAH ÇAY,KARANFİL.DİĞER YAZIMI OKUDUYSAN SİYAH ÇAYI VURGULAMIŞTIM.
  ÖNCELİKLE SİGARA İÇENLER KİMSEDEN YARDIM BEKLEMEYİN.SİGARA AĞIZ KOKUSUNA YANİ TIBBİ ADIYLA HALİTOSİSE NEDEN OLAN ÖNEMLİ Bİ FAKTÖRDÜR!
  BAZI İLAÇLARDA KOKUYA SEBEP OLABİLİR.AYNI ZAMANDA ŞEKER HASTALIĞI,KRONİK BÖBREK YETMEZLİĞİ,HORMONAL HASTALIKLAR,BAZI KAN HASTALIKLARI BUNA SEBEPTİR.SOSYAL ALANDADA İNSANIN KENDİNİ GELİŞTİREMEMESİNİN SEBEPLERİ BUNLARDIR.GENELLİKLE BUNDANDA ŞİKAYETÇİSİNİZ.ŞİMDİ YUKARDA SAYDIKLARIMDAN FARKLI BİR ÇÖZÜM ÖNERİLERİ VERMEK İSTERİM ARKADAŞLAR;ALKOLDEN KESİNLİKLE UZAK DURMALISINIZ KESİNLİKLE DİYORUM ÇÜNKÜ ÇOK ÖNEMLİ.SİGARADA AYNI ŞEKİLDE.DİŞLERİNİZİ FIRÇALADIĞINIZ HALDEKİ AĞIZ KOKUSU NORMAL DİLİNİZİDE FIRÇALAYIN.BUNUN İÇİN DİL İPLERİ VAR.BAHARAT VE BAHARATLI YİYECEKLERDEN UZAK DURUN.VE SAKIZ TAM ÇÖZÜM DEĞİLDİR BUNU UNUTMAYIN.VE YİNE KESİNLİKLE ŞEKERLİ SAKIZDAN UZAK DURUN ŞEKER BAKTERİLERİ BOZUNUNCA KOKU YAPAR.AÇ KARNINA HER GÜN BİR KAŞIK BAL YİYİN.VE SODA! MADEN SULARINI MUTLAKA DENEYİN.HER GÜN TUZLU SUYLA GARGARA YAPIN ARTI OLARAK ECZANELERDDE SATILAN TAMAMEN DOĞAL GARGARALARDAN ALIN.BUNLAR KARANFİL,KİMYON VEYA REZENE YAĞI İÇERMELİ.SON OLARAKTA KOKUNUN SEBEBİNİ ÖĞRENMEK SİZİ ÇÖZÜME GÖTÜRÜR.BİR DİŞ HEKİMİYLE VEYA KULAK BURUN BOĞAZA GÖRÜNÜN.ŞEKERİNİZİ ÖLÇTÜRÜN.KONTROLLERDEN MUTLAKA GEÇİN.ŞİFALI GÜNLER ARKADAŞLAR (:
  SORULARINIZA AÇIĞIM.

 178. yusuf gül dedi ki:

  gizem benim var önceki yorumum ltf yardım edermisin

 179. yusuf gül dedi ki:

  ya arkadaşlar saydığınız malzemeleri bulmam imkansız başka önerisi oan var mı bu arada bol bol su içmeyi deneyeceğim acil yardım edin

 180. İsmi Lazım Değil dedi ki:

  Bende de aynı var dişimi ve dilimi fırçalıyorum 2 saat sonra gene başlıyo…Yemek yiyince geçiyo saat sonra gene başlıyor.

 181. KAAN dedi ki:

  BİŞEY SOLEYIN Bİ ÇARE

 182. yunus sönmez dedi ki:

  bendede ağız kokusu sorunu var benim ağzım çabuk kuruyor belkide ondan öle oluyor ama geneldede koku geliyor dişelerimide fırçalıyorum ama fayda etmyor 2 senedir bu sıkıntıyı yaşıyorum nasıl bu sorunu hallederim biri yardımcı olursa sevinirim..

 183. GİZEM dedi ki:

  ARKADAŞLAR HERHANGİ BİR SORUNUZ VARSA CEVAPLAYABİLİRİM?

 184. erinç ayten dedi ki:

  günde 3 kere disinizi fırçalayın.yalnız sabahları ve aksamları tuzlu su ile gargara yapın.ve yediğiniz lokmaları iyice çiyneyin bunu 5-6 gun yapın ağız kokunuz gecicektir.

 185. merve üstün dedi ki:

  arkadaslar bnmde agz kokusu sorunum vardı ama hçç ıllac icmedım bol bol maydonoz yedm ve suyunu içtim buda gt gde ağz kokusunu onledii szde tavsıee edrim denersenz emnm memnun olrsnz herkeze iyi gnler

 186. deniss dedi ki:

  Merhaba arkadaslar, yorumları okudum hepinize sifa diliyorum, ben de aynı sorunla savasıyorum… Benim sorum BOL SU, YESİL CAY VE BİBERİYE CİCEKLERİ ÖNEREN ARKADASLARIMIZA, LÜTFEN CEVAPLAYIN. UYGULANINCA KESİN CÖZÜMMÜ ACABA? YANİ UYGULADIKCA BİR SÜRE GECİRİYOR MU YOKSA GÜN BOYU HATTA SABAHLARIDA GİDERİYORMU? CÜNKÜ KISA SÜRELİ CÖZÜMLER (NANELİ SAKIZ CİGNEMEK GİBİ) SANIRIM HİCBİRİMİZ İSTEMEYİZ. TESEKKÜRLER.

 187. teşekkürlerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

 188. özge sonuvar dedi ki:

  yeter lan bıktım artık bu kokudan kendmden iğrendim insanlarla yüzne bkrark yakndan rahat rahat konuşamıyorum birisi bana yardım etsin !!!!

 189. astranotgitarist@hotmail.com dedi ki:

  MAYDANOZ:
  Ağız kokusundan şikâyetçiyseniz daha
  az et ve daha az yağ tüketin.
  Beslenmede meyve ve sebzelere ağırlık verin.
  Her gün taze mayalanmış yoğurt yiyin.
  Maydanozun her zerresi şifalıdır.
  İçindeki klorofilden ötürü ağız kokusuna karşı da son derece etkilidir.

 190. bahar yılmaz dedi ki:

  FRESHIE ilacin adi arkdslar.

 191. Murat Oğuz dedi ki:

  Hepinize öncelikle geçmiş olsun.Farkıdnayım ağız kokosunun ne kadar kötü bir şey olduğunu ama bunu burada sitede çözmek yerine doktor denen bir şey var.Onlar size kesin çözüm elbette bulurlar.Utanıyorsanız utanmayın utanacak bi şey yok üşeniyorsanız ağız kokusuyla dolaşmak daha mı iyi?Size İlacını Söyliyim bunun en iyi İLACI Doktor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 192. GİZEM dedi ki:

  ARKADAŞLAR BENDE BU SORUNU AÇ OLDUĞUMDA VE BAZI GÜNLER YAŞIYORUM OKADAR AŞIRI DEĞİL.SİZE GEÇİCİDE OLSA Bİ ÇÖZÜM SUNMAK İSTERİM.YANINIZDA MUTLAKA SU BULUNDURUN AĞIZ GENELİKLE TÜKÜRÜK SALGISININ AZALMASINDAN DOLAYI KOKAR SUDA TÜKÜRÜK SALGISINI ARTIRIR.AYNI ZAMANDA MUTLAKA ÇAY İÇİN ÖZELLİKLE SİYAH ÇAY.ARKADAŞIN DEDİĞİ GİBİ KARANFİLDE GAYET İYİ GELİR.FARKLI Bİ ÇÖZÜM YOLU OLARAKDA TATLI YİYECEKLER.AYRICA ET VE YAĞDAN BRAZDA OLSA KAÇINARAK SEBZE VE MEYVE YEMELİSİNİZ.VE SON OLARAK MAYDONOZ BUNLARI MUTLAKA DENEYİN.YARDIMCI OLABİLİRSEM NE MUTLU (:

 193. özdemir dedi ki:

  arkadaşlar bu ilacı yada duyduğunuz hehangi bir ilacı doktor önermedikçe kullanmayın sakın…aksi takdirde,kaş yapayım derken göz çıkarmayın ve YEŞİL ÇAYI öneren arkadaşıma teşekkür ederim bende başladım yelşil çaya bakalım faydası olucakmı…

 194. gecegündüz dedi ki:

  arkadaşlar ilacın ismi Fluconazole tek tablet veya 2 tablet olanı var

 195. AYSİMA dedi ki:

  ÖNEMLİ LÜTFEN OKUYUN KARDEŞLERİM SİZİ ANLIYORUM BENİMDE BÖYLE BİR PROBLEMİM VARDI GEÇTİ ŞÜKÜR ARTIK DİŞLERİMİ ESKİSİ GİBİ FIRÇALAMIYORUM BİLE NASIL KURTULDUM BU KOKUDAN BİLİYORMUSUNUZ ÇOK BASİT BEN UYKUM AÇILSIN DİYE SÜREKLİ KAHVE İÇİYORDUM DERS ÇALIŞABİLMEK İÇİN SONRA KAHVE ZARARLI OLDUĞU İÇİN YEŞİLÇAYA BAŞLADIM MÜTHİŞ UYKU AÇTIĞNI FARKETTİM UZUN SÜRE YEŞİL ÇAY KULLANDIM GÜNDE 3 BARDAK İÇİYORDUM SONRA FRKETTİM Kİ AĞZIM DA KOKMAMAYA BAŞLADI YEŞİLÇAY AĞZIMDA KOKUYA NEDEN OLAN BÜTÜN MİKROPLARI ÖLDÜRDÜ ŞÜKÜRRRRRRRRRRR KOKMUYOR BAKIN KESİN DENEYİN VALLA ÇOK FAYDALI SONRA GELİN TEŞEKKÜR EDİN ALLAH ÖLÜMDEN BAŞKA HER HASTALIĞIN ŞİFASINI VERMİŞ BAKIN DENEYİN GECE İÇMEYİN UYKUNUZ KAÇAR ……..VE BU AĞIZ KOKUSU BENDE 3 ,4 YILDIR VARDI……………..

 196. mert polat dedi ki:

  arkadaşlar size çok kolay bir yontem verecem ben yaptım kurtuldum darısı sizin başınıza bakın gidin attarlardan biberiye çiçekleri alın ve onu normal bir şekilde çay demler gibi demleyin ve demlediğiniz gibi tüpü kapatmayın 15 dk ateşini kısarak kaynamasını bekleyin onu bitirdikten sonra bir bardağa boşaltın ve bardağın içine yarım limon sıkın ve onu sabah aç karna ve akşam yatmadan önce gargarasını yapın inşallah siz de kurtulursunuz

 197. olcayto barangil dedi ki:

  arkadaşlar dünyada çogu kişinin ağzı kokar(gerçi benimki kokmuyo allahtan) ama yani sonuçta takdiri ilahi denen bişey var b bide şöyle düşünelim her yiğidin bi ağız kokusu vardır hee ? nasıl.

 198. serap dedi ki:

  Arkadaşlar Benımde tıpkı sızın gıbı agzım kokuyor bı care bulamıyorum gece yatakta kocamla yatarken kocam bundan rahatsız oluyor bi care bulmam lazım

 199. esra gökdemir dedi ki:

  herkeste aynı sorun var ilaç bulana kadar yapacağnız şey belli düzenli yemek yiyin soğan sarımsaklı yemekler yemeyin bol su tüketin. dişlerininzi fırçalarken özellikle dilinizi fırçalayın bakterileri atın naneli sakız şeker tüketin ben bunu yapıyorum nefesim gayet iyi. ama 2 yıldır soğan sarımsak hiçççççççççç yemiyorum

 200. ayçaaaa :( dedi ki:

  beni bu rahatsızlıktan kurtarın yaaaa sevgilimle buluşamaz oldum :((((((

 201. bas gitarist dedi ki:

  arkadaşlar bndede wardı böle şey ama eczaneye gittim herhangi bir ağız kokusunu gidermek için bi ileç alabilirmyim dedim bi ilçe werdi sabahları aç karınlaa bnde sabah bi tane aç karınla içdim ağız kokusunu bi saad içinde yohq edii tawsiye ederim ama ilacın ismini bilmiorum tek tabled oluyoo o kadarr

 202. adsız soyadsız dedi ki:

  bazı yorumlar komik bazıları ciddi ama gerçekten kötü birşey diyosun acaba kokuo mu ağzm arkdşların ağzına içine girerk konuştuklarnda sen aynısı yapamıyorsun bi sırrı direk yüzüne yakın anlatamıyorsun çok fena ya kimsenin başına gelmesin hergün naneli sakız çiğniyorum falan şimdi dili karbonatla temizleyip fırçalamak gerekiyormuş onu deniycem

 203. Mathers dedi ki:

  Bazı arkadaslar dişinizi fırçalayın geçer fılan demişler..ama bu o kadar basıt bı sorun degıl çok cıddı bır saglık sorunu…Ve olusacak yada var olan hastalıkların bı bakıma habercısı gıbı…Zaten gerçek koku tam olarak agızdn degıl burundan gelır..Her ne kadar çözum zor olsada umutu yıtrmemek lazım…Allah her derdin devasını vermiştir..İnş bu sorunumuzu çözcez

 204. hasibe şanzimet lizar dedi ki:

  arkadaşlar ağzım leş kokuyor. herkes bana ağzın lağam kokuyo diyor. hiç aldırış etmiyorum. 6. sınıfa gidiyorum.

 205. gizem aslan dedi ki:

  arkadaşlar bnce bukadr abartmayın warsa war sonuçta çoğu iinsanda war bu .. allah wermiş. siz dikkatli olun okadar kötü bişy değil sanki karşınızdakinin hiç kokmamışmıdır ağzı =) benim bildiğim susuzluktan kokar ve dişler arasında yemek artığı kalınca dişlerinizi ve dilinizi güzelce fırçalayıp bol bol da su içinde rahatlıcaksınız fazlada takmayın çünkü düşündükçe oluşabilir pskolojik olarak.. =)

 206. görkem eryucel dedi ki:

  arkadaşlar yıllardır bu sorunu yaşıyorum

 207. cemal dedi ki:

  Bu koku yüzünden Lise hayatım boşa geçti. Hiç bir arkadaşla konuşamazdım. Önüme bir cin çıksa ve üç dilek hakkı verse üçe gerek yok beni ağız kokusundan kurtar derim. O derece pis bir şey.

 208. rocknrollaa dedi ki:

  AĞIZ KOKUSUNUN DİĞER BİR NEDENİ DE BADEMCİKLERDİR.. DİŞLERİNİZİ VE DİLİNİZİ FIRÇALADIKTAN YARIM SAAT SONRA PARMAĞINIZLA BADEMCİKLERİNİZİ KARIŞTIRIN VE KOKLAYIN..

  KÖTÜ KOKU WARSA SORUN ORDAN GELİYO OLABLİR.. BİR KBB UZMANINA DANIŞIN.. BADEMCİK TAŞINIZ VARSA EN KESİN ÇÖZÜM BADEMCİKLERİ ALDIRMAK.. TABİ ÖNCE EMİN OLMAK LAZM.

  bademcik taşı ile ilgli detaylı bilgi:

  http://tonsillolith.wordpress.com/bademcik-tasi-yorumlariniz/

 209. ahmet dedi ki:

  ark.daşlar bnde bu sorunu yaşıodum ama bir kaç gündür tuzlu suyla gargara ypıorm ve koku gitti.tuzlu suyla gargara yptıktn üstünü pamukla iyice silin inanın koku gidio.

 210. yagmur can dedi ki:

  biriside cıkıp evet ben şunu yaptım rahatladım dememiş ne xxx var ya maadem bu sorunumuz var çare arayalım faydalı olalım bu siteyi agız kokusu çekenler kulübü haline getirmişssiniz hepimiz aynı sorunu yaşıyoruz rahat rahat yazıyoruz çünkü kimse dalga geçemez bitanesi nefes testi yaptırmış biilaç kullanmış bitmiş e xxxx neyse ilaç yaz herkes kullansın ne meletiyosun insanları amacın acıbadem hastanesine çekmekse acık ol yada yaz şu ilacın adını sana du edelim

 211. ÖZGE dedi ki:

  Bir çok kişi ağız kokusundan şikayetçidir.Her ne yaparsa yapsın bi türlü bu sorundan kurtulamadıını söyleyip durur.ancak işin aslı öyle diil. çünkü ağız kokusu hastaları 3 grupta toplanır. 1-ağzı kokanlar 2-kotkuğunu sananlar 3-kokmadığını sananlar. yani bu hem fziki hem de psikolojik bir sorundur.bu nedenle doktara giderek test yaptırmak çok önemlidir. ayrıca ağız kokusu fiziki bir çok rahatsızlıın belirtisi olabilir. özelliklede sindirm sistemi ile ilgili ciddi sorunların habercisidir. birçok hastalıın erken teşhisi, ve gerçek tedavi yöntemleri için muhakkak doktora fidilmesi gerekir…
  AĞIZ KOKUSUNUN HANGİ HASTALIKLARIN BELİRTİSİDİR?
  (HERKES İÇİN GEÇERLİ DİİL ANCAK ERKEN TANI VE TEŞHİS GEREKLİ)
  -Özellikle sinüs ve akciğer kaynaklı enfeksiyonlarda,
  -Şeker hastalığı (aseton kokusu gibidir),
  -Böbrek yetmezliği (balık kokusu gibidir),
  -Karaciğer yetmezliği,
  -Metabolizma bozuklukları (teşhisi zor olabilir, zaman zaman ortaya çıkan kötü bir balık kokusu)

 212. memo dedi ki:

  tşk ödevimi yapmamda yardımcı oldun

 213. ömer f. dedi ki:

  ben beni bildim bileli ağzım kokuyor. Sigarayı bıraktım, alkolda almıyorum. ağız kokusu yapacak gıdalardan da kaçıyorum,yemek yesemde yemesemde ağzım kokuyor. artık o dereceye geldim ki ağzımın içine parfüm sıkıyorum, evet evet parfüm sıkıyorum 1-2 saat etkisi kalıyo ama yine geçiyor. Ne yersem yiyeyim karnım hemen acıkıyor. ben mide rahatsızlığımın olduğunu ve bu yüzden ağzımın koktuğunu düşünüyorum, ancak midemde ciddi bir rahatsızlık çıkarsa diye doktora gidemiyorum, korkuyorum. dişlerimi de düzenli fırçalarım, bol bol sakız çiğnerim, koku ağzımdan değil içimden gelen bir koku çok itici ve iğrenç.

  bana bi çare…

  msn: idam_mahkumu@live.com

 214. begüm şahin dedi ki:

  düzenli olarak gün içinde 3 kere yemeklerden sonra dişlerinizi fırçalayıp alkol sigara aldıktan sonra da naneli sakız ve su tüketimiyle üstesinden gelebilirsiniz tabi diş macununu sürekli değştrmeyin ve gargara arkadaşlar..

 215. ece ferah dedi ki:

  yhabu ağız kokusu kalıcımı kafayı yicem herkes benden kacıyoo nolur bişey diğin ağzı kokan herkesi anlıyorum herkesin ağzının kokusu gider insallah

 216. özdemir dedi ki:

  MMMMMUUUUUUUUUUMMMMMMMCCCCCCCCUUUUUUUUU inşallah bizlerde kurtuluruz bu dertten darısı bizim başımıza sana bi sorum olucaak cevaplarsan sevinirim benimde burnum tıkalı ve genellikle biri tıkalıykan diğeri açık ona açıkta denmez normal yani seninde burun tıkanıklığın bu şekildemiydi ve dilinin üzerinde beyaz bi pas oluşuyomuydu şimdiden teşekkürler kurtulduğun için sevindim bu dertten bende hep o günleri bekliyom sevdiğim kıza teklif bile açamıyom ya böyle bi durum işte benimkisi son olarak sen devlet hastanesinemi gittin.

 217. MuMcuuu dedi ki:

  dikkat!!!(kurtulan birisi)

  5sene öncesine kadar sabah kalktığımda kendimi banyoya zor atardım.ağzımdan çıkan koku beni rahatsız ederdi.

  çocukluktan beri sinüzüt rahatsızlığı çekmiştim.gittiğim doktorlar ilaç ve burun spreyi verip gönderdiler.Birgün(allah ondan razı olsun) sinüzüt tomografisi çektirmiştim ve sonucunda burun spreyi verilmişti ve bitince tekrar film çektirip göstermemi istediler. ilaç bitti ve yeniden film çektirip doktorun yanına gitttim.baktı ve spreye devam edeceksin derken başka bi uzman doktor geldi ve filmi aldı elimden.(allah razı olsun adamdan tuttuğu altın olsun)

  ''off çok kötü tamamen tıkanmış'' dedi.Hocam o eski film sprey kullandım ve bu yenisi dedim ama yeniye bakmadı ve dediki

  '' tamamen tıkanmış spreyin içeri gitme şansı yok ameliyat edecem seni ''dedi ve ameliyata aldı.

  inanın bendeki kaynağı sinüzütmüş.ameliyattan sonra sabah uyandığımda gülerek uyanıyodum.diş firçalama filan hikaye ya kokmuyo..ağzınızdaki o ferahlığı size anlatamam. güzel bi kızla 10cm mesafeden rahat rahat konuşmaya başladım. vs vs vss ne kadar güzel bi duygu olduğunu anlatmakla bitiremem :D:D:D

  birsürü safsata yazılmış! tavsiyem doktora gidip sorunun ne olduğunu tam olarak anlamak ve soruna yönelik tedavi olmak.

  -dişler(çürük gibi)
  -miğde rahatsızlıkları
  -solunum yolu enfeksiyonları(sinüzüt bronşit vs)
  -miğde-karaciğer enfeksiyonları
  -bademcik iltihapları

  vs vs… mutlaka bunlardan bir veya birkaçıdır ve mutlaka tedavi edilebilir. Eşek gibi hakandan ilaç istemiş durmuşunuz yahu o hakanın hastalığının ilacı. hakanın midesinde ülser vardır ülser ilacı ile kurtulmuştur ancak sizin dişiniz apselidir :D:D:D

  saçmalamayın.yaşamış ve kurtulmuş birisi olarak çare gerçek nedeni bulmak ve onun tedavisini görmek.başka kurtuluş ve yol yok.

 218. serkan kaya dedi ki:

  Arkadaşlar öncelikle sorunun nerden kaynaklandığını anlamanız gerekli
  1. Ağıdan kaynaklı olabilir.
  2. Mideden kaynaklı olabilir.
  Eğer birinci seçenekse yapılması gereken şey açık…Dilinizi fırçalayın, dişinizi düzenli olarak fırçalayın, diş ipi kullanın, ağız bakterilerini öldüren gargaralar kullanın, diş çürüklerine beklemaden müdahele edin ve bol su için…Eğer sorununuz birinci seçenek yani ağız ise bu belirtilenleri yaptığınızda koku tamamen gidecektir.
  Yok eğer ikinci seçenek yani mideden geliyorsa asıl problem burada ve bunu çözmek biraz daha zordur. Bu durumda öncelikle gastroloji bölümüne gidip muayene olunmalıdır. ancak yine bol su içilmelidir. Marketlerde satılan freshes tarzı organik koku hapları yutmak çözüm olacaktır ancak ömür boyu kullanılamayacağı aşikar dolayısıyla bir doktor yardımı almak neticede şart.
  Ha durum 1. seçenek mi yoksa 2. seçenekmi karar vermek için de burundan her nefes verdiğinizde koku gelmeye devam ediyorsa kaynağı yüksek olasılıkla midedir yok burundan nefes verdiğinizde problem yoksa sorun ağızdadır. bunun için de güvendiğiniz bir kankanızdan yardım almanız gerekmekte.

 219. Sinan Özdemir dedi ki:

  Kakule nin içindeki tohumlar ezilerek yenirse ağız kokusunu gidermeye büyük bi katkısı olurmuş.

 220. nuray demir dedi ki:

  slm arkadaşlar benimde nefes kokusu sorunum varşu arkadaşınız nefes testi yapmış ve testen sonra ilaç kullanmış banada ilacı mail adresime yollarsanız büyük bir sevaba geçersiniz bekliyorum

 221. baki çolakoğlu dedi ki:

  ya arkadaşlar benimde bu sorunum var ne olur banada yardımcı olun çok büyük sevap işlersiniz mail adresim bahi1143@hotmail.com facede var baki çolakoğlu allah rızası için yardım edin

 222. ali veli dedi ki:

  AĞIZ KOKUSU NASIL GİDERİLİR
  Doğal yollardan Ağız Kokusu Nasıl Giderilir?
  Zaman zaman herkesin ağzı kokabilir. Özellikle de sabahları! Bazen karnımız acıktığında veya diyet yaparken, hele soğan, sarımsak gibi şeyler yediğimizde kokudan kurtuluş yoktur.

  Birisi ile konuşurken başını geri çektiğini fark ederiz veya kendimiz ağzımızı kapatma ihtiyacı hissederiz. Her ikisi de birbirinden kötüdür. İnsan rezil olur! Ağız kokusuna genel olarak ağızda artakalan ve damakla dişler arasına sıkışan yiyecek parçaları neden olur. Ağız kokusunun ardında kötü beslenme alışkanlıkları veya bazı sağlık sorunları da gizlenebilir.
  TÜKÜRÜK ARINDIRIR
  Tükürüğün arındırıcı bir özelliği vardır. Tükürük salgısı azalınca bakteriler çoğalır ve kokmaya başlarlar.
  Örneğin;
  -Sabahları ağzımız kokabilir, çünkü tükürük salgısı uykuda hemen hemen sıfırlanır.
  ””Karnımız acıkınca ağzımız kokar. Sakız çiğnemek tükürük salgısını arttırdığı için biraz yardımcı olur.
  ””Vücut susuz kalınca da ağız kokar, çünkü tükürük salgılaması azalır.
  ””Bazı hastalıklar, ilaçlar ve alkol de tükürüğü azaltır. Kokulu yiyecekler, sigara, çürük diş, dişeti sorunları, diş taşları, dişetlerinde plaklar oluşması, ağız ve boğazda iltihaplanmalar dışında; solunum yollarındaki sorunlar, diyabet, reflü, karaciğer ve akciğer hastalıkları da ağız kokusuna yol açan etkenlerdir. Eczaneler ve marketler ağız kokusuna karşı ürünlerle dolup taşar. Ama çoğunun içinde sert kimyasallar bulunur ve ağız kokusunu kısa bir süre için maskeleyip bastırırlar. İsterseniz aşağıdaki önerilerimi deneyin.

  DİŞ MACUNU YAPIN:
  Kendinize gayet sağlıklı bir diş macunu ve gargara hazırlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm malzemeler; yemek sodası ile biraz hidrojen peroksittir. Antiseptik gücünü arttırmak için birkaç damla çay ağacı yağı veya okaliptüs yağı da ekleyebilirsiniz. İşte diş macununuz hazır!

  SU : Ağzınızın kurumasına izin vermeyin. Tükürük vücudun doğal deterjanı gibidir. Onun daima bol bol salgılanmasına yardımcı olun. Tükürüğünüz arttıkça bakteriler azalır. Bunun yolu da su içmekten geçer.
  Çay ve maydanoz ağız kokusunu önler
  MAYDANOZ:
  Ağız kokusundan şikâyetçiyseniz daha az et ve daha az yağ tüketin. Beslenmede meyve ve sebzelere ağırlık verin. Her gün taze mayalanmış yoğurt yiyin. Maydanozun her zerresi şifalıdır. İçindeki klorofilden ötürü ağız kokusuna karşı da son derece etkilidir.
  ÇAY KEYFİ:
  Siyah çayın içinde ağız kokusuna yol açan bakterileri etkisiz hale getiren önemli bileşikler bulunur. Yemeklerden sonra içerseniz gayet iyi gelir. Bazen de yeşil çay veya nane çayı ile değişiklik yapabilirsiniz.
  30 SANİYEDE AĞIZ KOKUSUNU GİDERMENİN YOLLARI

  1.Nefes kokması çoğu zaman ağız kuruluğundan kaynaklanır. Hemen garsondan İçine limon atılmış su isteyin. Limon ağız kokusunu saklar.

  2.Varsa çaktırmadan ağzınıza bir sakız ya da nane şekeri atın. Hızlıca çiğneyip karşınızdakine fark ettirmeden atın. Gece boyunca çiğnemeyin.

  3.İçinde zencefil fesleğen nane veya maydanoz olan bir yemek sipariş edin. Yemek gelince önce yaprakları çiğneyin.

  4.Masada meyve varsa ağzınıza bir parça elma atın. Elma nefesi tazeler ve dişlerin araşma sıkışmış yemek artıklarını çıkarır.

  5.Çaktırmadan yemek masasındaki tuzu alıp tuvalete gidin. Tuz ve bol suyla gargara yapın.

  6.Kabartma tozu bulabilirseniz dişlerinize diş etlerinize ve dilinize sürüp bol suyla ağzınızı yıkayın. Kokuyu gidermede bir numaradır. Tuvalete gitme bahanesiyle masadan ayrılıp garsondan isteyebilirsiniz.

  7.Masada viski tarzı ağır bir içki içiliyorsa hemen büyük bir yudum alın. Alkol diş yüzeyine yapışıp nefesinizi kokutan bakterileri öldürür.

  8.Ağız kokusu dilinizin üzerindeki bakterilerden de kaynaklanıyor olabilir. Masadan bir kaşık araklayıp tuvalete gidin. Kaşığı ters çevirerek yukarıdan aşağı dilinizin üstünde gezdirip bakterileri giderin.

  9. Kaşık ayarlayamazsanız elinizi iyice yıkadıktan sonra bu uygulamayı parmak uçlarınızla da yapabilirsiniz.

  10.Masava dönmeden önce ağzınızı taze suyla uzun uzun çalkalayın.
  AĞIZ KOKUSU NASIL GİDERİLİR?
  AĞIZ KOKUSUNU ÖNLEMEK İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER
  Sabah kalktınız nefesinizin çok kötü koktuğunu kendiniz bile hissediyorsunuz, arkadaşınızla konuşurken ağzınızı kapatmak zorunda kalıyorsunuz, siz konuşurken karşınızdaki kişiler sizden uzak durmaya çalışıyor ya da siz konuşurken karşınızdaki kişinin yüz ifadesi birden değişiyorsa bu sorununuza acilen çare bulma zamanınız gelmişte geçiyor demektir. Öncelikle bu sorununuzun neyden kaynaklandığını bulmanız gerekiyor. Çünkü ağız kokusunun birden fazla nedeni vardır.

  ÖNERİLER
  *Ağız Kokusu İçin Bitkisel Çayın Yapılışı
  Malzemeler
  Biberiye çiçekleri
  Sıcak su
  1 adet limon
  Yapılışı : Biberiye çiçekleri kaynar suyun içine atılır. İçine 1 adet limon dilimlenerek eklenir. Bu karışım 20 dakika bekletilir. Sürenin sonunda karışım sıkılarak su elde edilir. Elde edilen bu su biraz daha dinlendirildikten sonra sabahları aç karnına ve yemek sonrası bir fincan içilir.
  *Ağız Kokusu İçin Gargaranın Yapılışı
  Malzemeler
  Menekşe çiçekleri
  Maydanoz
  Nane ruhu
  Yapılışı : Menekşe çiçekleri ve maydanoz bir miktar suyun içinde 10 dakika kaynatılır. Elde edilen karışım süzülür. Bu suya bir miktar nane ruhu katılarak bir gün bekletilir. Artık ağız kokusu sorununuz için gargaranız hazırdır. Bu suyla rahatsızlığınız devam ettiği sürece yemeklerden önce ve sonra gargara yapabilirsiniz.,

  *Ağız Kokusu İçin Gargaranın Yapılışı
  Malzemeler
  Adaçayı
  Nane ruhu
  Yapılışı : Bir avuç kadar adaçayı sıcak suyun içine katılarak 15 dakika demlenmesi beklenilir. Elde edilen karışım sıkılarak içine bir miktar nane ruhu katılır. Bu su gün boyunca dinlendirilir. Dinlendirilmiş olan su yarı oranda içme suyuyla karıştırılarak ağız sık sık çalkalanarak gargara yapılabilir.
  Ağız Kokusunu Önlemek İçin Neler Yemeliyiz

  1. Elma, armut, havuç: İçerdikleri gıda lifi sayesinde tükürüğü temizler, aynı zamanda hoş tatları sayesinde nefesimizi ferahlatırlar.
  2. Taze nane yaprakları: Özellikle soğan ya da sarımsak yediyseniz bunların kokularını yok etmede oldukça etkili bir bitkidir.
  3. Tarçın kabukları: Tarçın kabuklarında bulunan özel bir yağ, ağızda bulunan bakteriyi yok eder.
  4. Sakız: İçeriğinde xylitol bileşkeni olan sakızlar çürüklerini önlemeye yardımcı olur.
  5. Limon: Limon ağız kokusunu önlemede önemli bir yiyecektir. Limonu ortadan ikiye bölüp yiyin.
  6. Maydanoz: Nefesiniz ferahlatmakta oldukça etkili bir bitkidir maydanoz. Özellikle soğanlı, sarımsaklı yiyeceklerden sonra bir parça ağzınıza atın ve yavaş yavaş ağzınızın içinde çiğneyerek ezin. Ferahlığı sizde hissedip ağız kokunuzun yok olduğunu göreceksiniz.
  7. Kakule, anason, kişniş, karanfil, rezene gibi bazı baharatlar: Eğer ağız kokusu probleminiz varsa sofanızda bu baharatları bulundurmaya ve kullanmaya özen göstermelisiniz.
  8. Yoğurt: Günde bir veya iki kere yiyeceğiniz yarım kap yoğurt ağız içerisindeki ağız kokusuna neden olan hidrojen sulfüt kokusunu yok etmeye yardımcı olur.

  KÖTÜ AĞIZ KOKUSUNU GİDERME
  Kötü ağız hijyeni, diş çürüğü, dişeti ve çevre kemik dokusundaki hastalıklar, ağızdaki eski dolgu ve kaplamaların altındaki çürükler istenmeyen kokulara zemin hazırlıyor.

  Ağız kokusunun tıbbi adı halitosiz. Diş hekimi Sibel Tezil, ciddi enfeksiyonlardan kaynaklanmayan ağız kokularının çoğunlukla diş ve dişeti rahatsızlıklarına bağlı oluştuğunu söylüyor. Her ikisinin de nedeni aynı: Dişler düzenli fırçalanmadığında ağızda oluşan bakteri tabakaları. Diş yüzeyi iyi temizlenmediğinde bakteriler bu bölgeye yerleşir. Atıklarındaki sülfürlü bileşikler kötü kokuya yol açar. Aynı şekilde dil köküne yerleşen bakterilerin ölüleri ağızda koku oluşturur.

  AĞIZ KURULUĞU DA SEBEP

  "Dişleriniz Konuşuyor" kitabının yazarı diş hekimi Dilşad Doğan Özdoğan, ağız kuruluğunun da ağız kokusuna yol açtığını belirtiyor. Tükürük akış hızı ve miktarındaki azalma, ağız kuruluğunu artırır. Ağız kuruluğunda normalden daha az olan tükürük, dil üzerindeki artıkları ve maddeleri yeterince yıkayamaz. Bu da kokuya sebep olur. Tükürük azlığı, ağız ortamında oksijen azlığı anlamına da gelir. Bu da oksijeni sevmeyen organizmaların oluşmasına olanak sağlar.

  Ayrıca tükürük bezi hastalıkları, diyabet, hepatit, vitamin eksiklileri, menopoz, duygusal gerilim ve bazı ilaçlar tükürük üretimini azaltabilir. Koku, ağız içindeki mantarlar ve yaraların sonucunda da meydana gelebilir. Akciğer kaynaklı enfeksiyonlar, böbrek ve karaciğer yetmezliği, metabolizma bozuklukları, açlık, diyet, oruçlu olmak, burun tıkanıklığı sonucu oluşan ağız kuruluğu da koku yapar.

  GIDALAR DA ETKİLİ

  Soruna yol açan bir başka neden de kronik bademcik iltihapları, burun ve sinüslerde oluşan rahatsızlıklar. Kulak burun boğaz hastalıkları uzmanı Dr. Şenol Çivelek'in verdiği bilgiye göre koku oluşum süreci şöyle gelişiyor: Yüz kemiklerinin içindeki sinüzit adı verilen boşluklarda müzmin iltihap varsa, akıntı genize boşalıyor. Genizde meydana gelen kötü koku nefesle yayılıyor. Müzmin bademcik iltihapları, bademcik döküntüsüne yol açarak ağız kokusu şeklinde kendini gösteriyor.

  Yiyeceklerin de ağız kokusunda rolü var. Yüksek protein içerikli, yani kırmızı et, balık, peynir ve süt ürünleri gibi gıdalar, soğan, sarımsak, turp gibi koku veren yiyecekler ağız kokusuna yol açan sülfür içermelerinden dolayı nefeste koku oluşturur. Alkol, kahve ve sigaranın da etkisi göz ardı edilemez.

  DİLİNİZİ DE FIRÇALAYIN

  Kokunun önlenmesi için öncelikle ağız hijyenine özen göstermek gerekiyor. Diş fırçalamanın bile kuralı var. Alt ve üst çenedekileri ayrı ayrı olmak üzere, fırça tüm dişlerin ön, üst ve arka yüzeylerinden en az üç kez geçecek şekilde fırçalamak gerekiyor. Bakteriler iyi temizlenmeyen yüzeyler gibi, pütürlü yapısı nedeniyle dile de rahatlıkla yerleşebiliyor. Dil yüzeyinin ve özellikle arka kısmının fırçalanması kokuyu önlemek açısından önemli. Eğer fırça ile bu yüzeyi fırçalamaktan rahatsız oluyorsanız temiz bir plastik kaşık kullanarak dili kökünden ucuna kadar sıyırarak temizleyebilirsiniz.

  Ayrıca dilinizi rahat ve düzgün bir şekilde temizleyebilmek için piyasada bulunan dil fırçaları ve dil kazıyıcılarından yardım alabilirsiniz.

  KOKU TESTLERİ VAR

  Sorunun tedavisine başlamadan kokunun kaynağını bulmak gerekli. Önce tam bir ağız muayenesi yapılıyor. Koku testleri ile uçucu sülfür gazları tespit ediliyor. Sonra dişeti hastalıkları ve diş çürükleri tedavi ediliyor. Ağız enfeksiyonları yok ediliyor, gömük, sorunlu dişler çekiliyor ve tedavi kısa sürede sonuç veriyor. Ağız enfeksiyonları tedavi edildikten sonra gargaralar ve diş macunları da yardımcı oluyor. Ayrıca ağız dışı nedenler araştırılıp, ona yönelik kontrol programı yapılıyor.

  DOÇ. DR. HASAN TANYERİ

  Ağız kokusu kötü haber olabilir

  Erişkinlerde seyrek rastlansa da, ağız, boğaz ve alt solunum yolları bölgelerindeki tümöre bağlı olarak ağız kokusu gelişebiliyor. Ülserasyon adı verilen, krater görünümlü tümörün çok süratli büyümesine ayak uyduramayıp ölen dokular kötü koku yayabilir. Nefesin kokmasıyla birlikte ses kısıklığı, yutma güçlüğü, kulağa vuran ağrı, ağızdan kan gelmesi ve boyunda şişlik gibi şikayetlerle birlikte ağız kokusu ortaya çıkarsa tümör ihtimali göz önünde bulundurulmalı.

  AĞIZ KOKUSUNU ÖNLEYECEK 7 ÖNLEM

  Eğer ağzınızda herhangi bir enfeksiyon, vücudunuzda nefesinizin kokmasına yol açacak herhangi bir sağlık sorunu yoksa ağız kokusunu engellemek için gargara ve diş macunlarıyla yapılacak düzenli temizlik yeterli.

  ”” Ağız kuruluğunu önlemek için gün boyu su için.

  ”” Aldığınız ilaçlar ağız kuruluğu yapıyorsa, yudum yudum su için; dişlerinizi ve dilinizi fırçalamayı aksatmayın.

  ”” Tükürük salgısını hareketlendirin. Bakteri oluşumunu önlemek için ağzın oksijenlenmesine yardımcı olun. Şekersiz sakız çiğnemek bunun en kolay yolu. Bu arada mentollü pastillere dikkat! Kokuyu giderir gibi görünse de kuruluğa neden olur.

  ”” Bol su içeren sebze (domates, kereviz gibi) ve meyveler (elma gibi) tüketin. Yiyeceklerinizin üzerine maydanoz doğrayın.

  ”” Sarımsak, soğan ve baharattan kaçının ya da pişirerek yemeyi tercih edin. Çoğunlukla kötü sindirildikleri için süt ürünleri de bu probleme neden olabilir.

  ”” Alkolü ve sigarayı bırakın.

  Ağız kokusu fobisi

  Ağız kokusu endişesi kimi zaman kişinin psikolojisini etkiliyor ve fobiye dönüşüyor. Kimsenin fark etmediği kokuyu zihninde abartan "halitofobi"liler, depresyona sürükleniyor, aralarında intiharı düşünenler bile çıkıyor. Hayali ağız kokusu, "Olfactory Reference Sendrom" adı verilen psikiyatrik bir durum. Hasta kötü koku yaydığına inanıyor. Ağız ve diş sağlığının düşmanı stres, kimi durumlarda ağızdaki tükürük akımını da azaltıyor. Stres altındaki birey, ağız kurumasına bağlı koku oluşumundan etkilenip halitozis geliştiriyor.
  Ağız kokusundan kurtulmanın çaresi!
  Ağız kokusundan kurtulmanın yolları
  Nefes kokusu nasıl geçer?
  Nefes kokusu nasıl giderilir?
  Ağız kokusu nasıl geçer?
  Ağız kokusu nasıl giderilir?
  Ağız kokusu nasıl önlenir?
  Günümüzde birçok insanda görülen ve ortama rahatsızlık veren ağız kokusu birkaç yöntemle ortadan kaldırılabiliyor. Sebepleri dişeti hastalığı, diş çürüğü, problemli dolgu ve ağzında tükürüğün az bulunması olan kokuyu gidermenin yolları ise”¦
  Çağlar Avcı’nın haberi
  Uzmanlar dişeti hastalığı, diş çürüğü, problemli dolgu ve ağzında tükürüğün az bulunmasını sebepleri arasında gösterdiği ağız kokusunun, düzenli fırçalama ve diş hekimine gidilmesiyle ortadan kaldırılabileceğini ifade ediyor.
  Ayrıca, bu zamana kadar çok duymadığımız dilin fırçalanması da kokunun engellemesinde fayda sağlıyor.
  Özel Yeşiltepe Polikliniği Diş Hekimi Murat Sözmen, çevremizdeki birçok insanda ağız kokusunun büyük bir sorun olarak karşılarına çıktığını belirtiyor. İnsandaki ağız kokusunun yüzde doksan nedeninin diş ve dişeti hastalıklarından kaynaklandığına dikkat çeken Sözmen, kokunun önlenmesi için düzenli diş fırçalamanın ve diş ipi kullanmanın öneminden bahsediyor. Çünkü ağız kokusunun en temel sebebi diş aralarında kalan gıda artıkları. Bunun yanında ağızda kokuya sebep olan, çürük, problemli dolgu, dişeti çekilmesi ve diş taşı sorunu bulunuyorsa mutlaka bir diş hekimine gitmeniz tavsiye ediliyor. Çünkü dişlerinizi düzenli fırçalasanız da bunların tedavisi diş hekimi koltuğundan geçiyor.
  Sözmen’in, kokuya neden olan faktörler arasında bahsettiği diğer bir önemli gerekçe ise ağızdaki tükürük miktarı. Ağızda salgılanan tükürüğün yıkayıcı etkisi bulunması, dişleri temizleyerek, ağızdaki zararlı maddelerinin etkisini azaltıyor. Tükürüğün az olması bu etkiyi zayıflatıp, ağız kokusuna sebep oluyor. Sözmen, ”Böyle durumlarda hastada diş taşı çok olur. Koku da fazla. Bir de dişini iyi fırçalamıyorsa tehlike ciddi boyutlara ulaşır. Kişi bol su içmeli ve düzenli diş fırçalamalı ki denge sağlansın.” diyor. Sözmen öte yandan, dilin de fırçalanmasının ağız kokusunu engellemede önemli olduğu vurgusunu yapıyor. Çünkü sigara, çay ve kahve içenlerde dil pası oluşuyor. Bu da kokuya neden oluyor. Sözmen bu durumda ‘dişlerinizi fırçaladıktan sonra dilinizi de mutlaka fırçalayın.” şeklinde konuşuyor.
  Diş heki mi Murat Sözmen, dişte oluşan ve başta kokuya sebep olan diş taşlarının temizlenmemesi durumunda dişin çekilmesinin söz konusu olabileceğini aktarıyor. Sözmen, “Diş, taşları zamanla diş eti çekilmesine neden olur. Bu durum diş ile dişeti arasında derinliği açar. En son olarak dişi sadece kemik tutar. Diş enfeksiyona açık hale gelir. Sallanır. Çekilmesi zaruri olur.” diyor. Sözmen ayrıca, 20”²lik dişlerin de uygun çıkmaması durumunda çekilebileceğini anlatıyor.
  Et kalıntıları da koku yapar
  Diş hekimi Murat Sözmen ”Etler lifli gıda olduğu için diş aralarında kalabiliyor. Bu da diş fırçalamayla ya da diş ipiyle çıkarılmaz ise kokuya sebep olabilir.” uyarısında bulunuyor. Bu etlerin çıkarılmasında kürdan kullanmanın tehlikeli olabileceğini anlatan Sözmen, ”Bu enfeksiyona neden olur. Bu durumda ağız sağlığı tehlikeye girer.” dedi.

  Zaman

 223. Mc Kabotaj dedi ki:

  arkadaslar yemın ederım cok gır gır bı ınsandım…Ama sigara alkol ve çayı .çmeye basladıgımdan berı inanın sadece msnde veya telefonda gırgır yapabılıyorm o kadar cok kız arkadasım var kı inanın hepsı bana sap demeye basladılar 😀 Konusamıyorm yanlarında veya konusrsam sessız ve kafam one eyık sekılde yada agzımın kokusunun onlara gıdemıcegı sekılde duruyorm oyle konusabılıyorm uzak mesafede duruyorm 🙂 ah işte Allah kahretsın yapmadım sey kalmadı, her seyi denedim ama olmuyo dıs etlerım curudu o kadar cok fırcalıyorm kı koku gıdecek dıye ama ınanın hıc bı faydası olmuyo kendımı cok kotu hıssedıyorm ruyalarıma gırıyo her kez benı konusmayı bılmıyo sanıyo o kadar kulturlu ınsanım kı ailemle konusurken cok rahat ve guzel konustuugumu dusunuyorm okulda veya bı ortamda cok sessız ve uslu bır cocuk oluyorm bunun sebebını kımse bılmıyo tabı sızden harıc en guzel cozumu bılen varsa buyrun soylesın ona dualar okumaya baslıyacagım sımdıden tesekkurler…

 224. ali şen dedi ki:

  arkadaşlar bende psikolojikmen oluyor bu koku biliyorum.ssadece toplum içine çıktığımda oluyor aile içinde flan olmuyor.arkadaşlarım arasında sürekli aklımdan ağızımmı kokuyor acaba diye düşüne düşüne kokmaya başladı .yani kesinlikle psikolojik ama çözümünü bulamadım.yardımcı olun lütfen

 225. hknfbli dedi ki:

  teşekkür ederim işime yaradı…

 226. seda06 dedi ki:

  kahve cekirdegi cigneyin arkadaslar etkili oluyormuş

 227. dost dedi ki:

  arkadaşlar eczaneden klorhex adlı gargarayı alın günde birkez garagara yapın.. 45 dakka bişi yemeyin su içmeyin… 45 dakka boyunca gargaranın kötü tadı aznda olucak belki ama daha sonra bişiler yediğinizden itibaren enaz 12 saat nefesiniz kokmıycaktır,,,

 228. ceren özkurt dedi ki:

  biri ilaç yazsın doktora gitmeye cekiniorum :(:(:(

 229. özdemir dedi ki:

  ve son olarak burda birilerinin çıkıp ilaç ismi vermesini beklemeyin,hele ALLAHı bu işe karıştıranları hiç dinlemeyin:) harekete geçin

 230. özdemir dedi ki:

  yanak iç yüzeyinde,dil üzerinde,dişeti üzerinde beyazımsı bi tabaka olup ağız kokusundan şikayet eden arkadaşlarıma sesleniyorum:dahiliyeye gidip kan,idrar,gaita testi yaptırın temiz çıkarsa,kbbye gidip boğaz kültürü yaptırın kbbde yaptırdığımız test ağız içi mantara yöneliktir. benim ilk 3 testim temiz çıktı fakat içimden bi ses bende ağız mantarı olduğunu söylüyo.kbbye gidip boğaz kültürü yaptırdıktan sonra sizlerle yaşadıklarımı paylaşıcam ve doktorlara güzel hitap edin:).yaşamımızı olumsuz etkileyen bu şikayete teslim olmayın hemen ertesi gün gidip bu testleri yaptırın bence.bu benim nacizane bir önerim size teşekkürler.lütfen sizde yaşadıklarınızı anlatın

 231. devran dedi ki:

  Ali Turkuaz arkadaşıma sesleniyorum,yüce yaratana mutlaka inanıyorum ve eminimki herkes inanıyordur. Konu inanıp inanmama değil; konu istemediğimiz bir rahatsızlık!Allah bize bu rahatsızlığı lutf etti diye karşımızdakileri de kendimizi de ailemizi de rahatsız etmeye hakkımız yok. Hem zaten Cenab-ı Allah insanların diyalog içinde olmasını ister, bu yüzden Allah-u Tealanın bu isteğini yerine getirmek için, sağlıklı iletişim kurabilmek için bu sorunu aşmamız lazım. Ne kendimizde ne de karşımızdaki birinde olmasını istemediğimiz bi rahatsızlık bu! Dolayısıyla bu ortak sorunumuzu hep birlikte aşmalıyız ve inşallah bi çaresini bulan olur ve çareyi bulanın o çareyi burada yayınlamasını temenni ediyoruz hep birlikte. Arkadaşlarım sizden ricam bi çare bulamayan burada boş yere yorum yapmasın ve milleti heyecanlandırmasın,şahsen ben bi çare bulana kadar buraya başka bi yorum yapmayacağım. Dileğim burdaki herkes bu hoş olmayan sorunu en kısada atlatır ve üzerimizdeki bu olumsuz psikolojiyi atarız. Saygılarımla arkadaşlarım, hoşça kalın…………

 232. Ali T. dedi ki:

  Bu sorunu olan tüm dostlar öncelikle moralinizi bozmayın;moralinizi bozmaya degmez asla..

  Unutmayın hersey sizin icin var ! Günesler,galaksiler,yıldızlar,evren ve Hayat…Yani insan ırkı icin,insanlık icin,sizin icin..

  İnsan ırkı ki;tüm kainata halife olarak gönderilmis,Yüce Allah tarafından kutsal bir görevle vazifelendirilmistir..

  Size verilen deger Yüce yaratan tarafından bicilmistir;bu deger ki gercek deger;kim tarafından ya da hangi sartlarda kaldırılabilir düsünmemek elde degil.. Bu degeri kaldırmaya KOKU nun , sizin ve hicbir mahlukatın gücü yetmez,yetemez…

  Ancak Seytan tarafından gönderilern vesveseler;kendinin degerini unutturucu,moralini bozucu,amacını sasırtıcı ve hatta intiharı dahi süslü gösterici yanıltmacalardan ibarettir..

  Günümüzün narsist dünyasında deger kavramı sadece goruntuye,maddiyata yani 'madde'ye indirgenmistir..Ve narnist dünyanın piyonu haline getirilmek istenen zavallı bizlerde 'deger' i hep maddiyatta arama yanılgısına düsmüsüzdür..

  Narsist kültürün en büyük silahı olan dezenformasyon(yanlıs bilgilendirme) insanlara karsı saf degıstırmıs insanlar tarafından kutsal görevi unutturmak icin sürekli kullanılmıstır.. Örnegin ; Kadının 'annelik' degeri indirgenmis ve cinsel obek haline getirilmesi postmodern yasam ilkelerine daha uygun oldugundan bu dezenformasyona gidilmisdir..

  Sonuc olarak bunu okuduktan sonra bir kez daha düsünün ve Yüce Yaratanın size bahsetmis oldugu degeri kanınızın her damlasında hissedin..Unutmayın ki degeriniz Allaha ibadet ettikce artıcak ve bu degeri postmodern dünyanın hicbir gücü ve setyani hicbir vesvese indirgeyemiyecek..

  Allaha emanet olun 'deger'li dostlar..

  Ali Turkuaz

 233. ertuğrul dedi ki:

  arkadaşlar bide burda cok ciddi bir problemle uğraşıyoruz lütfen gercekci olun

 234. erturul dedi ki:

  ne günah işledimde bu koku belası başıma musallat oldu kendimi bildim bileli var pisikolojim bozuldu ruh sağlığımda bozulmaya başladı bir insanla en iyi telefonda konuşuyorum inanın kimseye yaklaşamıyorum kendime güvenim kalmadı hayat nasıl bişi anlamadım hic bişi tat vermiyor bide uzman tv de ağız kokusuyla ilgili ölcüm ciyazından bahsettiler istanbuldaymış son umudumda ora bıktım ya kokudan başka bişi yok hayatımda

 235. Ali T. dedi ki:

  Arkadaslar bence cogunuzda agız kokusu degilde halitofabi var yani psikolojik..Durum su agız kokusunun 2 cesidi var:

  1. Normal agız kokusu
  2.Kötü agız kokusu

  1. sıktakı agız kokusu herkesde vardır arkadaslar yemek yıyınce agzımızın yemege kokması,sabah kalkınca agzımızın kokması cok normaldir ve herkesde olması kacınılmazdır.

  ancak 2. sıktakı durumda tedavı olmak gerekır ve rahatsızlıgı doguranda budur ben cogunuzdakinin 1. sıktaski koku turu oldugunu dusunuyorum bılmem bana hak verırmısınız..saygılarımla..

 236. kedimsi dedi ki:

  arkadaşlar birde 'misvak' kullanmayı denerseniz sorununuz çözülür sanıyorum..hem mide sorunlarınıza hemde ağız sorunlarınıza iyi gelicektir.peygamber efendimiz boşuna kullanmamış, hatta 'ümmetime zor gelmiyeceğini bilsem her namazdan önce kullanılmasını farz kılardım' diyede bir hadisi vardır.gerçi bir çoğumuz namazı önemsemez ama…

 237. aysegul aktaş dedi ki:

  bnm hiç ağzım kokmuyor çok şanlıyım heralde

 238. karahan dedi ki:

  arkadaşlar bende uzun süredir bu sorunu çekiyorum.bi gün almanyadan gelen akrabam bana bir gün bi sakız verdi inanın cok etkili olmustu.o günden sonra almanya dan bir koli sakız getirttim:)) bunun için yalnız ben bu sıkıntıyı yaşarken bişeye dikkat ettim bazı gıdaları yediğimde koku daha da artıyor,o gıdaları yememeye çalışıyorum.eğer mecbur kalırsam sakızımdan bi tane alıyorum:)) 5-6 saat beni kurtarıyor.ben böyle bi çözum buldum.sakızı merak eden varsa markası AİRWAVES daha kalıcı bir cozum bulmak umuduyla…

 239. arha can güler dedi ki:

  ya bnde cekiordm ama yeni ve doğal bir yol ogrendim artik sabah kalktigimda bile naneli sakız cıgnedigimden daha güzel kokuyor msn adresimi ekleyin arha9595_@hotmail.com ekleyin soliim

 240. kokusuzluk özlemi :-) dedi ki:

  valla bene bu sorunun bi tek erkeklerde olduğunu özelliklede sadece ben ve birkaç arkadaşımda olduğunu düşünüyodum ama gördümki bayanlarda da varmış bu lanet sorun açıkçası başkalarınıda aynı sorunla görünce moralim azda olsa düzeldi gibi :-)) şaka bi yana da bu sorun gerçekten çok kötü bi sorun!!! daha temiz,ferah,mide bulandırmayan ve ağzı kokmayan bi toplumda yaşamak için çok iyi bi şekilde bilinçlenmeli ve fikir alış-verişinde bulunmalıyız ve bu sorunu hep birlikte atlatmalıyız.unutmayın ki bu sorunu,ailemizden biri, sevgilimiz yada sürekli birlikte çalıştığımız iş arkadaşımız yaşıyo olabilir ve kendimizde bu durumdan dolayı tiksinebiliriz!!!bu yüzden bu konu hakkında kesin bi bilgisi olan; burada bu kadar bu lanet sorunu yaşayan insana mutlaka kesin bi çözüm yolu söylesin ve temiz,kötü kokmayan,ferah bi ortamda yaşayalım.yada bu sorunu yaşayıp da bi şekilde çaresini bulanlarda mutlaka yöntemlerini burada paylaşsın!!!! şimdiden vereceğiniz müjdeli haberler için teşekkür ediyorum. yakında bi dernek kurup isminide ağız kokusuz yaşam derneği koyucam zaten,katılmak isteyen olursa beklerim :-))) :))

 241. emine sorgün dedi ki:

  arkadaşlar bende aynı dertten doktora gittim.mideden kaynaklı olduğunu düşündüğüm için dahiliye gittim. test yaptırdık midemde h.pylori bakterisi varmış. ve trio ilacınıda bana verdi. kullandım sabah uyandığımda ağzım çok ferahtı çok mutlu oldumm gecti die düşündüm btn gün aynı şekilde devam etti. ama ilaçlar okdar ağırki sürekli mide bulantısı yapıor ağız tadı bozuluo sürekli şeker bişeyler yiyip içiodum. gece uyandrıo o derece mide bulandırıo.. içtğm süre içinde gayet iyi bi tesirini gördümm. ama sonra devam edemedim. çünkü öğrenciydim ve mide bulantısına dayamadım bıraktım. tekrar doktora gidip aynı ilacı alıcamm. uzun süre kullansam acaba kesin sonuç görürmüyüm öğrenmek lazımm?

 242. fatma er dedi ki:

  bnmde sıkayetım var dr.gıttım bogazımda faranjıt oldugunu soledı.bobreklerımde de sorun yokmus pekı ama ozaman neee etkılı bı ılac bılen varsa lutfen yazsın aeo.

 243. şenol kiniş dedi ki:

  arkadaşlar ağız kokusu %80'ni ağız içi ile alakalıdır. bununla ilgili olarak çürük dişlerin çekilmesi(veya dolgu yapılması), diş eti iltihabı, ağız enfeksiyonu varsa bunlar giderilmeli. diş plaklardan temizlenmeli ve diş araları için diş ipi kullanılmalıdır. dilin günde en az 1 kere olmak temizlenmesi(önemli) gerekir. eğer bu işlemlerden sonra hala ağzınız kokuyorsa ise üst solunum enfeksiyonları, sinüzit şikayetleriniz varsa giderilmesi gerekir. ayrıca mide hastalıklarıda ağız kokusuna önemli derece etkendir. midenizde gastrit, ülser ve 12 parmak bağırsağınızdaki hastalıklar ağız kokusuna neden olmaktadır. ayrıca mide içeresinde bulunan (insanların %80 inde bulunur) helicobakter pylori adındaki bakterinin ağız kokusu yapabilmektedir. özellikle helicobakter eradikasyonu için verilen tedavi paketi(helipak, trio blister) kullanılması uygundur. helicobakter pylori nin yok edilmesinin yanında ayrıca farenjit ve bağırsaklardaki bakteri temizlenmesinde etkilidir. eğer hala ağız kokusu geçmediyse böbreklerini kontrol edilmesi gerekecektir. söylediğim tüm aşamaları dikkatlice uyguladığınızda ağız kokusundan kurtulucaksınız. ağız kokusu için tüm şikayetleriniz için bana yazabilirsiniz. herkese geçmiş olsun, sağlıklı bir hayat dileğiyle.

 244. ayıboğan dedi ki:

  çok güzel bir yazı

 245. aysel dedi ki:

  arkadaslar bizde o sorunu cekıoduk diş doktoruna gidin ve ağızınızdakı dıs taslarını temzleyn koku %90 gidio.inş fayda bulursunuz ama diş hekımınz kalıtelı olsn.

 246. kübra dedi ki:

  lionilker arkadasım bende denemiştim kloroben gargarayı ama hiçbir işe yaramıyor…o ağız temizliği için kullanılıyo.yani eğer koku ağız içi kaynaklıysa gecer değilse gecirmez..arkadsları umutlandırmayalım

 247. lionilker dedi ki:

  Hala bu konuyla ilgilenen varsa Kloroben gargara ile sabah akşam 1 kere gargara yapın.Sonucu söylemiyorum kendiniz bile şaşıracak beni bulup teşekkür etmek isteyeceksiniz.Şaka bi yana bu gargara ağızda oluşan bakterileri önlemede ve hijyeni geri kazandırmada kullanılıyor.

 248. nazlı topcu dedi ki:

  merhaba arkadaşlar.adım nazlı.dotorum.bende de ağız kokusu var ne yazıkki.böbrek tedavisindeyim. pelin arkadaşımızın bahsettiği trio mide ilacıdır.ağız kokusu için değildir.midenin ph ını önemli derece yükseltir.midede ciddi yaralar oluşturabilirTRİO’yu oluşturan üç ilacın (Klaritromisin 500 mg film tablet, Lansoprazol 30 mg Mikropellet kapsül, Amoksisilin 1000 mg tablet) birlikte kullanımları ile ilgili farmakokinetik çalışma mevcut değildir. Lansoprazol ile amoksisilin veya lansoprazol ile klaritromisin kombinasyonları uygulandığında klinik olarak anlamlı bir ilaç etkileşimi gözlenmemiştir. Bu üç ilacın birlikte kullanımından sonra klaritromisin, lansoprazol ve amoksisilinin gastrik mukoza konsantrasyonları ile ilgili farmakokinetik veri mevcut değildir..kullanmadan önce doktora danışın.
  ——————birde ağız kokusu sanıldığı gibi sadece mide veya dişlerden kaynaklanmaz.böbrek iltihabı,yumurtalık iltihabı,boğaz enfeksiyonu,karaciğer rahatsızlıkları da neden oluyor. yani içten gelen bir koku hissediyorsanız mutlaka muayene olunuz.
  bu dertten kurtulmak dileğiyle..sağlıklı kalın 🙂

 249. melek dedi ki:

  arkadaşlar gerçekten çok kötü bişiy.benim galiba hayatta tek sorunum o. yazdığınız ilaçları alıcam.inşallah yardımcı olur.

 250. Salim dedi ki:

  Selen Fandocur diye bir ialcı bulamadım?

 251. Selen Sumayir dedi ki:

  Benimde agzim kokuyooo :(:(:(, asikoldugum cocukla 1 aydir cikmaya basladim, fark etti mi etmedi mi dusuncesi yedi bitirdi beni. Bi ilac ismine rasladim nette: fandocur-Mineral-Drink MICRO 100 ml: adinda. ALLAHM yardimcimiz olsunnnnnn 🙁 cok kotu cokkk… 🙁

 252. pelin dogan dedi ki:

  BEN TAHLIL YAPTIM MIDEM ICIN YARA VARMI YOK MU DIYE FAKAT TEMIZ CIKTI COK SUKUR MIDEM EGER SIZINKIDE BENIMKI GIBI TEMIZ CIKARSA ZATEN TAHLIL YAPTIRDIGIMDA BIRAK MIDEDE YARAYI KURT FALANDFA CIKMADI TEMIZDI TRİO İLACI MİDE ILACIDE DEGILDIR SADECE AGIZ KOKUSU ICINDIR SABAH AC KARNINA 3 TANE AKSAMDA AC KARNINA 3 TANE FARKLI BI ILAC BEN OZEL HASTAHANEDEN ALDIM ILACI BANA BUNU TAVSIYE ETTILER DOKTORUM. ARKADASLAR (14 BLİSTER) UZERINDE YAZIYO ZATEN YANI 14 GUN BOYUNCA KULLANABILIYOSUNUZ ILACIN BIRINDE 500 MG KLARİTROMİSİN FİLM TABLET,30 MG LANSOPRAZOL MİKROPELLET KAPSUL,1000 MG AMOKSİSİN TABLET ZATEN 14 BLİSTER OLLDUGU ICIN SADECE BUNLAR YAZIO

 253. tuğba ... dedi ki:

  arkadaşlar ağız kokusunu bende çekiyorum.ama neden olduğunu buldum..eğer karnınız çok acıkıyorsa midenizde kurt olabilir.bende kurt çıktı.doktorunuza danışın kurt varsa karnınızda. onun ilacını alın.veyada cok yakan şeyleri yiyebilirsiniz mesela acı biber turşu olabilir.onlarda midenizde kurt varsa eğer fayda sağlar..umarım yardımcı olmusumdur

 254. eykan eyil dedi ki:

  pelın abla bu ilac mıde ılacımı yoksa sadece agız kokusu ıcınmı simdiden cokkk saol…hakan abiden insaflı cıktın yani….

 255. İLHAN YILDIRIM dedi ki:

  PELİN DOĞAN
  GEÇMİŞ OLSUN ÖNCELİKLE BİDE İLAÇ İÇİN DE TŞKLER YA BİR SORUM OLLACAK TRİO İLAÇI KAÇLIKTIR MESEL 500 ML VEYA 250 ML .. GİBİ
  İLAÇ NE İŞE YARIYOR ANLATIRMISINIZ HORMETLERİMİ SUNUYOM İNŞALLAH İYİLEŞİRİZ KULTURULURUZ

 256. Dr. Murat Aydın dedi ki:

  Bir ağızın neden koktuğunuburadan öğreniniz: http://agizkokusu.net/

  Ağız kokusunun çeşitlerini buradan öğreniniz: http://aydinmur.com/agizkokusu.html

  Tedavi basamaklarını buradan öğreniniz: http://agizkokusu.org/

  Sayfa içindeki linkleri izleyerek sorduğunuz ve henüz sormadığınız bir çok soruya cevap bulacağınızı umuyorum

 257. pelin doğan dedi ki:

  ARKADASLAR SIZIN SORUNUNUZ ICIN BIR COZUM BULDUM BENIMDE SIZIN GIBI AGZIM FENA KOKUYODU BUNDAN 3-4 GUN ONCE DOKTORA GITTIM DOKTOR BANA BI ILAC VERDI INANAMAZSINIZ ILACI KULLANDIGIMDAN BERI BIRAZCIK OLSUN BILE AGZIM KOKMUYO HIC ACIKTIGIM ZAMAN BILE AGZIM HIC KOKMUYO SIZE ILACIN ISMINI VERIM (TRİO) DIE BI ILAC BU HASTALIGI BENDE YASADIGIM ICIN SİZİ ANLIYORUMM SİZE VERDIM ILACIN ISMINI YARDIMCI IOLMAK ISTEDIM SIZE INANIN BU ILACI KULLANDIKTAN SONRA AGZINIZ KOKMAYACAKK

 258. ilhan yıldırım dedi ki:

  cayda akdağ inan ki ben de senin gibi durumundayım bizim gibi arkadaşlarım var onlar bazı ilaç kullandılar kurtuldular. acayıp bir araştırmadayız inş şifa bulana kadar burdayımm

 259. merve akdağ dedi ki:

  bnce tek çare dktora gtmek ve söledğini yapmak

 260. merve akdağ dedi ki:

  arkadaşım özlem bnde sennle aynı yaştayım bnde böle sorunlar yaşıorum sürekli ağzmda sakız çiğniorum ama geçmio doktorada gitmiorum utanıorum ama bn burda ne sölüosalr onları yapıcam diş ipi dil temizliği…. ve daha fazlası sende bunları uygula geçmesze çare yok doktora gidecen

 261. ceyda akdag dedi ki:

  yaçok fena agzım kokuo benım sewqlım fln aılem cok rahatsız oluo bu durumdan ne yapabılırım noluurr bana yardımcı oluun nolurr 18 yasındaıım bu yasıma kadar agzımı kapatıp duruorum arkadslarımn ıcıne cıkamıorum utanıorum nolur yardım cı olun bana doktora gıtmedım ama doktordan once sızın onerılerınızı ıstıorum ne yabmalıyım dogal yollardan ne yabmalıyım noluurrr bana bun caresını soleıın noluuur nolluurr yawarırırım sızee;(((((((((((((( = (((((((((

 262. özlem inalkaç dedi ki:

  merhaba yasemin hanım ben 23 yaşında 7 yıllık evli bir bayanım benim şikayetlerim agız kokusu ve kilom 1.55 boyunda 58 kiloyum bu durum beni çok rahatsız ediyor sizden yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler.

 263. mERTEBel dedi ki:

  Zaman zaman nefesinizdeki kötü kokudan şikayet ediyorsanız, çözümünüz burda…

  1-Dişlerinizi ve dişetlerinizi koruyun

  Diş çürükleri, diş eti iltihapları ağız kokusunun önemli nedenlerindendir. Ağız içi herhangi bir enfeksiyon bakteri üremesini artıracağı için daima ağız kokusuna neden olur. Bu nedenle diş hekimizin önerilerini mutlaka dinlemelisiniz

  2- Ağızda var olan protez ve köprüleri kontrol ettirin

  Ağız içinde var olan eskimiş köprü ve protezle zamanla gıda birikmesine yol açacağından kötü kokulara neden olabilir. Bu durumlarda yenilenmesi gerekenleri değiştirmeli, eksik olan dişlerin yerleri için gerekli tedavileri yaptırmalısınız.

  3-Sakız çiğneyin

  Tükürük ağız kokusu ile savaşmanın en güçlü yoludur. İçinde yemek parçacıklarını yerinden söküp mideye gönderecek güçlü enzimler, güçlü bakteri öldürücü antibiyotikler vardır. Şekersiz sakız çiğnemek tükürük salgınızı artırarak ağız temizliğinize yardımcı olur. Nane şekerleri ve tatlı sakızlar genellikle işe yaramaz ve durumu daha da kötüleştirir. Ancak xylitol içeren sakızlar da bu konuda size yardımcı olabilir.

  4-Tarçın kullanın

  İçeceklerinizde ve uygun yiyeceklerinizde tarçın kullanabilirsiniz. Tarçın ağız içi bakterilerle mücadelede önemli bir silahtır. Eğer varsa tarçınlı şekersiz sakızlar da uygun bir öneri olabilir.

  5-Daha fazla su için

  Özellikle yaşla artan vücut kuruması pek çok yönden dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Çok su içmek onlarca diğer yararının yanında dilinizin kurumasını da önleyerek ağız kokusu ile mücadelede önemli bir silah olarak kullanılabilir. Su ağız içindeki bakterilerin minimumda tutulması için direk yardımcıdır. Ayrıca tükürük salgısını artırarak da yardımcı olur.

  6-Asla burnunuz tıkalı uyumayın

  Sinüzit gibi hava yolu rahatsızlıkları ve burun tıkanmasına neden olan diğer durumlar geceleri ağızdan nefes almamıza neden olur. Bu durum ağzı ve boğazı kurutarak bakterilerin üremesi için ideal bir ortam oluşturur. Azalan tükürük salgısı durumu daha kötü hale getirir. Bu nedenle kesinlikle burnunuz tıkalı uyumamalısınız.

  7-Basit şeker tüketiminizi azaltın

  Beyaz un, beyaz şeker, glukoz/fruktoz şurubu ile tatlandırılmış tüm hazır gıdalar ağız içindeki bakteriler için inanılmaz bir hazinedir. Bu tür şekerleri çok kolay kullanarak hızla çoğalırlar. Basit şekerler (atıştırmalık tüm şekerli gıdalarda olduğu gibi) diş çürüklerine neden olur ve ağız sağlığını büyük bir süratle bozarlar. Bu nedenle basit şeker tüketiminizi azaltmalısınız. Bu da su içmek gibi size onlarca yararın yanında ağız kokunuzun azalmasına da yardım edecektir.

  8-Lokmaları iyi çiğneyin

  Bu sayede yiyeceklerle tükürük salgısı iyice karışır ve ağızda yemek parçası kalma olasılığı düşer. Daha çok çiğneme hareketi daha çok bakterinin yerinden koparak mideye gitmesine yardımcı olur.

  9-Diş ipi kullanın

  Diş ipi sayesinde fırçanın çıkaramadığı yerlerdeki bakteri ve yemek artıklarını sökebilirsiniz. Özellikle diş gövdeleri arasındaki dar bölgelerde biriken yemek artıkları hızlı bakteri çoğalmasına neden olabilir.

  10-Sigara içmeyin

  Sigara içmek ağız kuruluğuna neden olduğundan ağız kokusuna sebep olur. Ayrıca diğer bir ağız kokusu nedeni olan diş eti hastalıklarına da zemin hazırlar.

 264. ilhan yıldırım dedi ki:

  bunu bie care si vardır acaba nedir. tehşiş bulsak diğeri kolay

 265. servet koşar dedi ki:

  ya valla bi benim ağzım kokuyor diye düşünüyordum ama birazda olsa sizlerle motive oldum tşk arkadaşlar ya bi kız arkadaşım var ona doğru düzgün yaklaşamıyorum wallaha intihar edecem haa yada bütün dişlerimi çektirecem

 266. hakan sükür dedi ki:

  hakan senn ben a. neden sölemiosun bee

 267. karakızzz dedi ki:

  ben bu srunu yasadığmda hayatan vazgeçtim simdi mutluyum çünkü doktora gitim inanın doktora gitmeye bile çekiniyodum ama arkadaslarım gitmemde ısrar eti ve simdi çok az koku geliyo özelikle sabah uyandığımda geliyodu doktorum bana boğazından sorun var dedi tedavi oldum geçti bosuna kimseden umut etmeyin doktora gidin kesin çözüm oo bence tamam mı arkadaslar kib

 268. zınar yıldırım dedi ki:

  arkAdaşlar ben de ağız kokusu şıkayetim var ne ollur bunu elvette caresi var acaba nedir burda herkez kendini düşünmesinler kurtalan diğer arkadaşında kurtarsınlar

 269. zehra dedi ki:

  8 yıldır çekiyorum ve bende sizler gibi çaresizim insanlardan hep kaçıyorum evden dışarı bile çıkmıyorum artık tamamen yalnızım diyebilirim…
  en son çare karanfil denedim bi akrabam gece yatmadan önce bir kaç tane karanfil çiğneyip yutarsam birazda olsa gidereceğini söyledi bu sayede ramazanı biraz da olsa sorunsuz geçirdim diyebilirim kesin bi çözüm değil biliyorum ama yinede paylaşmak istedim bana birazda olsa faydası oldu umarım sizede faydalı olur allah hepimizin yardımcısı olsun

 270. mehmet yılan dedi ki:

  ben bu ağız kokusunu 14 yasından bu yana çekiyorum.yani ağız kokumun dişten kaynaklandığını düşünmüyorum.yani nefesimiz kokuyor.ya artık kimseyle konuşamıyoruz.çevremizdekilerde bize bunu yansıtmamaya çalışıyorlar..biz üzülmeyelim diye ama artık buna kalıcı bi çözüm bulmalıyız.yasım 22 artık giderek sosyalleşiyoruz.

 271. gamze özişlik dedi ki:

  insafsızlar yazsanıza şu ağız kokusunu gideren ilacların adını uyuyamıoz sahurdaan sonra yawww

 272. NADYA dedi ki:

  HAKAN BEY ACIBADEMLE ANLAŞMANIZMI VAR.HERKEZİ ORAYA GÖNDERİYOSUNUZ?:))))))))))))

 273. hasan özdemir dedi ki:

  arkadaşlar en iyisi siz hakandan umudu kesin bi acıbademe gidip koku testi yaptırın…

 274. hicran dedi ki:

  ya benimde ağzımda koku oluyo naneli sakızlar şekerler kullanıyorum çıkarınca yine aynı napcas

 275. pelin dogan dedi ki:

  ya gercekten benuımde agzım cok fena kokuyor hakan bey bınlerce kısı sıze su ılacın ısmını ıstıyo nıe soylemıosnuz cvp nıe yok ya o zaman nıe buraya yprum yazdn kardesımm nasıl ınsanlar var ya ……!!!!!!!!!!!!!!!!

 276. sude dedi ki:

  ya nolur yardım edinn bnmde 2 yıldır bu sorunum var artık bunalıma girdim o kokunun gitmesi için herşeyi yaparım arkadaş çevrem azaldı ailemle bile düzgün konuşamıorum sürekli sakız çiğniorum ama yinede gitmio dişlerimi her zaman düzenli fırçalayan biriyim ndn böle oldu bilmiorum artık çoook sıkıldım lütfennn çaresini bilen sölesin çok makbule geçer arkadaşlar…….

 277. merve dedi ki:

  nurcan hanım dediğiniz yöntemi savurdan sonra(yatmadan önce) mi yapacağız yoksa sabah kalkınca mı yapacağız ?
  şimdiden teşekkürler

 278. abeteran dedi ki:

  bi kızı öpmek istedim ağzın kokuyor dedi. o güden berikimseyle düzgün konuşamaz oldum

 279. fatma tosyalı. dedi ki:

  aah aah bende bıktım insanlaera yaklasmak istemiyorum.konusurken bagıraamıyorum.sankı ses tonum yukselırsekoku aşırı hızdan kaza yapacak gibi.cok kotu ya allah kımseye vermesin.bizede şifa versin,hakan bey ayıp ama versene ilacı kardesim.tövbe tövbee.

 280. Mehmet dedi ki:

  merhaba ;
  Ağız kokusu dert yanmanın sebebi ne zman koku oluştugunu bilmemenizdir burun bu kokuyu hissedemiyor işte bu kötü bişey kokuyu hissetseydik ona göre çözümleri mevcut maydonoz naneli şeker gibi benim merak ettiğim ağız kokusunu algılayan bir alet varmı acabaa???

 281. zehraaaa dedi ki:

  slm kendimi bildim bileli ağız kokusundan şikayetçiyim bir çok doktora gittim fakat önemsemediler kendi yöntemlerimle birşeyler bulmaya çalıştım çok kısa sürelide olsa bazen işe yarıyordu amaa şu anda çok çaresizim ramazan geliyo ve kara kara düşünmekteyim….
  artık yaşamak bile istemiyorum……..

 282. yıldız yılmaz dedi ki:

  arkadaşlar yazılışını yanlış hatırlamıyosam (freshees ) die bir ürün var günde 3-4 tane içiliyo! siz şok veya bu tür alışveriş yerlerine gidip ağız kokusu firişhis derseniz onlar size verirler görüceksiniz ağız kokunuz kalmıycak (ALLAH) ın izniyle

 283. DÜŞKÜN dedi ki:

  YAAA BENİM DE ÇOK KOKUYO BENİMDE MİDEMDE FITIK VAR BİDE SİGARA İÇİYORUM YA EŞİMLE ARAM AÇILMAYA BAŞLADI NOLUR Bİ ÇARE

 284. ebuşş dedi ki:

  murat bey kullandığınız hapın ismini yazmamışsınız eğer helipak değilse doktorunuza başvurarak almanızı tavsiye ederim süper bi ilaç bendede aynı sorun var yani midem kötü durumda kaç hastaneye gittiysem çözüm bulamadım. sadece o ilaç çok iyi geldi koklu diye bişey bırakmıyo denemeye değer ayrıca çiğ patates suyu içmenizi öneririm çiğ lahanayıda yerseniz faydasını görürsünüz. midedeki yaralar içinde kudret narı çok iyi geliyo diyolar ben bi süre kullandım fakat ağızkokum geçmeyince bıraktım sanki midemden alevler fışkırıyo yanı sıra çok iğrenç bi koku geliyo dediğim ilacıda kullanamıyorum ses tellerinden ameliyat oldum 2 haptan sonra direk fark edersiniz

 285. murat apaydın dedi ki:

  93'ten beri çekiyorum bu illeti çok çeşitli doktor ve proflara gittim, adanada balcalı ve üniversal hastanesinin gastroentoloji,diş,kulak-burun-boğaz prof.larına gittim ama bir çare bulunamadı artık vaz geçtim içime kapandım. ancak şunuda ifade etmek istiyorum üniversalda gastroentoloji profu Hikmet Akkıs vardı kendisi endoskopiyle boğazımdan içeri bir kamera sarkıttı o cihazla midemin içinde yaralar olduğunu hatta onikiparmak bağırsağınada sıçramış olduğunu söyledi 2 si hap 1 ide şurup olmak üzere 3 tane ilaç yazdı bunlar bitince gel kontrol edecem dedi inanın bana ağzımdaki kötü koku okadar azaldıki bitme noktasına geldi ama belli belirsiz yine vardı biraz, kontrola gittiğimde aynı ilaçları bir daha yazdı birdaha kullanmaya devam ettim ama tekrar eskisi gibi kötü kokmaya başladı kokunun dozajı artı çok şaşırdım doktora tekrar gittiğimde bu sefer beni kulak-burun-boğaza sevketti dediğim doktorlar üniversal hastanesinin profları..artık pes ettim , keşke bunun bir çaresi olsa neler vermezdim.. asi_tiger_@hotmail.com

 286. sevim ağca dedi ki:

  arkadaşlar ben artık korkuyorum kkonuşmaya biri ilaç ismi yazsın lütfen miğdemden yalnız sorunum biliyorum .karnım tok olsada aç olsada kokuyor.lütfen bekliyorum

 287. peri dedi ki:

  öyle bi ilaç yok.. acı ama gerçek bu..

 288. yesm klyncu dedi ki:

  ağız kokusunu gieren bir ilaç varmı yaa bilen varsa lütfen yazsın allah rızası için

 289. yekta lebit dedi ki:

  ya nedir bu illacın adı?? herkes soruyo kimse cewap yazmıyoo allah rızası için ya alalaa biri sölesin şunun adını!!!!!!!

 290. mehmet dedi ki:

  ağız kokusuna faydası olan ilaçın adını söyleyin…

 291. gamze gül dedi ki:

  hakan ilacın adını niye söylemiyosun ki herkes faydalansın

 292. peri dedi ki:

  sitede bi beyinsiz eksikti bravo oda gelmiş arkadaşlar niye kimse uğramıyo bi laf atıp gdiyo ya kurtuldum yaz kaç ooh valla ulan ben kurtulsam hepinizi de kurtarmak için çabalarım be yazık yazık…

 293. sanane samanye dedi ki:

  velehe çooooooh beğendim benim azım pis kohar coh sağol
  adres:bizim köy

 294. peri dedi ki:

  HAKAAAAAAN!!

 295. peri dedi ki:

  simgecim ekledim seni lütfen ulaş bana

 296. peri dedi ki:

  mrb hakan ilaç ismi alabilir miyim yada mail adresin varsa rica etsem yazar msın hepimizin ihtiyacı bi konu bu

 297. kamil kale dedi ki:

  sevgili hocam benim sıkıntım ağızdan değil midemden olduğunu düşünüyorum dişlerim fırcalıyorum çürük dişimde yok şükür badem ciğim sıksık şişer aynı zamanda hepatit taşıyıcısıyım 11 yıldır sopa yemiş gibi kalkıyorum her sabah YİNEDE ALLAHA ŞÜKÜRLER OLSUN DAHA KÖTÜLERİ VAR BETERİNDEN SAKLASIN kısmen bel fıtığım boyun ağrısı sırt ağrısı ben tsk personeliyim ona bağlıyorum bircoğunu imkanınızdahilinde acıklama taparsanız benimemnun edersiniz ben şuan yüksekovada olduğum için hastanelerde sıkıntı hekim yetersizği var başarılar dilerim ALLAHA EMANET OLUN

 298. serkan dedi ki:

  hakan bey yaptıgınız testı bıraz daha acıklarsanız seviniriz

 299. miray67 dedi ki:

  selam simge eger sana mail geldiyse hakadan bizle paylaşabilirmisin lüftenn

 300. miray67 dedi ki:

  selam arkadaşlar bende agız kokusundan şikayetçiyim inannın bıktım artık bi türlü gitmek bilmio bu sorunu aşan yenen arkadaşlar hangi tedaviden geçtiler hangi ilaçları kullandılar burdaya yazsınlar lüften herkese faydası olsunn şimdiden teş edrimm

 301. simge ay dedi ki:

  tekrar ben simge ay mail edresimi yazmayı unutmuşum yoksun_oblomov@hotmail.com

 302. simge ay dedi ki:

  sevgili arkadaşım eğer bu yazımı okursan ben acı badem hastanesine çok uzak olduğum için gidemem ama benim mail adresime kulandığın ilaçların adını yazarsan çok memnun edersin en kısa zamanda bekliyorum çok büyük bi iilik yaparsın bu sıkıntıyı çeken tüm insanlara belkide yardım cı olursun.bu arada anutmadan bunu yukarda nefes testi yaptıran arkadaşım hakandan istiyorum kendisi başarılı olmuş dilerim herkes kurtulur acilen ilacın adını bekliyorum.

 303. semih akça dedi ki:

  yıllardır bu rahatsızlığı çekiyorum. bu soroundan kurtulmak için her şeyi denedim (int dahil) ama başarılı olamadım. Bu sorundan kurtulmak için iki kolumu veya gözlerimi vermem gerekse hiç düşünmeden veririm.

 304. nurcan dedi ki:

  özellikle ramazan ayında önereceğim bişey var ki ağız kokusunun %100 gideriyo.cok basit bişey.KARBONAT… karbonatı bir miktar avcunuzun içine dökün sonra diş fırcasını ıslatarak karbonatı fırcayla avcunuzdan alın.dişlerinizi ve özellikle dilinizi fırcalayın.dili fırcalamak ilk zamanlar mide bulandırıcı oluyo.öğürmeye sebep oluyo ama zamanla alışılıyo.en azından ağız kokusundan gün boyu kurtulmak için biraz öğürmeye katlanıcaksınız.karbonatla fırçaladıktan sonra ağzınızı yıkayıp üzerine bir de normal macunla aynı işlemi yapın.(karbonat ağızda kötü bi tat bırakıyo onu alması için üstüne macun kullanın) inanamicaksınız.iftar vaktine kadar nefesiniz cok ferah olucak.hatta normal zamanlardan daha da temiz hissediceksiniz.hastanede hasta bakıcılar yatalak hastaların ağızlarını ve dillerinin üzerini dezenfekte etmek için karbonatlı pamukla silerler.yalnız bi uyarı bunu razaman boyunca yapmanızda bi sakınca olacagnı zannetmiyorum fakat diğer zamanlarda yaparken gün aşırı filan yapın cünkü karbonat bi süre sonra diş üzerindeki parlak mineyi matlaştırıyomuş.gerçi diş o mineyi zamanla yeniliyo ama yine de ramazan dışında hergün yapmayın.

 305. Hakan dedi ki:

  Arkadaslar nefes testi sonucunda kullandigim ilac sayesinde 1 gun icerisinde bu lanet kokudan kurtuldum,gercekten cok mutluyum.Yillarca bu koku kendime olan guvenimi kaybetmeme neden olmustu su an bu guvenim yeniden geldi.Ozel Acibadem Hastanesinde kesin bu nefes testini yaptirin,bana cok dua ediceksiniz.

 306. gülşh dedi ki:

  ramazn aynda ağzm kokuo ya istemiorm nasl gderebilrm ee bşyde yiyemem