By 05 Mart 2013 Devamı →

8 MART 8 KADINŞiddet kurbanı 8 kadın, “8 Mart 8 Kadın” projesiyle ünlü isimlerde yeniden can buldu. Hülya Avşar, Ayşe Paşalı’yı canlandırdı.
8 Mart 8 Kadın
Ayşe Paşalı, Melek Karaaslan, Şefika Etik, Meral Tahta, Ceylan Soysal, Mehtap Civelek, Gülşah Sarcan, Selma Civek…Ünlü isimler, şiddet kurbanı bu 8 kadın için kamera karşısına geçti.

8 Mart öncesi Zeytinburnu Belediyesi’nin, AKDEM (Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi) çatısı altında anlamlı etkinlik. Şiddet kurbanı 8 kadın, “8 Mart 8 Kadın” projesiyle ünlü isimlerde yeniden can buldu.

SANATÇILAR ‘O BEN OLABİLİRDİM’ DEDİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın himayesinde KÜLT Derneği’nin de destek verdiği proje kapsamında, 8 ünlü kadın, şiddet sonucu hayatını kaybeden kadınlarla empati kurarak “O ben olabilirdim” dedi.

Hülya Avşar, Bergüzar Korel, Nur Fettahoğlu, Burcu Esmersoy, Meltem Cumbul, Ezgi Mola, Dolunay Soysert ve Songül Öden özel makyaj ve kostümlerle hayatını kaybeden 8 kadının yerine geçti. Fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut ve Yönetmen Emrah Gültekin’in prodüksiyonu ile ünlüler, şiddet mağduru kadınların medyaya yansıyan son hallerindeki gibi görünmeye çalıştı. Her sanatçı, yerine geçtiği kadın sanki hayattaymış gibi onun duygularını anlatan bir de mektup yazdı. Mektuplar video çekimi sırasında da kayda alınarak kamu spotu oluşturuldu. Kamu spotları önümüzdeki hafta içinde tüm kanallarda yayınlanmaya başlayacak.

EMİNE ERDOĞAN DA KATILACAK

Mektuplar 7 Mart Perşembe günü saat 17:30’da Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilecek olan “8 Mart 8 Kadın” gecesinde tüm Türkiye ile paylaşılacak. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın ev sahipliğinde yapılacak olan toplantıya Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, projede yer alan sanatçılar ile basın dünyasından çok sayıda isim katılacak.

KALICI ÇÖZÜM ŞART

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın “Maalesef halen toplumumuzun kanayan bir yarası olan kadına yönelik şiddetin bir an önce ve kalıcı olarak ortadan kaldırılması gerekmektedir. Hiçbir neden şiddetin gerekçesi olamaz. Sevginin yerini şiddet almasın” dedi. Bu alanda yapısal ve kalıcı çözüm yolları barındıran önemli projeler gerçekleştirdiklerini anlatan Başkan Aydın, şunları söyledi: “Bunlardan biri ve en önemlisi de, belediyemiz bünyesinde faaliyet gösteren Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi (AKDEM)’dir. Bu merkez eğitim, psikolojik danışmanlık, koruma ve rehabilitasyon süreçlerini de içeren hizmetleri tamamını ücretsiz olarak veriyor. Projemize destek oldukları için bakanlığımıza, tüm sanatçılarımıza şahsım ve Zeytinburnu halkı adına teşekkür ediyorum.”

KİM KİM OLDU?

Hülya Avşar – Ayşe Paşalı
Berguzer Korel – Melek Karaaslan
Nur Fettahoğlu – Gülşah Sarcan
Burcu Esmersoy – Şefika Etik
Dolunay Soysert -Meral Tahta
Meltem Cumbul – Ceylan Soysal
Ezgi Mola – Selma Civek
Songül Öden – Mehtap Civelek

Fotoğraflar için

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:, , , , , , , , , , ,


Comments are closed.