By 25 Nisan 2009 Devamı →

7 DERDE 7 DEVA KÜRLERKürleri Uygulamadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar.

1) Adaçayını piyasadan alırken yabani olmayanım almaya özen gösteriniz. Bundan emin değilseniz, bazı büyük marketlerde satılan değişik firmalara ait paketlenmiş adaçayını kullanabilirsiniz.2) Her gün, ağız temizliği yapıldıktan sonra bir defa gargarasını yapmak ağızdaki bakterilere ve de ağız kokusuna karşı güçlü bir engelleyicidir. Normalde adaçayı gargarasını hazırlayıp lavabonuzdan eksik etmemeniz gerekir. Hazırlanan adaçayı gargarası üç gün bozulmadan lavabonuzun rafında durabilir.3) Faranjit ve bademcik problemi olanların kürleri uygularken sigara ve asitli içeceklerden (kola, soda, maden suyu gibi) özellikle uzak durmaları gerekir. Buna paralel olarak diş ve ağız temizliğine de özen göstermek gerekir. Yemeklerden sonra mutlaka dişlerinizi fırçalayınız. Uygulamalarda belirtilen gargaraları mutlaka dişlerinizi fırçaladıktan sonra yapınız.4) Adaçayı memleketimizde son yıllarda sıkça tüketilmeye başlanmış bir çaydır. Ancak hamile bayanların hamileliklerinin ilk üç ayında adaçayını temkinli kullanmaları gerekir. Eğer düşük tehlikesi söz konusuysa kesinlikle adaçayından uzak durmaları gerekir.

5) Oniki yaş altı çocukların herhangi bir kürü hekimlerine danışmadan uygulamalarım kesinlikle önermiyorum.6) Aksi belirtilmedikçe ayın anda birden fazla kür uygulanmamalıdır. Herhangi bir kürün uygulama süresi tamamlanmadan da başka bir bitki çayı (yeşil çay, papatya, ıhlamur, adaçayı, gibi…) içilmemelidir.

7) Tüm kürlerin çelik veya emaye kaplarda hazırlanması gerekmektedir.

8) Kullanacağınız bitkinin raf ömrünün bir yılı geçmemiş olmasına dikkat ediniz.7 DERDE 7 DEVA KÜRLER
Bademcik ve boğaz enfeksiyonlarına karşı koruyucu Kür

Yaklaşık bir su bardağı kaynamakta olan klorsuz suda bir tatlı kaşığı taze adaçayı on dakika ağzı kapalı olarak kısık ateşte demlenir. Demleme süresi tamamlandıktan sonra bitki daha fazla suyunun içinde bekletilmez, mutlaka süzüp ayrılır. Günde iki-üç defa gargarası yapılır. Ayrıca, beraberinde bir ay boyunca her gün bir çay bardağı adaçayı içilir. Hazırlanan gargara kırksekiz saat bozulmadan banyo dolabınızda durabilir.

Not: Aktarlardan satın alacağınız adaçayı hem çok daha ucuz hem de amacınıza daha uygun olacaktır.

Not: Hekiminizin verdiği ilaçlar varsa mutlaka kullanınız. Buradaki uygulamayı bir destekleyici olarak kullanınız. Öncelikle, bilmeniz gereken kullanacağınız bitkiye karşı alerjinizin olup olmadığıdır. Bu konuda hekiminizin görüşünü alınız. Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikâyetiniz ne olursa olsun, bu kitaptaki bilgilerle kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Bu kitabın içindeki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirici Kür

Üç gün boyunca sabah, öğle ve akşam iki yemek kaşığı halis bal tüketilecektir. Yanında istenirse ebter tohumdan yapılmamış, az miktarda kara ekmek tüketilebilir. Kür boyunca bol su içilmesi tavsiye edilir, ancak başka hiçbir şey tüketilmemelidir.
Dikkat: Halis bal kullanılması kürün basarılı olması için son derece mühimdir.

Safra kesesi ve sindirim şikâyetlerine karşı Kür

Enginarın en dış yapraklarım bu amaçla kullanmayınız. En dış yapraklarının altında kalan tüm yapraklan bu amaçla kullanabilirsiniz. Bir adet enginarın içerdiği yapraklar bir defalık kullanım için yeterlidir ve bunu, yapacağınız kürün bir günlük kullanımı için ölçü olarak alabilirsiniz. Bu konuda sayısal bir değer vermek gerekirse, kür için bir defalık hazırlanan yaprakların toplam ağırlığı 10 gramı geçmemelidir. Ortalama olarak altı-yedi gram kullanılması bir defalık tüketim için normal ölçüdür.

Bir adet orta boy enginarın tüm alt yaprakları iki su bardağı dolusu kadar kaynamakta olan klorsuz suyun içine atılır ve kısık ateşte ağzı kapalı olarak beş dakika haşlanır. Soğuduktan sonra süzülüp suyu içilir. Aç veya tok karnına içilebilir. Bu kür bir ay müddetle haftada iki veya üç gün uygulanır ve daha sonra duruma göre zaman zaman haftada bir defa tekrar edilir. Her defasında taze hazırlanmalıdır.

1) Enginar kolesterolün düşürülmesi için bir ilaç olarak düşünülmemelidir. Daha çok kolesterolünüzün düşürülmesinde, kontrol altına alınabilmesinde veya dengelenmesinde yardımcı veya destekleyici beslenme kürü olarak değerlendirilmelidir. Haftada iki-üç kez çok az sıvı yağda hazırlanmış olarak tüketeceğiniz enginar yemeği kolesterolünüzün kontrolünde, dengelenmesinde ve düşürülmesinde etkin rol oynayacaktır. Eğer yüksek kolesterol probleminiz varsa, mutlaka bir hekime gidiniz ve önerilerini uygulayınız. Enginar kürünü de hekiminizin önerilerine paralel olarak bir takviye olarak uygulayabilirsiniz.

2) Günde üç-dört fincan veya daha fazla kahve tüketiyorsanız ve kolesterolünüz de yüksekse, bu takdirde yüksek kolesterole bağlı şikâyetinizde kahvenin de önemli bir payı var demektir.

3) Laboratuar inceleme sonuçlarına göre rahim ağzı (cervix) kanseri risk grubunda olanlara, mükemmel bir takviye ve önleyici olarak haftada iki-üç defa öğünlerinde çok az suda haşlanmış enginar tüketmelerini özellikle tavsiye ederim. Haşladıkları suyu da dökmeyip içmelerinde çok büyük faydalar vardır. Bu kürü uygularken mümkün olduğu kadar yağ kullanmamaya özen gösteriniz. Eğer yağsız olarak tüketilmesi çok zor geliyorsa, ancak sıvı yağ kullanılmalı ve oram porsiyon basma bir tatlı kaşığını geçmemelidir. Ne kadar az yağ kullanılırsa o kadar etkilidir. Mümkün olduğu kadar enginarın taze olanını tercih etmekte de fayda vardır. Süpermarketlerin derin dondurucu sebze reyonlarında bulabileceğiniz enginar da bu amaçla kullanılabilir. Ancak, pazarlarda tazesi bulunuyorsa öncelikle tazesi tercih edilmelidir.

4) Sindirim ve özellikle de safra şikâyetlerine karşı enginar yapraklarından yapacağınız kürün ne denli etkili olduğunu hayretle gözleyebilirsiniz. Enginarın sadece içi değil yaprakları da insan sağlığı için çok faydalıdır. Pazardan aldığınız enginarın yapraklarını atmayınız. Bu yaprakları gölgede kurutarak ileri zamanlarda aynı amaçla kullanabilirsiniz. Bu yapraklar sağlığınız için çok faydalıdır.

5) Enginar yapraklarından zaman zaman yapacağınız birkaç günlük kür, hem sindirim sisteminizi düzene sokacak hem safra kanallarınızı ve safra kesenizi enfeksiyonlara karşı koruyacak hem de safra kesesi taşı oluşumunda önemli derecede önleyici rol oynayabilecektir.

6) Oniki yaş altı çocukların herhangi bir kürü hekimlerine danışmadan uygulamalarını kesinlikle önermiyorum.

7) Aksi belirtilmedikçe aynı anda birden fazla kür uygulanmamalıdır. Herhangi bir kürün uygulama süresi tamamlanmadan da başka bir bitki çayı (yeşil çay, papatya, ıhlamur, adaçayı, gibi…) içilmemelidir.

8) Tüm kürlerin çelik veya emaye kaplarda hazırlanma
sı gerekmektedir.

9) Kullanacağınız bitkinin raf ömrünün bir yılı geçmemiş olmasına dikkat ediniz.

Not: Hekiminizin verdiği ilaçlar varsa mutlaka kullanınız. Buradaki uygulamayı bir destekleyici olarak kullanınız. Öncelikle, bilmeniz gereken kullanacağınız bitkiye karşı alerjinizin olup olmadığıdır. Bu konuda hekiminizin görüşünü alınız. Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikâyetiniz ne olursa olsun, bu kitaptaki bilgilerle kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Bu kitabın içindeki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur.

Genel Yorgunluk ve Halsizliğe Karşı Kür

Kullanılacak olan malzemeler, iki adet büyük havuç ve yirmi adet kuru incirdir. Her ikisinin de ayrı kaplarda hazırlanması şarttır. Yarım litre klorsuz suyu tencerede kaynatınız. Su kaynadıktan sonra içerisine iki adet taze ve gevrek olan iri havucu dört-beş cm uzunluğunda doğrayıp ilave ediniz. Ağzı kapalı olarak yirmi dakika kısık ateşte kaynatınız. Farklı bir kapta yarım litre klorsuz suyu kaynatınız. Su kaynadıktan sonra içerisine yirmi adet kuru inciri bıçakla bir kez kesip ilave ediniz. Ağzı kapalı olarak on beş dakika kısık ateşte kaynatınız. İki ayrı kapta hazırlanan incir ve havuç haşlama sularını, çok fazla ılımadan karıştırınız. Tencerenin dibinde kalan incirlere kaşıkla bastırarak içeriğindeki suyu da alınız. İncir-havuç haşlama suyunu temiz bir şişeye doldurunuz ve buzdola-bında koruma altına alınız. Yirmi gün boyunca, her gün sabah kahvaltısından on-onbeş dakika önce aç karnına bir su bardağı içiniz. Yirmi günlük kürü tek bir defada hazırlamayınız. Saklama şişesi boşaldıkça taze hazırlayınız. Yirmi gün tamamlandıktan sonra bir hafta ara veriniz. Bir hafta aradan sonra aynı kürü yirmi gün olarak tekrarlayınız.

Not: Kuru inciri kaynatmadan önce, dışındaki beyaz pudra şekerini soğuk su altında yıkayınız.

Demir Eksikliğine Bağlı Kansızlığa Karşı ISPANAK

1) Ispanak genel olarak tek başına kür olarak kullanılmayan, ancak diğer sebze veya şifalı bitkilerle karıştırılarak kullanılan bir bitkidir. Ispanak-kereviz karışımı içerdiği demirin neredeyse tamamını vücudumuza kazandırmaktadır. Ne tek başına ıspanak kürü, ne de tek başına kereviz kürü kandaki demir açığını kapatmaya yeterli değildir. Aksine, her ikisi de tek başına kullanıldıkları takdirde demirin vücudumuz tarafından alınmasını engellemektedirler.

2) Demir eksikliğine karşı verilen kürleri uygularken ve kür tamamlandıktan soma, çikolata ve aşırı fosfat içeren besinleri ve çay ve kola türü içecekleri tüketirken ölçülü olmak gerekir. Takviye olarak demir ilacı alanlara da tavsiyem, zaman zaman C-vitamini de almalarıdır, zira demirin bağırsaklardaki emilme oranını yükselten daha doğrusu emilmesini en iyi takviye eden C-vitaminidir.

3) Ispanak-maydanoz kürünü tek başına yorgunluk veya tek başına uykusuzluk şikâyetlerine karşı uygulamamak gerekir. Bu kür depresyona bağlı uykusuzluk veya yorgunluk durumlarında mükemmel bir yardımcı tedavidir. Sabah uygulanan ıspanak-maydanoz kürü, akşam vakti kullanılmaz. Hormonların zamana bağlı olarak farklı çalışmalarından dolayı akşam ıspanak-tere otu kürü uygulanır. Bu kürlerin nasıl uygulanacağı maydanozla ilgili bölümde anlatılmıştır.

4) Mide ve onikiparmak bağırsağı ülseri olanların ıspanak tüketiminde dikkatli olmaları gerekir.

5) Ülser problemi olup da aynı zamanda demire bağlı kansızlık (anemi) şikâyeti olanların ıspanak-kereviz kürünü uygulamamaları gerekir. Demire bağlı kansızlık şikâyeti de olan ülser hastaları anemiye karşı ıspanak-kereviz kürünü kullanamayacaklarına göre ne yapacaklardır? Bu sorunun cevabı basittir. Ispanak-kereviz küründe ıspanak yerine maydanoz kullanacaklardır. Kullanılacak olan maydanozların 18-20 adedi geçmemesi, taze olmaları ve saplarıyla birlikte kullanılmaları gereklidir.

6) Gut rahatsızlığı olanların ıspanak tüketiminde ölçülü olmaları gerekir.

7) Hamilelik dönemlerinde demir eksikliği çeken anne adaylarının dünyaya getirdikleri çocuklar ileri yaşlarında çok büyük bir olasılıkla (%85 – %90) yüksek tansiyon hastası olmaktadırlar. Bu nedenle hamile bayanların özellikle hamileliklerinin ilk beşinci ayma kadar demir eksikliği çekmemelerine özen göstermeleri, dünyaya getirecekleri çocuklarının ileri yaşta yüksek tansiyon hastalığına yakalanmamaları açısından çok önemlidir. 8)Hamile bayanların, hamileliklerinin ilk dört ayında özellikle tere otundan uzak durmalarım tavsiye ederim. Tere otunu satın alırken mutlaka dikkat edilmesi gereken nokta, taze olması ve kesinlikle de sararmış olmamasıdır. Yaprakları sararmış olan tere otu zehirli maddeler içermektedir. Depresyon tedavisinde ıspanakla beraber kullanılan tere otunun da taze ve yapraklarının sararmamış olması şarttır. Kurutulmuşu bu amaçla kullanılmaz.

Kronik İdrar Yolları Enfeksiyonuna Karşı Karnabahar Kürü

1) Karnabaharı kullanırken karın bölgesinin çevresindeki dört-beş adet yaprağı da beraberinde pişirmenizde büyük fayda vardır. Çünkü özellikle yapraklarında bol miktarda kansere karşı önleyici gücü olan beş tane koruyucu etkin madde mevcuttur.

2) Mide ülserine karşı kürü uygularken tuz kullanmamalısınız ve kullanacağınız yağ mümkün olduğu kadar az miktarda bitkisel sıvı yağ olmak zorundadır. Kullanılacak yağ porsiyon basma bir tatlı kaşığını geçmemelidir. Sıvı yağı ne kadar az kullanırsanız o kadar iyidir. Kür kullanma şekli için uygulama 2’ye bakınız. Mide ülserine karşı bu kür uygulanırken, aynı zamanda mide kanserine karşı önleyici kür de uygulanıyor demektir.

3) Oniki yaş altı çocukların herhangi bir kürü hekimlerine danışmadan uygulamalarını kesinlikle önermiyorum.

4) Aksi belirtilmedikçe aynı anda birden fazla kür uygulanmamalıdır. Herhangi bir kürün uygulama süresi tamamlanmadan da başka bir bitki çayı (yeşil çay, papatya, ıhlamur, adaçayı, gibi…) içilmemelidir.

250 – 300 gram karnabahar yaklaşık 750 ml kaynamakta olan klorsuz suya ilave edilir. Ağzı kapalı olarak beş-altı dakika kısık ateşte demlenir. Ilıyınca süzülür. Haşlanmış karnabaharın suyunun yansı sabah, diğer yansı da akşam (aç veya tok farketmez) içilir. Her gün taze olarak hazırlanır.

Bu kürün uygulaması şu şekildedir:

3x7U + 3A
7 gün uygulama + 3 gün ara + 7 gün uygulama + 3 gün ara + 7 gün uygulama =
Toplam 21 günlük kür

Bu formülün anlamı şudur: Üç tane yedi gün uygulanıp, her yedinci günün sonunda üç gün ara verilecektir. Toplam yirmibir gün uygulanacak demektir. Her yedinci günün sonunda verilecek olan üçer günlük aralar uygulama süresine dahil değildir.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta karnabaharın taze olmasıdır. Pişmiş olan karnabaharın da öğle veya akşam yemeklerinizde salata olarak tüketebilirsiniz. Şikâyetinize göre kürü tekrar edebilirsiniz.

Mide ülserini tedavi edici Kür

Haftada üç defa çok az suda az haşlanmış bir porsiyon karnabahar yemeyi rahatsızlık ortadan kalkana kadar alışkanlık haline getirmek gerekir. Tencerede kalan suyu da tüketmek gerekmektedir. Bu kür uygulanırken çok az miktarda (porsiyon başına en fazla bir tatlı kaşığı) sıvı yağ kullanılabilir.

Prof.Dr. İbrahim SaraçoğluProf.Dr. İbrahim Adnan SARAÇOĞLU
Sorularınız İçin : info@saracoglu.at
Telefon : 0 216 457 34 10 0 216 457 34 11
GSM : 0 539 470 76 46 0 539 470 76 47
Fax : 0 216 457 34 14

» Mide Rahatsızlıkları İçin Kür
» Sinüzite Karşı Papatya Kullanımı
» Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Bitkisel Kürler
» İştahınızı Frenlemek İçin
» Şifalı Kürler
» Sistit Rahatsızlığına Karşı Karnabahar Kürü
» KOAH ve Anfizem Hastalarına Doğal Kür
» Vitiligo Kürü
» İbrahim Saraçoğlu Hayat Kürleri
» İbrahim Saraçoğlu Gülben Ergen’in Konuğu
» Saraçoğlu’ndan Gribe Karşı Öneriler
» Soğuk Alğınlığına Karşı Adaçayı
» Gençleştiren Kürler
» Prof.Dr. Saraçolu – Şifa Kitabı
» Tüylenmeye Karşı Aslanpençesi Kürü
» Sahte Ürünler Hakkında Uyarıları
» Ergenlik Sivilcelerine Karşı Öneriler
» Kimler Hangi Ekmekleri Tüketmeli?
» Gıda Savaşları
» Bel ve Boyun Fıtığı için Kürler Video
» Saraçoğlu Samanyolu TV’de Video
» İbrahim Saraçoğlu HaberTürk’de soruları yanıtladı
» İbrahim Saraçoğlu Anlatıyor (Video)
» Uzun ve Sağlıklı Yaşamın Reçetesi
» Kürleri Satın Almak için
» İbrahim Saraçoğlu Sabahın Sedasında
» Çekirdekli Kuru Üzüm Mucizesi
» Adet Düzensizliğine Karşı Kürler
» Saraçoğlu Kış Kürleri
» Domuz Gribine Karşı Kürler
» Sperm arttırıcı doğal kür
» Bitkisel Tedavilerde Dikkat Edilmesi Gerekenler
» Sağlıklı ve hızlı kilo almanın yolları
» Akciger kanseri ve wilson hastalığına karşı kür
» Böbrek Taşını Düşüren Bitkisel Kür
» Sigarayı Bıraktıran Bitkisel Kür
» Beyaz Dut Kürü
» Lentigo Yaşlılık Lekelerine Doğal Çözümler
» Mide Bulantısına Karşı Kekik Kürü
» Dereotu ve Anne Sütü
» Suyun Faydaları
» Kalp Büyümesine Karşı Domates Kürü
» Saman Nezlesi ve Astına Karşı Kür
» Adet Sancılarına Karşı Doğal Kür
» Tansiyon ve Kolestrol için Kür
» 7 Derde 7 Deva Kürler
» Tüylenmeye Karşı Kür
» Üzüm ve Üzüm Çekirdeğinin Faydaları
» Doğal Vitiligo Tedavisi
» SOĞAN Kürü VİDEO Anlatım
» İbrahim Saraçoğlu e-book
» Safra Kesesi ve Sindirim Sorunlarına Karşı Kür
» Isırgan Kürü
» Saçlara Parlaklık Veren Kür
» Akciger Kanserine Karşı Kür
» Isırganotu ve Kullanımı
» Ebegümeci Kürü
» Havuç Kürü
» Ispanak ve Kereviz Kürü
» Patates Kürü
» Papatya Kürü
» Saç Dökülmesini Durduran Kür
» Maydanoz Kürü
» Anne Sütünü Arttıran Kür
» Siroz ve Gut için Kereviz Kürü
» Kolay Hamile Kalmak İçin İncir Kürü
» Dut Kurusu Kürü
» Soğan Suyu Kürü
» Beyaz Lahana Kürü
» İbrahim Saraçoğlu ile Söyleşi
» Soğan Mucizesi
» Adaçayı Kürü
» Depresyon Kürü
» Boy Uzatma Kürü
» İbrahim Saraçoğlu Anlatıyor
» Kabızlık Reçetesi
» Pratik ve Doğal Kürler

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları

Etiketler:, , , , , , , , , , ,


6 Yorum Var "7 DERDE 7 DEVA KÜRLER"

Trackback | Comments RSS Feed

 1. mehmet dedi ki:

  hocam benim oğlum 9 yaşında kansızlık ve demir eksikliği şikayeti var hatta depoları var sürekli kansızlık sorunlarımız devam ediyor sizin bahsettiğiniz kereviz ıspanak kürünü kullanabilir miyim bunun cevabını bekliyorum

 2. Bora Karalı dedi ki:

  Merhaba ben 33 yaşındayım ,yaklaşık 10 seneden fazladır sinüzit ağrıları çekiyorum.Sinüzitin ilerlemesinden korkuyorum,doğal olan tedavisi var mı? merak ediyorum.Vücudumun antibiyotik lerden uzak kalmasını istiyorum.Bana geri dönerseniz çok sevinirim.

 3. onur şafak adıgüzel dedi ki:

  mrb ben onur benim kilo probremim var zayıfım yani bana bir formül söyleseniz memnun olurum .16 yaşındaym. tşk

 4. Nurcihan Biçer Arama dedi ki:

  merhabalar, ben 5 aydır maydanoz kürü uyguluyorum.15 gün kullanım, 1 hafta ara verme şeklinde ve kürün çok çok faydalarını gördüm.zayıflamamama, zinde kalmama ve daha rahat nefes almama çok yardımcı oldu.yapmak isteyenlere de kesinlikle öneririm.İrahim Saraçoğlu'na da çok çok teşekkür ederim.

  yalnız bu kürü ne kadar zaman kullanmak gerek ve bırakınca tekrar ne kadar zaman sonra başlamak lazım bilmiyorum.
  beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.lütfen, cevabınızı bekliyorum.

 5. emre kaan karadağ dedi ki:

  süperdiniz ama aradığım şey bunlar değildi. lütfen sivilcenin yok olmasıyla ilgili bilgi

 6. asiye sarıaslan dedi ki:

  ben 75 kg yum bir kızım var dogumda kalan kilolarımı vermek istiyorum eski kg 55 ti ve çok kiloluyum eşim dalga geçiyor ne olur bana yardımcı olun size ömrümün sonuna kadar dua ederim