By 14 Eylül 2012 Devamı →

6.ULUSAL HİDATİDOLOJİ KONGRESİ6. Ulusal Hidatidoloji Kongresi 12-15 Eylül 2012 tarihleri arasında Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Oditoryum Salonunda gerçekleştirilecek.Hidatidoloji KongresiDeğerli üyelerimiz ve sevgili meslektaşlarımız,

Sizleri 12-15 Eylül 2012 tarihlerinde Gaziantep’de Gaziantep Üniversitesi ve Ege Üniversitesi Tıp Fakülteleri ve Türk Göğüs Cerrahisi Derneği Gaziantep Şubesi ile birlikte düzenlemekte olduğumuz Uluslararası Katılımlı 6.Ulusal Hidatidoloji Kongresi’ne davet etmekten mutluluk duymaktayız. Kongremiz Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Oditoryum Salonunda gerçekleşecektir.

Derneğimiz Yönetim Kurulu’nda gelen teklif değerlendirilerek Gaziantep Üniversitesi Rektörünün ve Tıp Fakültesi Dekanının sıcak yaklaşımları da dikkate alınarak Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı ve Başhekim Sayın Prof.Dr.Levent ELBEYLİ başkanlığındaki ekip ile Uluslararası Katılımlı 6.Ulusal Hidatidoloji Kongresi’nin Gaziantep’de yapılmasına oybirliği ile karar verilmiştir. Gaziantep Üniversitesinin bilimsel ve teknik alt yapısının kongre organizasyonu için son derece uygun olmasının yanısıra Gaziantep’in tarihi ve turistik özelliklerinin ve mutfağının mutlaka görülmesi ve yaşanması gerektiği görüşü de etkileyici nedenlerden olmuştur.

Bu kongremizin bir başka özelliği de ulusal kongremize Dünya Hidatidoloji Başkanı Sayın Prof.Antanio Fernandes MENEZES da SILVA’nın, Dünya Sağlık Örgütü bünyesindeki Ekinokok Çalışma Grubu (WHO-IWGE) koordinatörü Sayın Prof.Peter KERN’in, Romanya Hidatidoloji Derneği Başkanı Asc.Prof.Michaela-Carmen CRETU’nun ve Berne Ulusal Referans Laboratuvarından Prof.Andrew HEMPHILL’in katılımlarıdır. Herzaman olduğu gibi Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Doç.Dr.Turan BUZGAN’ın, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Sayın Prof.Dr.İrfan EROL’un ve bu alanda yoğun çalışmaları olan yurt içinden pekçok değerli hocamızın kongremize destek vermeleri bizleri onurlandırmıştır. Kongremizin gerek son gelişmeleri içermesi gerekse kuruluşumuzdan beri ilke edindiğimiz tek sağlık kapsamında ülkemiz insan ve hayvan sağlığı problemlerine çözümleyici katkılar getirmesi, özellikle genç katılımcılarımıza eğitici, yol gösterici ve sosyal aktiviteleriyle de keyif verici olacağına inanıyoruz.

Kongre organizasyonunda bize tüm desteğini veren Gaziantep Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr.Yavuz COŞKUN’a, Tıp Fakültesi Dekanı Sayın Prof.Dr.Abdurrahman KADAYIFÇI’ya ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Sayın Prof.Dr.Kamil KUMANLIOĞLU’na ve Kongremizin Gaziantep’de gerçekleşmesini sağlayan Gaziantep Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi ve Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Sayın Prof.Dr.Levent ELBEYLİ ile Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Sayın Prof.Dr.Tekin KARSLIGİL başkanlığındaki tüm ekibe çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca Gaziantep Valisi Sayın Erdal ATA’ya, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Asım GÜZELBEY’e, Veteriner Hekimler Birliği Başkanı Sayın Dr.Mehmet ALKAN’a, Gaziantep Tabip Odası ve Veteriner Hekimler Odası Başkanlarına, Gaziantep Tarım İl Müdürlüğüne desteklerinden dolayı teşekkürü borç biliyoruz.

Yerel Düzenleme Kurulu üyelerimizden Sayın Uzm.Dr.Ersin ARSLAN’ın vefatı hepimizi derinden yaralamıştır. Kendisine Tanrıdan rahmet diliyoruz.

Kongremizde ülkemizin yıllardan beri süregelen en önemli ekonomik ve sağlık sorunlarından birini oluşturan ekinokokkozisin kontrol altına alınma çalışmaları ile tanıda ve tedavide karşılaşılan sorunlar ele alınacaktır. Gerek yurt içi gerekse yurt dışından katılımcılarımızın vereceği konferanslar ve sunulacak olan bildirilerle son derece yararlı bir bilgi alış verişi olacağı inancındayız. Dünya Sağlık Örgütü bünyesindeki Ekinokok Çalışma Grubumuzun düzenleyeceği oturumun da yararlı olcağını ve ilgi duyan meslektaşlarımızla birlikte yeni projeler oluşmasına katkıda bulunacağını umuyoruz.

Kongrenin Organizasyon Komitesi adına, bu bilimsel ve sosyal paylaşım ortamında siz değerli meslektaşlarımızla birlikte olmaktan mutluluk duyacağımızı belirtir, saygı ve sevgilerimizi sunarız.

Prof.Dr.Nazmiye Altıntaş
Türkiye Hidatidoloji Derneği Başkanı
...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Etkinlik

Etiketler:, ,


Comments are closed.