By 01 Aralık 2011 Devamı →

6 AYLIK HAMİLE KADINDAN 1,5 KİST ALINDIBitlis-Tatvan’da 6 aylık hamile olan Ayşe Akay(41)’ın yumurtalığından 1.5 kilogram ağırlığında kist çıkarıldı. Ameliyatı gerçekleştiren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ali Ekber Şahin, bu büyüklükteki kistin kendilerini de şaşırttığını belirterek, “Meslek hayatımda bu büyüklükte bir kistle ikinci kez karşılaşıyorum” dedi.
Tatvan’da 6 aylık hamile olan Ayşe Akay, böbrek ve hamileliğe bağlı ağrı şikayetiyle Tatvan Özel Can Hastanesi’ne götürüldü. Akay’ın yapılan kontrollerinde sağ yumurtalığında bir kist tespit edildi. Ameliyata alınan Akay’ın yumurtalığından 1.5 kilogram ağırlığında kist çıkarıldı. Ameliyatı gerçekleştiren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ali Ekber Şahin, kistin iyi ya da kötü huylu olup olmadığının belirlenmesi için patolojiye gönderildiğini söyledi. Şahin, “Bu büyüklükte bir kistin çıkması bizleri de şaşırttı. Meslek hayatımda bu büyüklükte bir kistle ikinci kez karşılaşıyorum. Kadınlarda bu tür kistlere zaman zaman rastlanabiliniyor. Özellikle 40 yaş ve üzeri kadınların en az 6 ayda bir kadın doğum uzmanına gözükmeleri faydalı olacaktır” dedi.
Akay’ın eşi Yılmaz Akay, eşinin bir kaç gündür böbrek ve karın ağrısı çekmesi üzerine hastaneye başvurduklarını söyleyerek “Eşimde kist olduğunu öğrenince şaşırdım. Eşim ve bebeğimizin durumunun iyi olduğuna seviniyorum” diye konuştu.A cyst of one and a half kilograms was removed from the ovary of a 6-month pregnant woman

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:, ,


Comments are closed.