By 11 Kasım 2012 Devamı →

48.ULUSAL NÖROLOJİ KONGRESİ48. Ulusal Nöroloji Kongresi, 16 – 22 Kasım 2012 tarihleri arasında, Antalya’da gerçekleştirilecektir.48. Ulusal Nöroloji Kongresi
Sevgili Türk Nöroloji Derneği Ailesi, 48. Ulusal Nöroloji Kongresi, 16 – 22 Kasım 2012 tarihleri arasında, Antalya’da tamamen yenilenmiş olan Maritim Pine Beach Otel ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.Toplam 27 yarım gün, 3 tam gün kurs yapılacağı kongremizde kurslar ve kongre oturum programları çalışma gruplarınca düzenlenmiştir. Katılımcıların istedikleri kredili oturuma katılabilmeleri için kursların kontenjanlarla sınırlı olması nedeniyle ön kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Kongremizin bu seneki parolası “Yaşam boyu Nöroloji” olup ana tema “Çocuk Nörolojisi” olacaktır. Yurtdışından yabancı konuşmacılar ve yurtdışında yaşayan vatandaş nörolog konuşmacılarımız da kongre programında yer alacak ve bilgilerini bizlerle paylaşacaklardır. Sözel ve poster sunumları çalışma guruplarının önereceği ve TND tarafından atanacak jüriler tarafından değerlendirilecektir.
Bu yıl nöroloji hemşirelerine yönelik birbuçuk günlük bir kurs düzenlenecektir. Özel sağlık kuruluşlarında çalışan ve mecburi hizmet görevini yürüten nöroloji uzmanlarının karşılaştıkları sorunlar son gün ayrı bir çalıştayda tartışılacaktır. Kongre boyunca bu konularda soru ve dileklerin toplanıp çalıştay öncesinde moderatörlere iletilmesi sağlanacaktır. “In the Region” toplantısında komşu Ülke temsilcileriyle ortak konularımız tartışılacak, “Nöronlar Yarışıyor” programı 18 Kasım akşamı yeni sürprizlerle programda yer alacaktır.Türk Tabipleri Birliği ve European Federation of Neurological Societies (EFNS) tarafından kredilendirilecek olan kongre 8. Nöroloji Yeterlik Sınavı’na da ev sahipliği yapacaktır. Bu yıl da kongreye bildiri ile katılacak belli sayıda katılımcıya Türk Nöroloji Derneğince kongre kayıt, ulaşım ve konaklama desteğinin verilmesi planlanmaktadır.

Ayrıca bu yılki kongremizde bir ilk yaşanacak ve Türk Nöroloji Derneğinin seçimli olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirilecektir.
48. Kongrenin nöroloji ailesi için yararlı ve güzel geçmesi umudunu taşıyoruz.
Saygılarımızla

TÜRK NÖROLOJİ DERNEĞİ
KONGRE DÜZENLEME VE BİLİMSEL KURULU

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Etkinlik

Etiketler:,


Comments are closed.