By 05 Kasım 2011 Devamı →

3 AYDA YÜRÜYEREK 68 KİLO VERDİGaziantep’in Nurdağı ilçesinde yaşayan 37 yaşındaki Bestami Uçar, yürüyüş yaparak 110 günde 145 kilodan 77 kiloya düşmeyi başardı.
3 AYDA YÜRÜYEREK 68 KİLO VERDİBestami Uçar 145 kilo iken bir arkadaşının tavsiyesiyle kilo vermeye karar verdiğini sadece yürüyüş yaparak 68 kilo vermeyi başardığını söyledi.
Hiçbir yerde tedavi görmeden sadece yürüyüş yaptığını dile getiren Uçar, “Sabah, akşam ve gece yarısı olmak üzere günde 3 kez yürüyüş yaptım. Günde 20 kilometre yürüdüm. Yürüyüş esnasında bana eşlik eden arkadaşlarım vardı. Arkadaşlarım daha yürüyüşün başlarında tek tek ayrıldılar. Çoğu zaman gece karanlığında yanımda kimse olmadan yürüdüm. Yağmur, çamur, gece-gündüz demeden yürüyüş yapmaya devam ettim” dedi.
Yeme içmeye de dikkat ettiğini bol meyve yediğini de ifade eden Uçar, “110 günde 68 kilo vermeyi başardım. Hiçbir uzmana danışmadım. Kimsenin tavsiyesine de uymadım. Eşimden aldığım destekle 110 gün periyodik olarak yürüdüm. Yürüyüşümü günün üç dilimine böldüm. Sabah güneş doğmadan, akşam güneş batmadan ve gece yarısı saat: 02: 00 sularında olmak şartıyla yanıma cep telefonunu ile su alarak yürüyüşe devam ettim” diye konuştu.

Eşinin kendisinden yürümesini istediğini ve kısa sürede zayıflayacağını söylediğini kaydeden Uçar, “Kilo vereceğime önceleri ben bile inanamamıştım. Eşimi kırmamak için yürümeye başladım. İlk zamanlarda zorlansam da yürüyüş yapmaya devam ettim. Zaman ilerledikçe yürüyüşün etkilerini görmeye başladım. Şimdi nefes almakta zorlanmıyorum. Aşırı kilolarımdan doğan ağrılardan da kurtuldum. Kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyorum” şeklinde konuştu.

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Diyet

Etiketler:, ,


Yorumlar "3 AYDA YÜRÜYEREK 68 KİLO VERDİ"

Trackback | Comments RSS Feed

  1. esvet gül dedi ki:

    Helal Olsun arkadaşım azmin nelere kadir olduğunun göstergesi budur…