By 01 Haziran 2009 Devamı →

2 AYDA 22 KİLO
Birkaç ay önce kalbine pil takılan oyuncu Rasim Öztekin, bu sayede kilolarından da kurtulmuş. Öztekin 2 ayda 22 kilo verme öyküsünü anlattı.

Bu yıl başında önce zatürree sonra da kalp rahatsızlığı nedeniyle iki kez hastaneye yatan Rasim Öztekin’in kalbine pil takıldı. Kendine ‘pilli bebek’ lakabını takan ünlü oyuncu, şimdi kendisini çok daha genç ve dinamik hissettiğini söylüyor. Bu süreçte 22 kilo veren ünlü oyuncu; iyileşme ve zayıflama öyküsünü anlattı.

PİLLİ BEBEK GİBİYİM
Kalbinize pil takılalı yaklaşık iki ay oldu. Hayatınızda kısıtlamalar var mı?
Kalp pili deyince, bilmeyenlerin aklı karışıyor ama bilenler bana, “Oooo delikanlı oldun, kalbi sıfırladın” diyor. Gerçekten de öyle, protez diş gibi bir şey. Kısa bir süre sonra sizinle özdeşleşiyor. Şimdi kendime ‘pilli bebek’ diyorum. Pil bende olduğu sürece yapmamam gerekenler şöyle; X-ray cihazlarından geçmeyeceğim, cep telefonlarına en az 20 cm mesafede duracağım yani kulaklık takarak kullanacağım, baz istasyonlarına ve elektrik trafolarına fazla yaklaşmayacağım.


Fazla kilolarıyla tanınan, bir sevimlilik kattığı düşünülen bir sanatçısınız. Hatta sevenleriniz bunu sevimli bile buluyor.

Nasıl verdiniz 22 kilo?
Herkes beni yıllardır şişman görmeye alıştığı için 22 kilo vermiş halimi görenler, önce bir yadırgıyor. Verdiğim kiloların büyük çoğunluğu vücudumda ödem adı altında bulunan sulardı. O suları ultrafiltrasyon denen bir yöntemle vücudumdan çektiler. Her gün dört saat süresince vücudumdan dörder kilo su aldılar. Ben kendimi kilolu zannediyordum, meğerse ben ödemmişim. Ödem Rasim’mişim…

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber


Comments are closed.