By 05 Temmuz 2011 Devamı →

140 KİLOYA ULAŞAN TAHA HAYATINI KAYBETTİ6 ayda 100 kilodan 140 kiloya ulaşan Taha hayatını kaybetti.

Taha Soysal 140 kilo ağırlığındaki obezite hastası Taha Soysal hayatını kaybetti. Küçük Taha ailesi tarafından yatağında ölü bulundu. Solunum yetmezliği sebebi ile öldüğü belirlenen Taha, gözyaşları arasında toprağa verildi.

İsmail ve Nermin Soysal çiftinin iki çocuğundan büyük olanı 9 yaşındaki Taha Soysal’ın, obezite rahatsızlığı nedeniyle 2 yaşından itibaren aldığı aşırı kilolar, son altı ayda yemek yemeyi azaltmasına rağmen 100 kilogramdan 140 kilograma ulaştı.

Yakınlarının 1 haftadır neredeyse hiç yemek yemediğini ancak aşırı miktarda kola tükettiğini bildirdiği Soysal, geçen hafta sonu ailesi tarafından kaldırıldığı Ereğli Devlet Hastanesinde serum takılmasının ardından evine gönderildi.

Yemek yememeyi sürdürdüğü öğrenilen Soysal, dün uyumak için yattığı yatağında anne ve babası tarafından hareketsiz bulundu. Ereğli Devlet Hastanesine kaldırılan ve hayatını kaybettiği belirlenen Soysal’ı tekrar hayata döndürmeye çalışan sağlık ekiplerinin çabası sonuç vermedi.

Çocuğun, “solunum dolaşım yetmezliğinden” hayatını kaybettiği belirlendi.

140 kilo ağırlığındaki obezite hastası Taha Soysal

Ailesi tarafından hastane morgundan alınan Soysal’ın cenazesi, Balı Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından mahalle mezarlığında toprağa verildi.

“1 HAFTADIR BİR ŞEY YEMİYORDU” Baba İsmail Soysal, oğlunun küçük yaştan itibaren kilo sorununun olduğunu, İstanbul’da götürdüğü bir hastanede de obezite teşhisinin konulduğunu anlatarak, şöyle dedi: “Yemek vermediğimiz zamanlar sinirleniyor, kendini yumruklamaya başlıyordu. Ancak son 3 ayda yemeği oldukça azalttı. 1 haftadır ise neredeyse hiçbir şey yemedi. Buna rağmen 40 kilo daha aldı. Fakat aşırı derecede kola tüketiyordu. Karpuz ve diğer meyveler yedirmeye çalışıyorduk. Oğlumu haftada iki gün de rehabilitasyon merkezine gönderiyorduk. En son dinlenmek için yattığında bir süre sesi hiç çıkmayınca durumdan şüphelendik. Hareketsiz yatıyordu, hayatını kaybetmiş. Çok üzgünüm.” Konuşma zorluğu çeken Taha Soysal, geçen yılın aralık ayında karnının doymadığından sürekli yemek istediğini, verilmediğinde de sinirlendiğini anlatmaya çalışmıştı.

2 YIL ÖNCEKİ VİDEOSU

...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Haber

Etiketler:, , ,


Comments are closed.