By 18 Şubat 2012 Devamı →

13 YILDA 6 KEZ KANSERİ YENDİİngiltere’de yaşayan Chris Underwood-Frost adındaki adama 13 yılda 6 kere kanser teşhisi koyuldu ve tam 40 defa operasyon geçirdi. Underwood-Frost hepsinde de kanseri yenmeyi başardı.
Bir erkek çocuk babası Underwood-Frost dünyadaki milyonlarca kanser hastasına umut olabilecek bir öykünün kahramanı. 50 yaşındaki aile babasına doktorlar tarafından 13 yıl önce sadece 18 aylık ömrü kaldığı söylenmiş.
İlk önce 1999 yılında cilt kanseri teşhisi koyulan Frost’a ardından 2000 yılında lenfoma olduğu söylenmiş. 2006 yılında göğsünde tespit edilen kanserli kitleyi aldırdıktan sonra ise 2009 yılında akciğer kanseri olduğu, 2011 yılında ise mesane kanseri olduğu tespit edilmiş. İki hafta önce ise mesane kanserinin nüksettiği belirlenmiş.
Chris Underwood-Frost hiçbir zaman yenilgiyi kabullenmediğini, oğlu için savaş vermeye devam edeceğini, hastalıkları ise ciddiye almadığını söylüyor.
Hayatı boyunca sigara içmediğini hatta dumanından bile nefret ettiğini belirten Frost; “Beni en çok kanser teşhisi yıktı. Bu bana bir hakarettir.” dedi
...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Sağlık

Etiketler:,


Comments are closed.