By 05 Kasım 2012 Devamı →

12.TÜRK KALP VE DAMAR CERRAHİSİ DERNEĞİ KONGRESİ12.Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği Ulusal kongresi 08 – 11 Kasım 2012 tarihlerinde Antalya’da gerçekleşecektir.
Derneğimizin 8-11 Kasım 2012 tarihlerinde Antalya Rixos Sungate Port Royal’de gerçekleştireceği 12. Ulusal Kongremize, düzenleme kurulumuz adına sizleri davet etmekten büyük kıvanç duymaktayım.
Bilgi paylaşımının her zaman üst düzeyde olduğu ve yalnızca camiamızın mesleki ilerlemesine katkıda bulunmayı amaçlayan kongremizde, Kalp ve Damar cerrahisi alanında ülkemizdeki ve dünyadaki meslektaşlarımızla deneyimlerimizin yanı sıra yeni gelişmeleri ve teknolojileri tartışacağız. Alanımızda Radikal bir değişim yapmamızın zorunlu olduğu günümüzde bu kongremizde görüşeceğimiz konular ve alacağımız kurslar geleceğimize ışık tutacaktır.
Bilimsel programımız da mevcut eğitim ve gelecekte olması gereken yapılanmalar da göz önüne alınarak oluşturulmakta ve derneğimizin eğitim, bilgilendirme, bilgiyi paylaşım ilkelerini yansıtmayı amaçlamaktadır.
Her zaman olduğu gibi bu kongremizde de takımımızın vazgeçilmezleri olan Anestezist, hemşireler ve perfüzyonistlerimize, kendilerinin de hazırlanmasına katkıda bulunacakları toplantılar ve kurslar düzenlenmektedir.
Bu kez bir yenilik ve bizim içinde önemli kabul ettiğimiz, American Association of Thoracic Surgery (AATS) ile birlikte kongremizde bir “Postgraduate Course” kurs düzenliyor olmamızdır. AATS, Amerika dışında bir ulusal dernekle ilk kez bir kurs düzenleme kararı almış ve başkanın mesajı ile duyurmuştur. Bu kursa katılabilmek için mutlaka 8 Kasım günü kongre merkezinde olmak isteyeceğinizi sanıyorum”
Bunun yanı sıra göndereceğiniz bildirilerden düzenleme kurulu ve bilimsel kurulunca seçilecek olanların bir kısmı ana salonlarda sunulacaktır. Özgün, iyi planlanmış çalışmalarınızı ve bildirilerinizi bekliyoruz.
Her kongremizde olduğu gibi bu kongremizde de en iyi sözel ve poster ödüllerimiz, ödül jürilerinin değerlendirmeleri sonucunda verilecektir.
Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği Yönetim Kurulu ve Kongre Düzenleme Kurulu olarak sorunlarımızın çözümlendiği daha iyi bir gelecek umuduyla kalp ve damar cerrahisi ailemizin en üst düzeyde bilimsel katılımlı iyi bir kongre geçirmek üzere Kasım 2012’de Antalya’da derneğimizin bir kongresinde daha buluşmak dileğiyle.
Prof. Dr. Erol ŞENER
Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği Başkanı
...

loading...

Yazar : XprodoksiT - Yazıları
Kategori: Etkinlik

Etiketler:, ,


Comments are closed.