Tag: yulaf ezmesi

SİVİLCELERE KARŞI DOMATES MASKESİ
By 06 Eylül 2012 0 Comments Devamı →

SİVİLCELERE KARŞI DOMATES MASKESİ

Ciltte akne oluşmasının en temel nedeni yüzde birikmiş kirlerdir. Bu kirler gözeneklere dolarak sivilce oluşumuna neden olur. Domatesin içinde barındırdığı asit, mikropları öldürmekte oldukça etkilidir.

Kategori: Guzellik
YULAF İLE SAĞLIKLI ZAYIFLAMAK

YULAF İLE SAĞLIKLI ZAYIFLAMAK

Bilimsel araştırmalar, yulafın içerdiği betaglukan isimli bir etken maddenin kolestrolü düşürmeye, kan şererini dengelemeye ve kilo kontrolü sağlamaya yardımcı olduğunu gösteriyor. Yulaf; diğer tahıllara göre daha yüksek oranda çözünür posa içeriyor. Ayrıca demir, manganez, çinko ve E vitamini, tiamin, niasin, riboflavin, folat ve diğer B grubu vitaminlerinin de kaynağı… Yulaf aynı zamanda iyi bir selenyum […]

Kategori: Dilara KOÇAK
KABIZLIK VE ÇÖZÜMÜ

KABIZLIK VE ÇÖZÜMÜ

Posalı yiyeceklerle kabızlığa veda edin! Stres ve yanlış beslenme pek çok metropol insanında kabızlığa yol açıyor. Posalı yiyecekler yerine karbonhidratlı gıdalarla beslenen ve su içmeyen birçok kişi, hayatlarının belli bir döneminde kabızlıkla ilgili savaş veriyor. Anadolu Sağlık Merkezi’nden Beslenme ve Diyet Uzmanı Çağatay Demir, posalı yiyeceklerle kabızlığı yenmenin ipuçlarını verdi:

Kategori: Diyet