Tag: yoğurt

SİYAH NOKTALARA BİTKİSEL ÖNERİLER

SİYAH NOKTALARA BİTKİSEL ÖNERİLER

Siyah noktaların giderilmesinde, kozmetik ürün kullanılsa bile bazen istenilen sonuç alınamaz. Bu durumun üstesinden gelebilecek birkaç bitkisel yöntemi sizinle paylaşıyoruz.

Kategori: Guzellik
YAĞ YAKAN VE UZUN SÜRE TOK TUTAN GIDALAR

YAĞ YAKAN VE UZUN SÜRE TOK TUTAN GIDALAR

Bazı gıdaların sağlıklı beslenmede ve kilo kontrolünde rolünün daha önemli olduğu bilinir. Peki, zayıflamaya karar verdikten sonra mutfağınızdan eksik etmemeniz gereken besinlerin neler olduğunu biliyor musunuz? İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya, bu sorunun cevabını veriyor, yağ yaktıran ve uzun sure tok tutan gıdalarla ilgili önerilerini şöyle özetliyor:

Kategori: Ayça Kaya, Beslenme, Diyet
YENİ YIL DİYETİ NASIL OLMALI?

YENİ YIL DİYETİ NASIL OLMALI?

Havalar iyice soğudu, kış kendini gösterdi. Vücudunuz yağlanma eğilimine gireceği için bu ayda beslenmenize çok dikkat etmelisiniz. Nasıl mı? Zayıflamada en önemli nokta motivasyondur. Unutmayın, inanırsanız başarırsınız!… Kimse inanmasa bile, SİZ KENDİNİZE İNANIN!

YAŞLILIĞI ENGELLEYEN BESİNLER
By 04 Mayıs 2012 0 Comments Devamı →

YAŞLILIĞI ENGELLEYEN BESİNLER

Nar ve yabanmersini Antosiyaninlerden zengin bu iki meyve cilt sağlığı için oldukça önemli. Kırışıklıkların oluşumunu yavaşlatıp cilt kuruluğunu önlemekte. Ayrıca C vitamini içermelerinden dolayı da kolajen üretimini artırıp cildin daha sağlıklı görünmesini sağlar.

Kategori: Özlem Sert Aydın
KARIN YAĞLARINA KARŞI YOĞURT
By 10 Şubat 2012 0 Comments Devamı →

KARIN YAĞLARINA KARŞI YOĞURT

Türk mutfağının olmazsa olmazlarından yoğurdun faydaları saymakla bitmiyor. Kilo vermeden diş sağlığına kadar pek çok yararı bulunan yoğurt özellikle karın bölgesindeki yağlardan kurtulmada avantaj sağlıyor.

Kategori: Ayça Kaya
GRİPTEN KORUYAN ÖNERİLER
By 06 Şubat 2012 0 Comments Devamı →

GRİPTEN KORUYAN ÖNERİLER

Bir tür solunum yolu hastalığı olan grip belirli dönemlerde hayatı olumsuz etkilemekte. Yüksek ateş, boğaz, baş ve eklem ağrısı, öksürük, halsizlik, üşüme hatta bazı kişilerde kusma ve ishalle birlikte görülebilmektedir.

Kategori: Özlem Sert Aydın
ZAYIFLATAN YOĞURT TARİFİ

ZAYIFLATAN YOĞURT TARİFİ

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça KAYA’dan Zayıflatan Yoğurt Tarifi. Gerekli Malzemeler :

Kategori: Ayça Kaya
YOĞURT HER DERDİNİZE DEVA
By 05 Kasım 2011 0 Comments Devamı →

YOĞURT HER DERDİNİZE DEVA

Mikrop denince, insanın aklına hep çeşitli hastalıklar gelir. Menenjit, hepatit, zatürree, nefrit, grip mikropların sebep oldukları hastalıklardır. Oysa her mikrop hastalık yapmaz, yani mikropların da insanlar gibi iyisi de vardır, kötüsü de.

Kategori: Sağlık
PROBİYOTİK MUCİZESİ
By 10 Kasım 2010 0 Comments Devamı →

PROBİYOTİK MUCİZESİ

Probiyotik gücünüzü artırın “Vücudunuzda trilyonlarca bakteri var” veya “Vücut ağırlığınızın neredeyse bir kilodan fazlasını bu ‘mikrop yükü’ oluşturuyor” desem, şaşırır mısınız? Sakın şaşırmayın, sağlıklı bir beden bile aslında tam bir bakteri deposudur ve bu yükün tamamına yakını kalın bağırsaklarda yaşar. Bu depo azalıp küçülürse, pek çok sağlık sorunu kapınızı çalmaya başlar. Bağırsak ortamında yaşayan bakteri […]

Kategori: Osman Müftüoğlu
YOĞURT İLE GÜLÜMSEYİN
By 26 Eylül 2009 0 Comments Devamı →

YOĞURT İLE GÜLÜMSEYİN

Elinize bir kase yoğurt alın ve gülümseyin. Ama formunuzu korumanıza yardımcı olduğu ya da lezzetli olduğu için değil, bunların yanı sıra gülümsemenizin her zaman mükemmel kalmasını sağladığı için… (Tabii yağsız ve şekersiz yoğurt olduğundan emin olun.) DİŞ ETİ ÇEKİLİYOR Araştırmalar gösteriyor ki; yoğurt yiyen insanlar, yemeyenlere göre, daha az diş eti çekilmesi sorunu ve diş […]

Kategori: Mehmet OZ
YAĞ DÜŞMANI GIDALAR
By 08 Temmuz 2009 0 Comments Devamı →

YAĞ DÜŞMANI GIDALAR

Yağ düşmanı besinler Sıcak yaz günlerinde sağlıklı beslenmek ve yağlarınızdan kurtulmak için mucize besinler… Bu besinleri tüketerek mükemmel bir vücuda sahip olabilir, kilolarınızdan kurtulabilirsiniz… Kırmızı biber: İçindeki acı madde “capcaicin”, vücudun kan dolaşımını hızlandırarak ısısını artırmasına neden oluyor. Vücudun forma girmesine yardımcı olan bu etkiye de “termojenes” adı veriliyor. Vücut ısısı ne kadar artarsa yağ […]

Kategori: Diyet