Tag: WHO

Enerji İçeceği Uyarısı

Enerji İçeceği Uyarısı

Yoğun kafein içeren enerji içecekleri, özellikle çocuk ve gençlerin sağlığını tehdit ediyor. Enerji içeceklerinin fazla miktarda tüketilmesi, kafein zehirlenmesi riskini artırıyor. WHO Avrupa Ofisi, enerji içeceklerinin halk sağlığı üzerindeki etkileri konusunda kapsamlı bir rapor hazırladı. Rapora göre, enerji içecekleri, sağlık açısından olumsuz etkiler içeriyor. Uyarıcı etki yaptığı gerekçesiyle özendirilen enerji içecekleri, geçici olarak öğrenme performansını […]

Kategori: Haber
Çocuk Felci Salgını
By 09 Kasım 2013 0 Comments Devamı →

Çocuk Felci Salgını

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Suriye’de patlak veren çocuk felci salgınının Ortadoğu’nun geneline yayılmasını önlemek için geniş kapsamlı bir aşı programı başlatırken, uzmanlar da ilk kez salgının Avrupa’ya da yayılabileceğinden endişeli. DSÖ, Avrupa ülkelerinin hastalıkla ilgili izleme faaliyetlerini artırması ve hassas durumdaki grupların aşılanması gerektiği belirtildi. DSÖ’nün açıklamasında acilen aşılanması gereken çocukların sayısı 20 milyon olarak […]

Kategori: Sağlık
ÖKSÜRÜK ŞURUBU TOPLATILIYOR
By 10 Şubat 2013 0 Comments Devamı →

ÖKSÜRÜK ŞURUBU TOPLATILIYOR

Bileşiminde ’Dekstrometorfan’ bulunan öksürük şuruplarının toplatılmasına karar verildi.

Kategori: Haber
DOMUZ GRİBİ TEKRAR GÜNDEMDE

DOMUZ GRİBİ TEKRAR GÜNDEMDE

Çin’in başkenti Pekin’de son 10 gün içinde “domuz gribi” olarak bilinen H1N1 virüsü nedeniyle 2 kadının hayatını kaybettiği açıklandı.

Kategori: Sağlık
DOĞUM SONRASI KULLANILAN İLACA YASAK
By 12 Eylül 2012 0 Comments Devamı →

DOĞUM SONRASI KULLANILAN İLACA YASAK

Düşüğe sebep olduğu gerekçesi ile Türkiye’de yasaklanan ilaç hakkında Türk Jinekoloji Derneği Başkanı İsmail Mete İtil, “Bu ilaç Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) önerdiği doğum sonrası kanamalarda, istenmeyen gebeliklerin sonlandırılmasında kullanılan önemli bir ilaçtı” dedi.

Kategori: Jinekoloji
KABLOSUZ İNTERNET SAĞLIĞI TEHDİT EDİYOR MU?
By 26 Ağustos 2012 0 Comments Devamı →

KABLOSUZ İNTERNET SAĞLIĞI TEHDİT EDİYOR MU?

Sağlık Bakanlığı Kanser Dairesi Başkanı Murat Gültekin kablosuz internetin yaydığı radyasyonun, cep telefonlarından az olduğu bildirdi.