Tag: termal

ÇAMUR KREM OLDU

ÇAMUR KREM OLDU

Denizli’de termal otel işletmecisi Mustafa ŞEN, termal çamuru kreme dönüştürdü. Denizli’nin Tekkehamam Mevkii’ndeki termal kaynakların bulunduğu bölgedeki İnaltı Termal Oteli’nin sahibi Mustafa Şen, TÜBİTAK desteğiyle 14 aydan bu yana yürüttükleri Ar-ge çalışmaları ve termal çamurun sivilce, egzama ve selülite faydaları çalışması sonucunda termal çamurdan krem ürettiklerini söyledi.

Kategori: Haber
SEDEF HASTALARI HANGİ KAPLICAYA GİTMELİ

SEDEF HASTALARI HANGİ KAPLICAYA GİTMELİ

Sedef hastalığına hangi kaplıca iyi gelir? – Romatizmal hastalıklara hangi termal tedavi iyi gelir? Dr.Ender Saraç’ın konuğu olan Prof.Dr. M.Zeki Karagülle romatizmal rahatsızlıkları olanların faydalanabilecekleri termal sular hakkında bildiler veriyor.

TERMAL SU VE LOKOMAT İLE YÜRÜDÜ
By 20 Temmuz 2011 3 Comments Devamı →

TERMAL SU VE LOKOMAT İLE YÜRÜDÜ

Nevşehir’de sezaryen doğumda “epidural anestezi” sonucu felç kalan hemşire Emine Taşkın, lokomat cihazı (robotik yürüme sistemi) ve termal su tedavisi ile yeniden yürüdü. Ameliyathane hemşiresi olan 40 yaşındaki Emine Taşkın, Mart 2011’de epidural anestezi ile doğuma girdiğini ve anestezide kullanılan maddenin sinirleri üzerinde tahribat yapması sonucu felç olduğunu, kendisi için zorlu bir sürecin bu şekilde […]

Kategori: Haber