Tag: Sistit

GENİTAL BÖLGENİZİ AŞIRI TEMİZLEMEYİN
By 20 Ağustos 2012 0 Comments Devamı →

GENİTAL BÖLGENİZİ AŞIRI TEMİZLEMEYİN

Aşırı hijyen, idrar yolu enfeksiyonlarını önlemiyor. Tersine daha sık görülmesine yol açıyor. Özellikle genital organların temizlenmesinde antiseptiklerin kullanılması önerilmiyor.

Kategori: Jinekoloji
SİSTİT RAHATSIZLIĞINA KARŞI KARNABAHAR KÜRÜ
By 16 Haziran 2012 2 Comments Devamı →

SİSTİT RAHATSIZLIĞINA KARŞI KARNABAHAR KÜRÜ

Sistit Rahatsızlığına Karşı Karnabahar Kürü Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu, Kadınlarda sistit rahatsızlığına karşı Karnabahar kürünü öneriyor.

SİSTİT BÖBREK SORUNLARINA YOL AÇIYOR
By 19 Aralık 2011 0 Comments Devamı →

SİSTİT BÖBREK SORUNLARINA YOL AÇIYOR

Sistit (idrar yolu enfeksiyonları) böbrek hastalıklarına neden oluyor. Sistitten korunmanın en etkin yolu ise bol bol su içmek ve hijyene dikkat etmek.Böbrekler vücudun en önemli organları arasında yer alıyor. Görevleri ise kandan atık ürünlerini süzerek temizlemek ve fazla sıvıyı idrar olarak vücuttan dışarı atmak. Böbreklerde görülen iltihabi hastalıklara ise ‘nefrit’ adı veriliyor.

Kategori: Sağlık
SİSTİT KANSERE DÖNÜŞEBİLİR
By 23 Haziran 2011 0 Comments Devamı →

SİSTİT KANSERE DÖNÜŞEBİLİR

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tıp Fakültesi Üroloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Levent Tuncay, kadınlarda sık görülen idrar yolu hastalığı sistitin tedavi edilmemesi halinde, kronik enfeksiyon sonucu mesanede kanser yapabileceğini bildirdi. Prof. Dr. Tuncay, yaptığı açıklamada, sistitin idrar kesesisinin iltihaplanması anlamına geldiğini, tedavi edilmemesi halinde konikleşebileceğini belirtti.Sistitin genellikle küçük yaş grubundaki kız çocuklarında sık görüldüğünü […]

Kategori: Sağlık
BEBEK BANYOSUNA DİKKAT
By 17 Temmuz 2008 0 Comments Devamı →

BEBEK BANYOSUNA DİKKAT

Çocuğunuzu Yıkadığınız Sabun Ve Banyo Köpükleri İdrar Yolları Enfeksiyonuna Neden Olabilir? İdrar yolları enfeksiyonları çocukluk çağında, üst solunum yolu enfeksiyonlarından sonra en sık görülen sağlık problemidir. Her iki cinste ve her yaş grubu çocukta sıklıkla rastlanabilen bu şikayetler, zamanında belirlenip gerekli tedavi yapılmadığı takdirde; böbrek yetmezliğinden hipertansiyona, kansızlıktan büyüme geriliğine kadar pek çok kalıcı hasara […]

Kategori: Çocuk Bebek, Sağlık