Tag: sinüzit

Acı Kavun Bitkisinin Zararları
By 30 Eylül 2015 0 Comments Devamı →

Acı Kavun Bitkisinin Zararları

Sinüzit ve basur gibi rahatsızlıklara iyi geldiği düşünülen “acı kavun” bitkisinin sanıldığının aksine bünyede kalıcı hasar bırakabileceğini, ölüme bile neden olabileceğini belirtiliyor Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Endüstri Bitkileri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Fikret Akınerdem, yaptığı açıklamada, “acı kavun” bitkisinin Anadolu’da ”Cırtlak”, ”Cırt atan”, ”Ebu Cehil karpuzu” gibi isimlerle de anıldığını kaydetti. Bitkinin sinüzit ve […]

Kategori: Haber
SİNÜZİT GÖZLERİ ETKİLİYOR

SİNÜZİT GÖZLERİ ETKİLİYOR

Antibiyotik tedavisi sinüzit hastalığına genellikle çözüm sunsa da, hastalar zaman zaman tedavi sürecini aksatabiliyor. Bu durumda sorun kronikleşebiliyor ve istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Örneğin sinüs enfeksiyonunun çevreye yayılması sonucu menenjit, beyin apsesi veya görme kaybı oluşması gibi!

Kategori: Göz, Sağlık
SİNÜZİT TEDAVİ EDİLMEDİĞİNDE GÖZ KAYBINA NEDEN OLABİLİR

SİNÜZİT TEDAVİ EDİLMEDİĞİNDE GÖZ KAYBINA NEDEN OLABİLİR

Sizünit tedavisi geç kalındığında göz kaybına kadar giden ciddi  sonuçlara neden olabilir. Sinüzitin yol açtığı zonklayıcı baş ağrısı, burun akıntısı ve tıkanıklık nedeniyle yaşam kalitesini düşürdüğünü söyleyen Acıbadem Ankara Hastanesi Kulak Burun Boğaz  Uzmanı Prof. Dr. Fikret İleri, “Sinüs boşluklarının çevresinde, göz ve beyin yer  alıyor. Dolayısıyla sinüs enfeksiyonu çevreye yayıldığında yüz kemiklerinde  osteit denilen iltihaplanmalara, […]

Kategori: Faydalı Bilgiler, Göz
SİNÜZİTE KARŞI PAPATYA KULLANIMI
By 14 Temmuz 2012 0 Comments Devamı →

SİNÜZİTE KARŞI PAPATYA KULLANIMI

Prof.Dr. A.İbrahim Saraçoğlu papatyanın faydalarını anlatıyor. Sinüzit tedavisinde tıbbi tedavi yöntemlerine ilaveten doktorunuza da danışarak uygulayabileceğiniz yöntem :

SİNÜZİT AMELİYATI SİNÜSLERİ TAMAMEN TEMİZLEMEZ
By 09 Mayıs 2012 0 Comments Devamı →

SİNÜZİT AMELİYATI SİNÜSLERİ TAMAMEN TEMİZLEMEZ

Virüs ve mantar gibi farklı mikroplar sinüzite sebep olsa da en çok bakteri kaynaklı sinüzitin görüldüğünü belirten KBB, Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Teoman Dal, sinüzit ile ilgili doğru bilinen yanlışları anlattı:

Kategori: Faydalı Bilgiler
SİNÜZİTTE GEREKSİZ ANTİBİYOTİK KULLANIMI
By 15 Şubat 2012 0 Comments Devamı →

SİNÜZİTTE GEREKSİZ ANTİBİYOTİK KULLANIMI

Akut sinüzitin tedavisinde amoksisilin gibi antibiyotiklerin kullanımının çoğu zaman gereksiz olduğu bildirildi.St. Louis’deki Washington üniversitesi tıp fakültesi bilim adamlarının Jane Garbutt başkanlığında yaptığı araştırmaya göre, akut sinüs iltihabını tedavi etmek amacıyla antibiyotik verilmesi ne hastalığın semptomlarını azaltıyor ne de iltihabın kuruma süresini etkiliyor.

Kategori: Sağlık
İBRAHİM SARAÇOĞLU GÜLBEN ERGEN’LE

İBRAHİM SARAÇOĞLU GÜLBEN ERGEN’LE

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu, TRT 1’de yayınlanan ve Gülben Ergen’in sunduğu programda çok özel bilgiler verdi. Hazır gıdaların çocuklar üzerindeki etkilerine değinen Saraçoğlu, Soğuk havalarda önleyici olarak bir bardak sudak 10 dakika suda demlenen ve süzülen adaçayı ile sabah ve akşam gargara yapılmalı önerisinde bulunuyor.

SİNÜZİT Mİ NEZLE Mİ?
By 18 Kasım 2011 0 Comments Devamı →

SİNÜZİT Mİ NEZLE Mİ?

Kendinizi halsiz hissediyor, geçmeyen baş ağrıları çekiyor, nezle ya da grip olmadığınız halde burun akıntısı problemi yaşıyorsanız tüm bu şikayetleriniz sinüzit hastalığına işaret ediyor olabilir.

Kategori: Sağlık
SAĞLIKLI YAŞAMIN 12 ALTIN KURALI
By 15 Mayıs 2011 0 Comments Devamı →

SAĞLIKLI YAŞAMIN 12 ALTIN KURALI

Prof.Dr. Ahmet MARANKİ, 12 Mayıs 2011 tarihinde konuk olduğu Seda Sayan’ın programında çok önemli açıklamalarda bulundu.

Kategori: Haber
SİNÜZİTE PAPATYA
By 25 Şubat 2009 1 Comments Devamı →

SİNÜZİTE PAPATYA

Papatya buğusunun sinüzite ve dondurmanın da boğaz ağrısına iyi geldiğini biliyor muydunuz? Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu’nun ‘papatya’konulu yazısı bana Almanya’da ihtisas yaparken, sinüzitimi papatya buğusu ile atlatmamı ve bademcikleri şişen birine uygulanan dondurma tedavisini hatırlattı Bayılıyorum Prof.Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu’nun yazılarına. Memleketimizde bolca olan, ama milletçe değerini pek takdir etmediğimiz pek çok bitkiyi, yani […]

Kategori: Fotoğraf Albümü
İBRAHİM SARAÇOĞLU PAPATYA KÜRÜ

İBRAHİM SARAÇOĞLU PAPATYA KÜRÜ

ibrahim-saracoglu-papatya-kuru

SİNÜZİT TEDAVİSİ
By 27 Kasım 2008 144 Comments Devamı →

SİNÜZİT TEDAVİSİ

Sinüzit Tedavisini Destekleyici Pratik Bilgiler Sinüzit Nedir? Sinüs adı verilen yüzdeki kemik boşluklarının iç yüzünü kaplayan mukoza iltihabına ve boşlukta cerahat toplanmasına sinüzit denir. Baş ağrısı ve burundan rahatça soluyamama duygusu, gözaltındaki ve göz üstündeki bölgelere bastırıldığında hafif ve aşırı basınç agrısı, sinüzitin belirtisidir. Pratik Bilgilier : – Hatmi yaprağı, altın başak, orman sarmaşığı eşit karışımının […]

Kategori: Faydalı Bilgiler