Tag: prematüre

HAMİLELİKTE KEMOTERAPİ BEBEĞE ZARAR VERMİYOR

HAMİLELİKTE KEMOTERAPİ BEBEĞE ZARAR VERMİYOR

Avrupalı kanser uzmanlarının yaptığı bir araştırmaya sayfalarında yer veren İngiliz The Lancet Oncology dergisinin haberine göre, hamilelik sırasında kemoterapi görmek bebeklere zarar vermiyor.

Kategori: Jinekoloji
MUCİZE BEBEK HAYATA TUTUNDU
By 10 Mayıs 2012 0 Comments Devamı →

MUCİZE BEBEK HAYATA TUTUNDU

Brezilya’da premature olarak 5 aylıkken doğan “Carolina” bebek yaşam savaşını kazanarak 330 gram ağırlığıyla ülkenin en minik bebeği oldu. Brezilya’nın Minas Gerais bölgesinde yaşayan Alexandra Terzis beş aylık hamileyken bebeğini dünyaya getirdi. Kilosu 330 gram boyu ise sadece 27 santim olan Carolina bebek yaşam mücadelesini kazandı ve annesiyle eve gönderildi. Doktorlar Brezilya’nın en minik bebeği […]

500 GRAMLIK BEBEK AMELİYAT EDİLDİ
By 20 Şubat 2012 0 Comments Devamı →

500 GRAMLIK BEBEK AMELİYAT EDİLDİ

500 gramlık bebeğe kalp ameliyatı Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, erken doğumla dünyaya gelen bebek, 500 gramlık kilosu nedeniyle ameliyathaneye taşınmasında risk görüldüğü için kuvözünde ameliyat edildi.

Kategori: Haber
ANNESİ GIDIKLAMAZSA ÖLECEK
By 28 Aralık 2011 0 Comments Devamı →

ANNESİ GIDIKLAMAZSA ÖLECEK

Birçok anne için bebeğini gıdıklamak bir oyun olsa da Sanchia Norris için bu oğlunu hayatta tutmasının yolu.İngiltere’de yaşayan henüz 1 yaşındaki Benn her gece uykusunda bir kaç kez nefes almayı bırakıyor ve bu sırada tekrar nefes almaya başlaması için gıdıklanması gerekiyor.

Kategori: Çocuk Bebek
PARMAK ÇOCUĞUN AZMİ

PARMAK ÇOCUĞUN AZMİ

Anne karnında 24 hafta durabildi. Doğduğunda o kadar ufaktı ki, babasının alyansı kolundan rahatlıkla geçebiliyordu.   Bebek Gregor Craig, henüz 24 haftalıkken 450 gram olarak dünyaya geldi. Yaşama şansı konusunda doktorlar endişeliydi. Çünkü her premetüre bebek gibi onunda sağlık sorunları vardı. Ailesi de bebeklerinin erken doğumu karşısında büyük bir üzüntü duyuyordu. Ancak herşey beklenenden daha […]

Kategori: Fotoğraf Albümü