Tag: parmak

Yeni Akıllı Telefon Hastalığı
By 26 Mayıs 2015 0 Comments Devamı →

Yeni Akıllı Telefon Hastalığı

Hayatımınız her alanında ve anında elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonlar sağlığımızı tehdit etmeye devam ediyor. Günde üç saatten fazla akıllı telefon kullanımının el tendonlarında sıkışmaya ve parmaklarda kilitlenmeye yol açabileceğini söyleyen Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Ruhsan Cihan, son yıllarda tetik parmak hastalığına çok sık rastladıklarını söyledi. Dr. Ruhsan Cihan şu […]

Kategori: Sağlık
Parmak Çıtlatmak Zararlı mı?
By 16 Nisan 2015 0 Comments Devamı →

Parmak Çıtlatmak Zararlı mı?

Kanada’daki Alberta Üniversitesi’nden bilim insanları parmak çıtlatan bir kişinin eklemlerinde neler olduğunu ilk kez kayda almayı başardı. Araştırmayı gerçekleştiren ekibin başında bulunan Greg Kawchuk, ben buna “Parmağımı çek” araştırması adını veriyorum. İstediği zaman parmaklarını çıtlatabilen birinin parmağını çektik ve bu işlem sırasında neler olduğunu MRI video yöntemi ile kayda aldık dedi. ÇITLATMA SESİ EKLEMLERDE HAVA […]

Kategori: Faydalı Bilgiler
POLİDAKTİLİ VE SİNDAKTİLİ NEDİR?
By 07 Kasım 2012 0 Comments Devamı →

POLİDAKTİLİ VE SİNDAKTİLİ NEDİR?

Polidaktili el veya ayak parmaklarında normalde olması gerekenden daha fazla sayıda doğuştan parmak bulunması durumudur. Anne karnında el ve ayak yapıları gelişirken parmaklar önce yapışık durumdadır. Gelişim sırasında parmak aralarındaki dokuların erimesiyle parmaklar ayrılır. Ancak bazen parmakların ayrılması sırasında bir hata sonucu fazla sayıda parmaklar ya da polidaktili oluşabilir.

Kategori: Sağlık
25 PARMAKLI ÇOCUK
By 07 Kasım 2012 0 Comments Devamı →

25 PARMAKLI ÇOCUK

Hindistan’da 4 yaşındaki Arpan Saxena adındaki çocuk nadir görünen Polidaktili ve Sindaktili adı verilen genetik rahatsızlıklardan muzdarip.

Kategori: Fotoğraf Albümü
KUAFÖRÜN PARMAK ARASINDAN BİNLERCE KIL ÇIKTI
By 18 Haziran 2012 0 Comments Devamı →

KUAFÖRÜN PARMAK ARASINDAN BİNLERCE KIL ÇIKTI

Konya’da bir kuaförün iki parmağının arasındaki toplu iğne ucu kadar delikten giren ve şiddetli ağrılara neden olan binden fazla kıl, gerçekleştirilen operasyonla alındı.

Kategori: Haber