Tag: okul sütü

ÇİĞ SÜT UYARISI

ÇİĞ SÜT UYARISI

Uzmanlar, “Mevcut çiğ süt kalitesinde çocuğunuza çiğ süt içirmeyin ve kendiniz de içmeyin” dedi. Batı toplumunda bile insanların çiğ süt içerek tedavisi mümkün olmayan hastalıklara yakalandığnıı belirten Konya Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nihat Akın, “Süt, dişi memeli hayvanların yavruları için salgıladığı biyolojik bir sıvıdır. Dolayısıyla beslenme açısından düşündüğümüzde içerisinde […]

Kategori: Faydalı Bilgiler
SÜT TARTIŞMASI KAFALARI KARIŞTIRDI

SÜT TARTIŞMASI KAFALARI KARIŞTIRDI

Tarım Bakanı Eker, piyasada satılmakta olan sütlerde karaciğer kanseri, sarılık ve siroza yakalanma riskini artıran antibiyotik kalıntısı ve aflatoksin M1 olduğu iddialarını doğruladı.

Kategori: Sağlık
HACETTEPE SÜTE DEVAM DEDİ

HACETTEPE SÜTE DEVAM DEDİ

Türkiye’nin en büyük üniversitelerinden biri olan ve önemli bilimsel araştırmalara imza atan Hacettepe Üniversitesi (HÜ), son günlerde özellikle çocuklara süt içirilmemesi yönündeki açıklamalara tepki göstererek, kanserden korunma, diş sağlığı, kemik gelişimi ve bağışıklığın kuvvetlenmesinde olmazsa olmaz olarak gösterdikleri sütün, mutlaka içilmesi gerektiğini vurguluyor.

Kategori: Faydalı Bilgiler