Tag: morarma

CİLT MORLUKLARI NEYİN HABERCİSİ?

CİLT MORLUKLARI NEYİN HABERCİSİ?

Morarmalar genellikle çarpma sonucu oluşan travma veya kullanılan ilaçlar gibi önemsiz nedenlerden kaynaklanıyor ve kendiliğinden geçiyor. Ancak bazen ciddi sağlık sorunlarının da belirtisi olabiliyor. Peki, ciltteki morluklar ne zaman önemli bir hastalığa işaret ediyor?

Kategori: Faydalı Bilgiler
KENDİLİĞİNDEN OLUŞAN MORARMALARA DİKKAT
By 26 Eylül 2012 0 Comments Devamı →

KENDİLİĞİNDEN OLUŞAN MORARMALARA DİKKAT

Morarmalar, özellikle kendiliğinden oluşmuşsa önemli bir soruna işaret ediyor olabilir. Cildiniz ufak tefek çarpmalarda bile morarıyorsa, işi ciddiye almalısınız. Çünkü her iki durum da pıhtılaşma sisteminde bir arızaya işaret edebiliyor.

Kategori: Osman Müftüoğlu
ÖLÜMCÜL SÜPER ENFEKSİYONA DİKKAT

ÖLÜMCÜL SÜPER ENFEKSİYONA DİKKAT

Grip oldunuz ve bir türlü iyileşemiyorsanız dikkat. Geçmeyen öksürük, yüksek ateş, hırıltılı solunum, dudaklarda morarma, iştah bozulması, aşırı terleme ölümcül olabilecek “Süper Enfeksiyon” belirtisi olabilir.

Kategori: Sağlık
ÇOCUĞUNUZ ÇABUK YORULUYORSA
By 24 Aralık 2011 0 Comments Devamı →

ÇOCUĞUNUZ ÇABUK YORULUYORSA

Çocuklardaki kalp hastalığının emerken terleme, sık nefes alma, ağlarken morarma, çabuk yorulma, tekrarlayan akciğer enfeksiyonu ve gelişim geriliği gibi belirtilerle kendini gösterdiği bildirildi.Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatri Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Kılınç, yaptığı açıklamada, çocuklardaki kalp hastalıklarının önemli, ancak erken teşhisle tedavi edilebilen hastalıklar olduğunu söyledi.

Kategori: Çocuk Bebek
K VİTAMİNİ
By 12 Kasım 2008 2 Comments Devamı →

K VİTAMİNİ

K Vitamini şimdi de estetiğin hizmetinde Kırışmanın şifresini bozacak bir şeyler olmalı, daha kolay, daha ucuz, daha kalıcı ve daha erişilebilir bir iksir bulunmalı. Gözlerin kenarında yelpaze misali katlanan o çizgiler, ağız çevresinde derinleşen oluklarla baş etmenin köklü bir çaresi olmalı. Tüm kozmetik dünyasının düşü bu! Bilimsel müjdeler Cildin aşırı kırışmasına yol açan bir hastalık […]

Kategori: Yasemin Amato