Tag: keten tohumu

YAĞ YAKAN 9 BESİN
By 26 Şubat 2013 0 Comments Devamı →

YAĞ YAKAN 9 BESİN

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için besinlerin içerikleri büyük önem taşıyor. Bazı gıdalar kilo alımını artırırken bazıları yağ yakımını hızlandırarak kilo vermeye katkı sağlıyor. Acıbadem Bakırköy Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Olcay Barış, yağ yaktıran besinler hakkında bilgi verdi:

Kategori: Diyet
KALP SAĞLIĞI İÇİN HANGİ YAĞLAR FAYDALI?
By 27 Eylül 2012 0 Comments Devamı →

KALP SAĞLIĞI İÇİN HANGİ YAĞLAR FAYDALI?

Televizyon programlarından veya basından takip edilen bilgilerle insanlar artık yağlı yiyecekler yemekten korkar oldular. Yağ gereksiz bir besin öğesi olarak algılanmaya başlandı, özellikle büyüme gelişme dönemindeki gençlerde bu oran hızla artmakta.

HUŞ AĞACI İLE TEDAVİ YÖNTEMLERİ
By 31 Temmuz 2012 0 Comments Devamı →

HUŞ AĞACI İLE TEDAVİ YÖNTEMLERİ

İçinde betulinik asit bulunan huş ağacı; tedavi edici etkileri nedeniyle 1834 yılından beri Rusya’da kullanılıyor. 1994 yılında Kuzey Carolina Üniversitesi’ndeki bilim adamları da, beyaz huş ağacının kabuğunda bulunan kimyasalların, AIDS hastalığına yol açan HIV’nin yayılmasını engellediğini rapor etti. EGZEMADA FAYDALI İllinois Üniversitesi’nde yapılan bir diğer araştırma da; betulinik asidin, farelerdeki kanserli hücreleri öldürdüğünü ortaya çıkardı. […]

Kategori: Erkan Topuz
GÖZ TORBALARINA KARŞI NELER YAPILMALI?
By 16 Haziran 2012 0 Comments Devamı →

GÖZ TORBALARINA KARŞI NELER YAPILMALI?

Son birkaç aydır çok yoğunum. Yorgunluktan göz çevremde torbalanmalar oluştu. Nasıl bir bakım uygulamalıyım? Bir tutam gül yaprağını 500 gram kaynar suyun içinde çay gibi demleyin. Ardından, bir buz kalıbında dondurun. Sonrasında ise bir tülbente sararak gözlerinizin çevresinde dolaştırın. Bu formülü her gün uygulayın. Sorununuz yine de geçmezse, mutlaka bir doktora görünün.

Kategori: Suna Dumankaya
ÇATLAKLARI LİMON SUYU İLE AZALTIN
By 03 Haziran 2012 2 Comments Devamı →

ÇATLAKLARI LİMON SUYU İLE AZALTIN

Çatlaklarınızı limon suyuyla azaltın Bacaklarımda ve karın bölgemde çok sık kilo alıp vermekten çatlaklar oluştu. Beni çok rahatsız eden bu kötü görüntüyü yok etmek ya da en azından hafifletmek için yararlanabileceğim bitkisel bir reçeteniz var mı?

Kategori: Suna Dumankaya
SUNA DUMANKAYA’NIN EN SEVİLEN TARİFLERİ
By 09 Mayıs 2012 0 Comments Devamı →

SUNA DUMANKAYA’NIN EN SEVİLEN TARİFLERİ

Doğal Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın en sevilen ve evinizde doğal malzemelerle kolayca yapabileceğiniz tarifleri.

Kategori: Suna Dumankaya
AVAKADOLU SAÇ MASKESİ
By 23 Nisan 2012 0 Comments Devamı →

AVAKADOLU SAÇ MASKESİ

SAÇLARINIZ AVAKADO İLE GÜRLEŞSİN Bir süredir saçlarım dökülüyor. Tahlil yaptırdım. Doktorum bende kansızlık olduğunu söyledi ve ilaç verdi. Saçlarımın gürleşmesi için ilaçlarımın yanında uygulayabileceğim bir formülünüz var mı?

Kategori: Suna Dumankaya
KEMİK ERİMESİNE KARŞI KURU ERİK
By 17 Aralık 2011 0 Comments Devamı →

KEMİK ERİMESİNE KARŞI KURU ERİK

Osteroporoz ya da kemik erimesi özellikle ileri yaşlarda milyonlarca kadının korkulu rüyası. Meyve ve sebzelerin osteoporoz gelişiminin önlenmesinde önemli katkısı bulunduğu bilinmektedir.

Kategori: Erdem Yeşilada
ÇİLLERİN RENGİNİ AÇAN TONİK TARİFİ
By 11 Aralık 2011 0 Comments Devamı →

ÇİLLERİN RENGİNİ AÇAN TONİK TARİFİ

Ebru Şallı Cilt Beslenmesi ve Çillerin Rengini Açan Tonik tarifi veriyor. Malzemeler :

Kategori: Ebru Şallı
OMEGA-3 YAĞ ASİTLERİ
By 19 Nisan 2011 0 Comments Devamı →

OMEGA-3 YAĞ ASİTLERİ

Bundan 40 yıl kadar önce Eskimolar, Alaska yerlileri ve Japon adalarında yaşayan balıkçılarda kalp krizlerine ve kalp hastalıklarına bağlı ölümlere çok az rastlandığının gözlenmesi, modern tıbbın omega-3 ile tanışmasının ilk adımdır.Uzun süren araştırmalar sonucunda görüldü ki bu insanlara kalp hastalıklarından korunmada ciddi bir avantaj sağlayan şey, yedikleri balıklarla kazandıkları omega-3 yağ asitleridir. Bilinen iki omega-3 […]

Kategori: Osman Müftüoğlu
ÇOCUKLARDA KEPEK SORUNA DOĞAL ÇÖZÜM
By 18 Eylül 2010 0 Comments Devamı →

ÇOCUKLARDA KEPEK SORUNA DOĞAL ÇÖZÜM

Saçtaki kepeklenme, yetişkinler kadar çocukları da rahatsız eden bir sorundur. Eğer çocuğunuzun saçında kepek varsa, bu problemi çözmek için: Malzemeler : 3 çorba kaşığı hintyağı 1 çorba kaşığı ketentohumu yağı, 1 çorba kaşığı elma sirkesi 1 çorba kaşığı bal 1 adet E vitamini ampulü 1 tatlı kaşığı tuzu karıştırın.Hazırlanışı : Yukarıda yazılı malzemeleri karıştırıp, karışımı […]

Kategori: Suna Dumankaya
OMEGA-3 FAYDALARI VE ÖNEMİ
By 24 Haziran 2010 10 Comments Devamı →

OMEGA-3 FAYDALARI VE ÖNEMİ

Hangi omega-3 daha değerli? Hangi yaşta olursanız olun vücudunuza yeteri kadar omega-3 kazandırdığınızdan emin olmanız gerekiyor. Son yıllarda beslenme tarzımızdaki değişiklikler nedeniyle hepimizde ortaya çıkan ciddi omega-3 açığı oluştu. Vücudumuz bir yandan “omega-6” deposu haline gelirken, diğer taraftan tam bir omega-3 fakirine dönüştü. Bu da ciddi sağlık sorunları yaratabilen “omega-6/omega-3 dengesizliği”ne sebep oldu. Bu nedenle […]

Kategori: Osman Müftüoğlu