Tag: karın ağrısı

Karın ağrısıyla gitti 8 solucan çıkartıldı
By 13 Nisan 2013 0 Comments Devamı →

Karın ağrısıyla gitti 8 solucan çıkartıldı

Karın ağrısı, mide bulantısı ve kilo kaybı şikayetiyle Özel Çerkezköy Hastanesine başvuran H.A.’nın bağırsağında kitle olduğu belirlenince, kanser şüphesi üzerinde duruldu. Yapılan tetkiklerin ardından bağırsakta solucan olduğu belirlendi. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Nurullah Burak Korkmaz’ın yaptığı 4 saat süren operasyonun ardından H.A.’nın bağırsağından 10 ile 40 santimetre uzunluğunda 8 solucan çıkartıldı.  GÖRENLER ŞAŞIRDI Hastanın […]

Kategori: Haber
ŞİŞKİNLİK YAŞAMAMAK İÇİN
By 12 Ağustos 2012 0 Comments Devamı →

ŞİŞKİNLİK YAŞAMAMAK İÇİN

En yaygın mide ve bağırsak hastaklıklarından biri olan spastik kolon, karın ağrısı, şişkinlik, gaz, ishal veya kabızlıkla belirti gösterir. Hastalığın nedenlerine baktığımızda belirli yiyeceklere duyarlılık vardır; örneğin çay, kahve, alkol ve bazı kişilerde kepekli ürünler belirtileri tetikler. Psikolojik yapının da etkisi büyüktür.

Kategori: Özlem Sert Aydın
RAHMİNDEN 4 KİLOLUK KİTLE ÇIKARTILDI
By 11 Haziran 2012 0 Comments Devamı →

RAHMİNDEN 4 KİLOLUK KİTLE ÇIKARTILDI

Rahmindeki 4 kiloluk kitleyle 2 yıl yaşadı. Şanlıurfa’da, karın ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran 47 yaşındaki Kamile Donat’ın rahminden 4 kilo ağırlığında kitle çıkarıldı.

Kategori: Jinekoloji
SPASTİK KOLON ŞİKAYETLERİNİ AZALTMAK İÇİN
By 25 Nisan 2012 0 Comments Devamı →

SPASTİK KOLON ŞİKAYETLERİNİ AZALTMAK İÇİN

En yaygın mide ve bağırsak hastaklıklarından biri olan spastik kolon, karın ağrısı, şişkinlik, gaz, ishal veya kabızlıkla belirti gösterir.

Kategori: Özlem Sert Aydın
SİNİRSEL KOLİT NEDİR?

SİNİRSEL KOLİT NEDİR?

Son yıllarda eskiye oranla sık görülen, sessiz ve derinden gittiği için de yeterince farkına varılmayan, ne var ki “krizler” başladığında insanı canından bezdiren bir sağlık sorunu var:

Kategori: Sağlık
SÜT SİZE DE DOKUNUYOR MU?
By 27 Şubat 2012 0 Comments Devamı →

SÜT SİZE DE DOKUNUYOR MU?

Sütlü yiyecek içecekler çok değerli besinler ama her yiyecek gibi süt, yoğurt, peynirin de sorun yaratabileceği kişiler olabiliyor.

Kategori: Osman Müftüoğlu
ŞİŞKİNLİĞE KARŞI NE YAPILMALI
By 08 Temmuz 2010 0 Comments Devamı →

ŞİŞKİNLİĞE KARŞI NE YAPILMALI

“Saat 15:00 Şişkinliği” ne karşı ne Yapmalı? Özellikle öğle yemeğinden sonra saat 15:00 civarlarında ortaya çıkan şişkinlik hepimizin sorunu.Doğru yiyeceklerin seçimi bu noktada çok önemli. Ancak bu şişkinliğin normal olup olmadığının değerlendirilmesi de hayati derecede önem taşıyor. Öğle yemeğinin üzerinden birkaç saat geçti ve siz şimdi kendinizi bir bovling topu yutmuş gibi hissediyorsunuz; üstelik buna […]

Kategori: Faydalı Bilgiler
KADINLARDA GEÇMEYEN KARIN AĞRILARI
By 20 Mayıs 2010 0 Comments Devamı →

KADINLARDA GEÇMEYEN KARIN AĞRILARI

KADINLARDA PELVİK AĞRILARI Kadınların büyük bölümünün hayatını karartan, göbek altındaki bölgede uzun süre geçmeyen ”pelvik ağrı”nın tedavisinde, yeni yaklaşımlardan biri olan ”Luna Yöntemi” ile ”yüz güldürücü” sonuçlar alındığı bildirildi. Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Başkanı Prof. Dr. İsmail Mete İtil, basit gibi görülen ağrıların kimi zaman son derece kompleks olabildiğini ve tedavilerinde güçlük çekilebildiğini söyledi. […]

Kategori: Jinekoloji