Tag: fenilketonüri

Topuk Kanı Bebek için Hayati Öneme Sahip
By 05 Şubat 2015 0 Comments Devamı →

Topuk Kanı Bebek için Hayati Öneme Sahip

Uzmanlar doğumdan hemen sonra bebeğin topuğundan alınan birkaç damla kanın hayati derecede önemli olduğu vurguladı. Bebeğin topuğundan alınan kanda yapılan metabolik testlerle, birçok hastalığın erken teşhis edilerek gerekli tedavilerle kalıcı hasarların önlenebildiğini dile getiren, Hisar Intercontinental Hospital Klinik Laboratuvarlar Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bekir Sami Uyanık; ‘Doğuştan olabilecek bazı hastalıkların teşhisi için, bebek doğduktan sonra, en geç 1 […]

Kategori: Çocuk Bebek, Sağlık
FENİLKETONÜRİ HASTASI ÇOCUKLAR

FENİLKETONÜRİ HASTASI ÇOCUKLAR

Hayatlarının hiçbir döneminde normal insanlar gibi beslenemeyen Fenilketonüri hastası çocukların yedikleri ürünlerin fiyatları hem cep hem yürek yakıyor. Fenilketonüri hastası çocuklar, hayatlarının hiçbir döneminde normal insanlar gibi beslenemiyor. Sadece kendileri için özel olarak üretilen besinlerle hayata tutunan bu çocukların yedikleri ürünlerin fiyatları ise, hem cep hem de bunları alamayan aileler için yürek yakıyor.

Kategori: Sağlık
İZMİR’DEN GLUTENSİZ ÖZEL EKMEK
By 11 Şubat 2012 0 Comments Devamı →

İZMİR’DEN GLUTENSİZ ÖZEL EKMEK

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Ekmek Fabrikası, “normal” ekmek yiyemeyen çölyak ve fenilketonüri hastaları için “glutensiz özel tıbbi ekmek” üretimine başladı.

Kategori: Haber