Tag: boyun

Boyun Damarlarında Sertlik Ani Ölüm Sebebi Olabilir
By 25 Temmuz 2013 0 Comments Devamı →

Boyun Damarlarında Sertlik Ani Ölüm Sebebi Olabilir

Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Öcal Berkan, boyun bölgesinden beyne giden damarlarda meydana gelen sertliğin ani ölümlere yol açabileceğini söyledi. Berkan, damar yapısının esnekliğini kaybetmesine yol açan birbiri üzerine birikmiş yağ plaklarının, damar iç duvarında birikerek, darlıklara ve tıkanmalara yol açtığını belirtti. Böylelikle ortaya çıkan damar sertliğinin […]

Kategori: Sağlık
BOYUN FITIĞI OLABİLİRSİNİZ
By 13 Eylül 2012 0 Comments Devamı →

BOYUN FITIĞI OLABİLİRSİNİZ

Bilgisayar kullanımının yaygınlaşması, ofiste masa başında uzun süre aynı  pozisyonda çalışmak, spor yapmaya zaman ayıramamak gibi nedenler boyun fıtığına  davetiye çıkarabiliyor.

Kategori: Sağlık
GÖZ ÇEVRESİ BOYUN VE EL GÜZELLİĞİ
By 17 Haziran 2012 0 Comments Devamı →

GÖZ ÇEVRESİ BOYUN VE EL GÜZELLİĞİ

Bugünü “el, yüz çevresi ve boyun” gibi cildinizin pek de ciddiye almadığınız, daha doğrusu, -genellikle- ihmal ettiğiniz üç önemli bölgesine ayırdık. Bu üç bölgeye dikkatinizi çekmeye ve bakımları konusunda sizi bilgilendirmeye çalıştık. Umarız faydalanırsınız. Göz şişmeleri nasıl azaltılabilir?

Kategori: Osman Müftüoğlu
BOYUN SARKMALARINA KARŞI DOĞAL MASKE
By 23 Nisan 2012 0 Comments Devamı →

BOYUN SARKMALARINA KARŞI DOĞAL MASKE

Cildimiz ne kadar bakımlı ve genç olursa olsun, boyundaki kırışıklık ve sarkmalar ne yazık ki yaşımızı ele veriyor. Biyolog-Kozmetolog Pervin Bulgak, özel ilgi isteyen boyun bölgemizde oluşacak sarkma ve yatay çizgilerin önüne geçmek için hem dikkat etmemiz gereken unsurları hem de evde hazırlayabileceğimiz bitkisel bakım maskesi tarifi veriyor.

Kategori: Guzellik
BOYUN KIRIŞIKLIĞI İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜM
By 27 Kasım 2010 3 Comments Devamı →

BOYUN KIRIŞIKLIĞI İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜM

Boynunuzdaki kırışıklıkları yok edin Boyun bölgesi özel bakım gerektirir. Boynunuzun uzun süre genç kalması için pirinçli ve yulaflı formülü deneyin. 33 yaşındayım ama boynum kırış kırış. Sürekli kuruyor ve kat kat görünüyor. Bu da yaşlı göstermeme yol açıyor. Boynumu gençleştirmek için ne yapabilirim? F. D./AnkaraSuna DUMANKAYA – Önce tüm cildinize peeling uygulayın. Ardından bir kase […]

Kategori: Suna Dumankaya