Tag: bitter

YAŞLILIĞI ENGELLEYEN BESİNLER
By 04 Mayıs 2012 0 Comments Devamı →

YAŞLILIĞI ENGELLEYEN BESİNLER

Nar ve yabanmersini Antosiyaninlerden zengin bu iki meyve cilt sağlığı için oldukça önemli. Kırışıklıkların oluşumunu yavaşlatıp cilt kuruluğunu önlemekte. Ayrıca C vitamini içermelerinden dolayı da kolajen üretimini artırıp cildin daha sağlıklı görünmesini sağlar.

Kategori: Özlem Sert Aydın
28 ADIMLIK YENİLENME PLANI

28 ADIMLIK YENİLENME PLANI

Ünlü kardiyolog Prof.Dr. Mehmet Öz’den 28 adımlık yenilenme planı. Öz’ün Oprah dergisinde yer alan önerileri…   1- Yeşil çay kadar yeşil olun! Yeşil çayın yaprakları diğer çayların içerdiği mayayı barındırmadığı gibi yapısında bulunan antioksidanlar sayesinde kanser önleyici rol de oynuyor. Bu faydalı bitki ayrıca kolesterole iyi geliyor ve kilo vermeyi kolaylaştırıyor.

Kategori: Mehmet OZ
DAMAR SERTLİĞİNE KARŞI SİYAH ÇİKOLATA

DAMAR SERTLİĞİNE KARŞI SİYAH ÇİKOLATA

Siyah çikolata damar sertliği riskini azaltabilir Çikolatanın insan sağlığına yararları konusunda daha önce de bazı araştırmaların sonuçlarını sizlerle paylaşmıştım. Şimdiye kadar yürütülen çalışmalarda, özellikle siyah çikolatanın zengin polifenolik bileşik içeriği nedeniyle kalp ve damar rahatsızlıklarında yararlı olabileceği bazı deneysel ve epidemiyolojik çalışmalarla ortaya konulmuştu. 13 gönüllü üzerinde yapılan bir çalışmada 14 gün süreyle günde 100 […]

Kategori: Erdem Yeşilada