Tag: B vitamini

KANSIZLIĞA KARŞI AVOKADO’YU DENEYİN
By 03 Eylül 2012 0 Comments Devamı →

KANSIZLIĞA KARŞI AVOKADO’YU DENEYİN

B, C, E ve K vitamini bakımından zengin olan avokadonun faydaları hakkında Uzman Diyetisyen Deniz Berksoy bilgiler verdi:

Kategori: Faydalı Bilgiler
B VİTAMİNİ REHBERİ

B VİTAMİNİ REHBERİ

B vitaminleri büyüme, gelişme ve diğer vücut fonksiyonları için çok önemlidir. Aldığımız besinleri enerjiye ve ihtiyacımız olan diğer öğelere çevirmede büyük önem taşıyan enzim aktiviteleri üzerinde büyük rol oynarlar. B vitaminleri sağlıklı beslenmek ve hastalıklardan korunmak için çok gereklidir. Peki siz yeterince B vitamini alıyor musunuz?

Kategori: Mehmet OZ
ALZHEİMER VE B VİTAMİNİ
By 13 Kasım 2011 0 Comments Devamı →

ALZHEİMER VE B VİTAMİNİ

Ortalama insan ömrü uzadıkça yaşlılıkta en çok korkulan hastalıkların başında demans ve ileri safhası Alzheimer hastalığı geliyor. Bazı şeyleri unutmaya başladığımızda hemen endişeleniyoruz; “Acaba Alzheimer hastası mı oluyorum?” Şüphesiz bu tip yavaş gelişen hastalıkları sadece insan ömrünün uzaması ile açıklamak gerçekçi bir yaklaşım olamaz.

Kategori: Erdem Yeşilada
ÇOCUKLARDA ZEKA GELİŞİMİ VE BESLENME

ÇOCUKLARDA ZEKA GELİŞİMİ VE BESLENME

Çocukta Zeka Gelişiminde Beslenmenin Etkisi Çocuklarda beyin gelişimi gebelik döneminde başlar ve 7 yaşa kadar şekillenir. Zekanın %70-80 lik bölümü bu yaş aralığında oluşur. Doğumdan sonraki dönemde genetik ve çevresel faktörler dışında beslenmenin etkisi büyüktür. Yapılan araştırmalar sosyo ekonomik seviyesi düşük, yetersiz beslenen çocukların zekalarının da düşük olduğunu göstermektedir. Bu geri dönüşü olmayan bir süreçtir, […]

Kategori: Özlem Sert Aydın