Tag: Aids

HIV VİRÜSÜ TAŞIYAN BEBEK TEDAVİ EDİLDİ

HIV VİRÜSÜ TAŞIYAN BEBEK TEDAVİ EDİLDİ

Amerikan bilim insanları, HIV virüsü ile dünyaya gelen bir bebeğin ilaçla tedavi edildiğini duyurdu. Böyle bir tedavi ilk kez bir bebekte işe yaradı. Atlanta’da düzenlenen Retrovirüsler ve Fırsatçı Enfeksiyonlar Konferansı’nda, AIDS virüsüyle dünyaya gelen bir bebeğin uygulanan erken tedavi sonrası iyileştiği bildirildi.

Kategori: Haber
HUŞ AĞACI İLE TEDAVİ YÖNTEMLERİ
By 31 Temmuz 2012 0 Comments Devamı →

HUŞ AĞACI İLE TEDAVİ YÖNTEMLERİ

İçinde betulinik asit bulunan huş ağacı; tedavi edici etkileri nedeniyle 1834 yılından beri Rusya’da kullanılıyor. 1994 yılında Kuzey Carolina Üniversitesi’ndeki bilim adamları da, beyaz huş ağacının kabuğunda bulunan kimyasalların, AIDS hastalığına yol açan HIV’nin yayılmasını engellediğini rapor etti. EGZEMADA FAYDALI İllinois Üniversitesi’nde yapılan bir diğer araştırma da; betulinik asidin, farelerdeki kanserli hücreleri öldürdüğünü ortaya çıkardı. […]

Kategori: Erkan Topuz
AIDS’E TESADÜFEN TEDAVİ BULUNDU
By 28 Temmuz 2012 0 Comments Devamı →

AIDS’E TESADÜFEN TEDAVİ BULUNDU

İngiltere’de kemik iliği nakli yapılan, uzun süreden beri HIV taşıyıcısı olan iki hastanın vücudunda ameliyattan sonra AIDS hastalığına yol açan HIV’e rastlanmadı.

Kategori: Sağlık
AIDS’DE BÜYÜK GELİŞME
By 16 Temmuz 2012 0 Comments Devamı →

AIDS’DE BÜYÜK GELİŞME

HIV’in anneden çocuğa geçmesinin önlenmesi konusunda başarı sağlandı. BM Çocuklara Yardım Fonu Unicef’in AIDS’le Mücadele Bölümü Başkanı Craig McClure, HIV’in anneden çocuğa geçmesiyle mücadelede büyük başarı kaydettiklerini ve bunun bir dönüm noktası olabileceğini açıkladı.

Kategori: Haber