Tag: ağız sağlığı

AĞIZ SAĞLIĞI NEDEN ÖNEMLİ?
By 27 Temmuz 2012 0 Comments Devamı →

AĞIZ SAĞLIĞI NEDEN ÖNEMLİ?

Son yıllarda, yapılan araştırmalar bakteri plağına bağlı diş eti hastalıklarının başta kalp rahatsızlıkları olmak üzere pek çok hastalığa zemin hazırladığını ortaya koymuştur.

Kategori: Sağlık
HAYVAN KEMİĞİNDEN YAPAY ÇENE NAKLİ
By 21 Temmuz 2012 0 Comments Devamı →

HAYVAN KEMİĞİNDEN YAPAY ÇENE NAKLİ

Dişlerini kaybeden ve bu sebeple çene kemiği eriyen hasta, ‘box teknik’le hayvan kemiğinden imal edilen yapay çene kemiğine kavuştu.

Kategori: Haber
İMPLANTTAKİ YENİ GELİŞMELER
By 01 Temmuz 2012 0 Comments Devamı →

İMPLANTTAKİ YENİ GELİŞMELER

İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Serhat Yalçın günümüzde implant yüzeylerine fiziksel ve kimyasal olarak uygulanan özel işlemlerle implantın kemikle bütünleşmesinin hızlandırılması sağlanarak bekleme süresinin minimize edildiğini söyledi.

Kategori: Sağlık
ORUÇLUYKEN DE DİŞ ÇEKTİRİLEBİLİR
By 16 Ağustos 2009 0 Comments Devamı →

ORUÇLUYKEN DE DİŞ ÇEKTİRİLEBİLİR

Ramazanda Diş Sağlığınızı İhmal Etmeyin, İftardan ve Sahurdan Sonra Dişlerinizi Mutlaka Fırçalayın. Oruçluyken de Diş Çektirebilirsiniz Eskimiş köprü ve protezleriniz, çürümüş dişleriniz varsa, oruç tutarken rahatsız edici bir ağız kokusuyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Sağlıklı ve sorunsuz bir Ramazan geçirmek istiyorsanız, oruç tutmaya başlamadan önce diş doktorunuzu ziyaret etmenizde fayda var. Ramazan ayı boyunca ağız ve […]

Kategori: Sağlık
AĞIZ KOKUSU NASIL GİDERİLİR
By 16 Temmuz 2008 321 Comments Devamı →

AĞIZ KOKUSU NASIL GİDERİLİR

Doğal yollardan Ağız Kokusu Nasıl Giderilir? Zaman zaman herkesin ağzı kokabilir. Özellikle de sabahları! Bazen karnımız acıktığında veya diyet yaparken, hele soğan, sarmısak gibi şeyler yediğimizde kokudan kurtuluş yoktur. Birisi ile konuşurken başını geri çektiğini fark ederiz veya kendimiz ağzımızı kapatma ihtiyacı hissederiz. Her ikisi de birbirinden kötüdür. İnsan rezil olur! Ağız kokusuna genel olarak […]

Kategori: Yasemin Amato